reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

První grafické karty nVidia GeForce s rozhraním HDMI

, , aktualita
První grafické karty nVidia GeForce s rozhraním HDMI
HDMI (High Definition Multimedia Interface) je rozhraní používané zejména u spotřební elektroniky. Dovoluje přenos HD videa až v rozlišení 1920×1080/24bit a 8-kanálového nekomprimovaného zvuku. V poslední době se začíná objevovat i na grafických...
První grafické karty nVidia GeForce s rozhraním HDMI
HDMI (High Definition Multimedia Interface) je rozhraní používané zejména u spotřební elektroniky. Dovoluje přenos HD videa až v rozlišení 1920×1080/24bit a 8-kanálového nekomprimovaného zvuku. V poslední době se začíná objevovat i na grafických kartách, zatím to však byly karty s čipy ATi.MSI NX76000GT Diamond Plus je první grafickou kartou s čipem nVidia nabízenou komerčně. Sony totiž již před nějakou dobou měla GeForce 6200 s tímto rozhraním, to ale pouze ve svých HTPC systémech. Karta MSI má dual-link DVI, HDMI a TV-Out.

Čip je taktován na standardních 560MHz, 256MB GDDR3 paměti pak na 1400MHz. Cena karty činí $260. Přestože HDMI je obvykle vyžadováno pro HTPC systémy, grafické karty tedy bývají v low-profile verzích, nová karta společnosti MSI má klasické PCB plné velikosti.

Se svou troškou do mlýna přispěl i Asus. Jeho nová grafická karta EN7600GT/HDTI (nVidia GeForce 7600GT) s 256MB paměti se také může pochlubit rozhraním HDMI. Takty jsou stejné jako u grafické karty MSI. Kromě této karty představil Asus ještě jednu kartu s HDMI výstupem, EAX1600Pro/I (ATi Radeon X1600 Pro) s 256MB paměti GDDR3. Takt čipu je 400MHz, paměť tiká na efektivních 800MHz.

Zdroj: www.xbitlabs.com, www.cdrinfo.com
reklama
reklama
reklama