www.svethardware.cz
>
>
>
>

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku
, , aktualita
Velice dobře víme, že co nevidět přijdou na trh další 14nm desktopové procesory firmy Intel, a to Comet Lake-S. Co ale bude následovat po nich, to není vůbec jasné a je možné, že v tom zrovna jasno nemá ani sám Intel. 
K oblíbeným
reklama
Na konci dubna očekáváme představení procesorů Comet Lake-S a ke konci května se také už snad objeví na trhu. Zrovna v nedávné aktualitě jsme ale řešili to, jak chce Intel pokračovat dále a zda v jeho nabídce bude před přechodem na 7nm technologii místo pro další 14nm generaci následovanou 10nm procesory, čili Rocket Lake a následně Alder Lake. To by totiž v případě dodržení obvyklé kadence znamenalo, že bychom se 7nm procesorů dočkali až spíše někdy před nástupem roku 2024, neboť nelze počítat s tím, že prodleva mezi generacemi bude přesně rok, obvykle to bývá o něco déle. 
 
_rogame via Twitter
 
Pro Intel to ale není standardní situace a jistě si jeho vedení dobře uvědomuje, že má co dohánět, ale jakým způsobem to chce případně zařídit, to je jiná věc. Jistě není radno zkracovat životnost jednotlivých generací pod rok, ovšem co kdyby jich vedle sebe koexistovalo víc, respektive dvě? 
 
Záznam o Intel Corporation RocketLake S UDIMM 4L ERB ukazuje na to, že by právě Rocket Lake mohly dorazit dříve, než by se dalo očekávat. Z tohoto záznamu ale o daném procesoru moc nezjistíme a ukáže se pouze to, že jde o osmijádrový model s Hyperthreadingem, což je v souladu s očekáváním. Pracovní frekvence pochopitelně nejsou konečné, protože jde evidentně o raný vzorek a stále se nedozvíme nic o tom, zda Rocket Lake budou ještě 14nm procesory, nebo už 10nm. 
 
Mluví se o nich jako o 14nm procesorech s novou architekturou (Sunny Cove / Willow Cove), takže už toho zatím můžeme zůstat. Počítá se rovněž s integrovanou grafikou generace Xe či podporou PCIe 4.0, ovšem jak by měly Rocket Lake zapadnout do aktuální a budoucí nabídky Intelu a kdy přijdou, o tom můžeme klidně losovat. Už se alespoň jeden z nich ukázal, takže bychom se nemohli divit, kdyby je Intel dokázal vyslat na trh ještě letos. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek