www.svethardware.cz
>
>
>
>

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku
, , aktualita
Velice dobře víme, že co nevidět přijdou na trh další 14nm desktopové procesory firmy Intel, a to Comet Lake-S. Co ale bude následovat po nich, to není vůbec jasné a je možné, že v tom zrovna jasno nemá ani sám Intel. 
K oblíbeným
reklama
Na konci dubna očekáváme představení procesorů Comet Lake-S a ke konci května se také už snad objeví na trhu. Zrovna v nedávné aktualitě jsme ale řešili to, jak chce Intel pokračovat dále a zda v jeho nabídce bude před přechodem na 7nm technologii místo pro další 14nm generaci následovanou 10nm procesory, čili Rocket Lake a následně Alder Lake. To by totiž v případě dodržení obvyklé kadence znamenalo, že bychom se 7nm procesorů dočkali až spíše někdy před nástupem roku 2024, neboť nelze počítat s tím, že prodleva mezi generacemi bude přesně rok, obvykle to bývá o něco déle. 
 
_rogame via Twitter
 
Pro Intel to ale není standardní situace a jistě si jeho vedení dobře uvědomuje, že má co dohánět, ale jakým způsobem to chce případně zařídit, to je jiná věc. Jistě není radno zkracovat životnost jednotlivých generací pod rok, ovšem co kdyby jich vedle sebe koexistovalo víc, respektive dvě? 
 
Záznam o Intel Corporation RocketLake S UDIMM 4L ERB ukazuje na to, že by právě Rocket Lake mohly dorazit dříve, než by se dalo očekávat. Z tohoto záznamu ale o daném procesoru moc nezjistíme a ukáže se pouze to, že jde o osmijádrový model s Hyperthreadingem, což je v souladu s očekáváním. Pracovní frekvence pochopitelně nejsou konečné, protože jde evidentně o raný vzorek a stále se nedozvíme nic o tom, zda Rocket Lake budou ještě 14nm procesory, nebo už 10nm. 
 
Mluví se o nich jako o 14nm procesorech s novou architekturou (Sunny Cove / Willow Cove), takže už toho zatím můžeme zůstat. Počítá se rovněž s integrovanou grafikou generace Xe či podporou PCIe 4.0, ovšem jak by měly Rocket Lake zapadnout do aktuální a budoucí nabídky Intelu a kdy přijdou, o tom můžeme klidně losovat. Už se alespoň jeden z nich ukázal, takže bychom se nemohli divit, kdyby je Intel dokázal vyslat na trh ještě letos. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář