www.svethardware.cz
>
>
>
>

Puget Systems informují o poruchovosti HDD/SSD, ale i CPU či grafických karet

Puget Systems informují o poruchovosti HDD/SSD, ale i CPU či grafických karet
, , aktualita
Společnost Puget Systems našla další vhodný způsob, jak na sebe upozornit. Jedná se o výrobce počítačů, který rozhodně nepatří mezi ty největší. Zaměřuje se přitom na výrobu výkonnějších systémů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Puget Systems nás už dříve informovala o tom, jaký byl v posledních letech vývoj prodejů procesorů AMD a Intel, ale my jsme poté už data této společnosti nahradili lépe zpracovanými údaji nám mnohem bližší německé Mindfactory
 
 
Puget Systems ale nyní nabízí něco jiného, čímž se řadí po bok firmy Backblaze. Ta si ale jako provozovatel datových center všímá jen poruchovosti HDD a SSD, což Puget nabízí také, ale vedle toho i data o poruchovosti procesorů, grafických karet, RAM či zdrojů. Ta se také netýkají dlouhodobého provozu v systémech samotné firmy, ale jednak toho, zda hardware už do ní dorazil poškozený/nefunkční a pak i případného selhání prodaného hardwaru, čili u zákazníka. Je také nutné dodat i to, že informace mohou být značně zkreslené třeba tím, že zrovna do této firmy dorazila celá vadná série, čili jde prostě o možnou souhru náhod, takže je třeba tyto údaje brát jen jako zajímavost a ne jako obecně platné informace o poruchovosti.
 
Stejně tak se nedozvíme téměř nic o tom, kolika klusů konkrétních SSD, HDD či jiného hardwaru se údaje vůbec týkají (občas je nějaký ten údaj v textu). Firma ale uvádí, že se z nich snažila vyfiltrovat alespoň ty případy, kdy byl hardware poškozen vlivem lidské chyby. 
 
Z prvního grafu ale můžeme i tak vyčíst to, že poruchovost úložných zařízení je obecně nízká a v případě Samsung 870 EVO a QVO přímo nulová, což se přitom týká více než tisíce vyrobených kusů. 
 
 
Na grafu s procesory je velice pozoruhodných 5 procent Core 11. generace, které už byly dodány coby vadné, ačkoliv 10. generace na tom byla mnohem lépe. K tomu se přitom nedozvíme nic o případných příčinách. Je tu ale i poměrně vysoký počet kusů vadných Ryzenů 5000 a Threadripperů Pro, zatímco série Threadripper 3000 je na tom mnohem lépe. 
 
 
Podobná nesrovnalost vládne mezi grafickými kartami, kde najdeme ovšem pouze NVIDIE. Karty Quadro RTX jsou na tom s téměř 7 procent v modrém sloupci velice špatně, zatímco GeForce RTX 3000 Founders Edition mají poruchovost naopak velice nízkou, a to i oproti kartám od AIB partnerů.  
 
 
Nakonec se podíváme na napájecí zdroje, mezi nimiž neslavným způsobem vede EVGA. Ovšem vedle této značky tu máme už jen Super Flower, takže opravdu žádné reprezentativní zastoupení a poruchovost je navíc poměrně nízká.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek