www.svethardware.cz
>
>
>
>

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku

První Intel Rocket Lake se ukázal v databázi 3DMarku
, , aktualita
Velice dobře víme, že co nevidět přijdou na trh další 14nm desktopové procesory firmy Intel, a to Comet Lake-S. Co ale bude následovat po nich, to není vůbec jasné a je možné, že v tom zrovna jasno nemá ani sám Intel. 
K oblíbeným
reklama
Na konci dubna očekáváme představení procesorů Comet Lake-S a ke konci května se také už snad objeví na trhu. Zrovna v nedávné aktualitě jsme ale řešili to, jak chce Intel pokračovat dále a zda v jeho nabídce bude před přechodem na 7nm technologii místo pro další 14nm generaci následovanou 10nm procesory, čili Rocket Lake a následně Alder Lake. To by totiž v případě dodržení obvyklé kadence znamenalo, že bychom se 7nm procesorů dočkali až spíše někdy před nástupem roku 2024, neboť nelze počítat s tím, že prodleva mezi generacemi bude přesně rok, obvykle to bývá o něco déle. 
 
_rogame via Twitter
 
Pro Intel to ale není standardní situace a jistě si jeho vedení dobře uvědomuje, že má co dohánět, ale jakým způsobem to chce případně zařídit, to je jiná věc. Jistě není radno zkracovat životnost jednotlivých generací pod rok, ovšem co kdyby jich vedle sebe koexistovalo víc, respektive dvě? 
 
Záznam o Intel Corporation RocketLake S UDIMM 4L ERB ukazuje na to, že by právě Rocket Lake mohly dorazit dříve, než by se dalo očekávat. Z tohoto záznamu ale o daném procesoru moc nezjistíme a ukáže se pouze to, že jde o osmijádrový model s Hyperthreadingem, což je v souladu s očekáváním. Pracovní frekvence pochopitelně nejsou konečné, protože jde evidentně o raný vzorek a stále se nedozvíme nic o tom, zda Rocket Lake budou ještě 14nm procesory, nebo už 10nm. 
 
Mluví se o nich jako o 14nm procesorech s novou architekturou (Sunny Cove / Willow Cove), takže už toho zatím můžeme zůstat. Počítá se rovněž s integrovanou grafikou generace Xe či podporou PCIe 4.0, ovšem jak by měly Rocket Lake zapadnout do aktuální a budoucí nabídky Intelu a kdy přijdou, o tom můžeme klidně losovat. Už se alespoň jeden z nich ukázal, takže bychom se nemohli divit, kdyby je Intel dokázal vyslat na trh ještě letos. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek