reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

První TV tunery postavené na ATI THEATER 550 PRO

17.1.2005, Petr Hájek, aktualita
První TV tunery postavené na ATI THEATER 550 PRO
Navzdory faktu, že společnost ATI Technologies ohlásila svůj multimediální procesor ATI THEATER 550 PRO již v září 2004, prvních produktů jsme se dočkali až v průběhu posledních dnů - minulý týden byl v Kanadě oznámen produkt TV WONDER ELITE,...
Navzdory faktu, že společnost ATI Technologies ohlásila svůj multimediální procesor ATI THEATER 550 PRO již v září 2004, prvních produktů jsme se dočkali až v průběhu posledních dnů - minulý týden byl v Kanadě oznámen produkt TV WONDER ELITE, zatímco na Japonských policích se objevuje TV tuner THEATER 550 PRO vytvořený partnery ATI.

THEATRIX a GECUBE TV CINEMASTER 550PRO od Sapphire Technology a Info-Tek používají referenční design a liší se pouze balením (další řešení od Gigabyte Technology, Micro-Star International, Tul and YUAN High-Tech jsou na cestě).

Malá plošná deska tenkého profilu příliš čipů neobsahuje - mimo vlastní THEATER 550 PRO zaujme především buffer MPEG coderu velikosti 16 MB, jde o 4 ns GDDR čip od Samsungu s melodickým názvem K4D261638F-TC40. Konektory u karty nalezneme 3: TV a FM anténa a S-Video/Composite.

Podobní komponentový minimalismus bude pro THEATER 550 PRO produkty patrně typický, takže jejich rozměry budou patřit jednoznačně k těm kompaktnějším. Druhou výhodou bude podle všeho i příjemná cena - kolem 120 USD v Japonsku, jelikož jeden čip kombinující vlastnosti několika je na výrobu většinou levnější, viz například ATI TV WONDER ELITE tamtéž za 149 USD.

THEATER 550 PRO je navržen pro sběrnice PCI i PCI Express (namátkou Info-Tek chystá GECUBE TV CINEMASTER 550PRO PCIe), soudě dle plánu ATI bude časem k dispozici i verze pro notebooky ve tvaru AXIOM (Advanced eXpress I/O Module).

Součástí dodávky karty je i toto dálkové ovládání pojmenované REMOTE WONDER PLUS.
reklama