reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

První TV tunery postavené na ATI THEATER 550 PRO

, , aktualita
První TV tunery postavené na ATI THEATER 550 PRO
Navzdory faktu, že společnost ATI Technologies ohlásila svůj multimediální procesor ATI THEATER 550 PRO již v září 2004, prvních produktů jsme se dočkali až v průběhu posledních dnů - minulý týden byl v Kanadě oznámen produkt TV WONDER ELITE,...
První TV tunery postavené na ATI THEATER 550 PRO
Navzdory faktu, že společnost ATI Technologies ohlásila svůj multimediální procesor ATI THEATER 550 PRO již v září 2004, prvních produktů jsme se dočkali až v průběhu posledních dnů - minulý týden byl v Kanadě oznámen produkt TV WONDER ELITE, zatímco na Japonských policích se objevuje TV tuner THEATER 550 PRO vytvořený partnery ATI.

THEATRIX a GECUBE TV CINEMASTER 550PRO od Sapphire Technology a Info-Tek používají referenční design a liší se pouze balením (další řešení od Gigabyte Technology, Micro-Star International, Tul and YUAN High-Tech jsou na cestě).

Malá plošná deska tenkého profilu příliš čipů neobsahuje - mimo vlastní THEATER 550 PRO zaujme především buffer MPEG coderu velikosti 16 MB, jde o 4 ns GDDR čip od Samsungu s melodickým názvem K4D261638F-TC40. Konektory u karty nalezneme 3: TV a FM anténa a S-Video/Composite.

Podobní komponentový minimalismus bude pro THEATER 550 PRO produkty patrně typický, takže jejich rozměry budou patřit jednoznačně k těm kompaktnějším. Druhou výhodou bude podle všeho i příjemná cena - kolem 120 USD v Japonsku, jelikož jeden čip kombinující vlastnosti několika je na výrobu většinou levnější, viz například ATI TV WONDER ELITE tamtéž za 149 USD.

THEATER 550 PRO je navržen pro sběrnice PCI i PCI Express (namátkou Info-Tek chystá GECUBE TV CINEMASTER 550PRO PCIe), soudě dle plánu ATI bude časem k dispozici i verze pro notebooky ve tvaru AXIOM (Advanced eXpress I/O Module).

Součástí dodávky karty je i toto dálkové ovládání pojmenované REMOTE WONDER PLUS.
reklama
reklama
reklama