reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Puppy8
Jsou ty displeje pořád tak strašné jako popisuje zde? https:­/­/notebookblog.cz­/technika­/zkusenosti­-a­-reklamace­/novy­-desktop­-a­-jak­-jsem­-vratil­-macbook­-pro­-kvuli­-displeji­/

Cituji: Tady jsem ovšem narazil na další problém – text se četl nějak hůře. Ty „liquid retina“ displeje totiž fungují tak, že mají plochu posetou hromadou micro­-LED a nad nimi je pak klasické ­(asi IPS­) LCD. Tyto micro­-LED nemusí všechny svítit stejně, takže sektorově je možné měnit jejich jas pro získání lepšího kontrastu scény. Hodí se to zejména u filmů. V mé situaci to ovšem způsobuje, že prázdné černé plochy jsou opravdu hodně černé, zatímco černé pozadí v okolí oranžových písmen je zastřené oranžovou září ­(v angličtině tomu říkají glow, anebo bloom­).
Odpovědět0  0
Pokud se to vůbec dozvíte. Třeba Eizo CS2731 je někdy popisován jako 10bit a jindy jako 8 + FRC.
Odpovědět1  0
Proč by pak byl na webu českého Philipsu? Tam musí být nějaký jiný problém. Našel jsem pouze jednu čínskou video recenzi a tam se ukázalo, že má silný nádech do zelena při pohledu z boku.
Odpovědět0  0
Naprosto všechny grafické monitory mají obnovovací frekvenci 60 Hz. 8bit+FRC možná nevypadá sexy, ale je to stále lepší než jisté čínské ­"grafické­" monitory, kde bílá barva hraje všemy barvami jen ne bílou :­-­) Jas 400 nitů také není podstatný, podstatný je naopak minimální jas pod 50, což nesplňuje naprostá většina přesvícených kancelářských monitorů.
Odpovědět0  0
Co bylo špatně na 27­" 4K OLED modelu 27E1N8900 https:­/­/www.philips.cz­/c­-p­/27E1N8900_01­/monitor­-monitor­-4k­-oled ?

Prakticky nikdo ho neprodával, nejsou na něj žádné recenze a nabízí ho jen Suntech jako doprodej za necelých 20 tisíc.
Odpovědět0  0
Nedělají to schválně. Celý Android je tak zbastlený, že každá aktualizace je pro výrobce noční můra. Ostatně jediný účel je, aby to zobrazovalo reklamy, víc Google nezajímá.

Mám rok Lenovo tablet a už jsem ho musel třikrát resetovat do továrního nastavení a pak znovu vše nastavit. Nepřežilo to aktualizaci z Androidu 11 na 12, nefungovalo mobilní připojení, pak zase přestal fungovat Google Play Store ... Přitom používám jen pár aplikací.
Odpovědět1  0
Přesně tak. Tohle je ale hlavně problém Google a jejich parodie na operační systém, který nezvládne ani tak primitivní operaci jako aktualizaci bez součinnosti výrobce zařízení. Microsoft to umí už 20 let.
Odpovědět0  0
Ten rozdíl je naprosto mizivý, nemá to smysl. IPS ­"ne Black­" má dnes kontrast 1300:1, tohle mělo v testu asi 1600:1.

Stále se čeká na OLED https:­/­/www.svethardware.cz­/philips­-uvedl­-27­-oled­-monitor­-se­-skutecnymi­-10bit­-barvami­-a­-0­-1ms­-odezvou­/57614 Cena je slušná, pokud bude tedy někdy dostupný: https:­/­/www.comfor.cz­/periferie­/monitory­/27­-led­-philips­-27e1n8900­-4k­-oled
Odpovědět1  0
Důvod proč si koupím nový telefon s Androidem není baterie, ale že to výrobci odpadne po roce až dvou od ruky a už to nemá žádné bezpečnostní aktualizace. Utrácet 20k+ za Samsung jen kvůli tomu, že má aktualizace pět let ­(na Windows naprosto běžné u všech zařízení­) nehodlám.

Pokud chce EU prodloužít živnotnost hadrware, aˇť donutí výrobce Android šrotu podporovat zařízení alespoň tak, jak to umí Apple nebo cokoli s Windows.

Nejlépe když si Google tu svojí sračku upraví tak, ať pro tak primitivní operaci nevyžaduje vždy součinnost výrobce zařízení. Jiní to umí.
Odpovědět1  0
Jen aby, to sliboval už Dell u U2723QE a realita naměřená v recenzích pak byla trochu jiná ­(1500:1­). Tohle vyřeší jen OLED či podobná technologie. Většina výrobců dnes také škudlí na A­-TW polarizeru.
Odpovědět0  0
Po kalibraci to bylo ještě horší, 939:1. Viz zde: https:­/­/www.prad.de­/testberichte­/test­-viewsonic­-vp2768­-4k­-monitor­-fuer­-bildbearbeitung­/3­/

Regulace jasu je problém obecně, nicméně jak u LED podsvícení tak u OLED panelu se dá vyřešit špatně nebo dobře. Samozřejme se objevují šílenosti jako notebook s OLED displejem a PWM frekvencí 60 Hz v celém rozsahu jasu, ale i takové co jsou na tom lépe: https:­/­/www.notebookcheck.net­/Asus­-VivoBook­-15­-OLED­-Review­-Quiet­-Office­-Notebook­-With­-Strong­-Screen.616291.0.html

Stále čekám, až se objeví recenze tohodle: https:­/­/www.svethardware.cz­/philips­-uvedl­-27­-oled­-monitor­-se­-skutecnymi­-10bit­-barvami­-a­-0­-1ms­-odezvou­/57614

Odpovědět0  0
"kontrast dosahuje na IPS panel nadprůměrných 1300:1­". Mám VP2768A­-4K, který má údajně také 1300:1. Za 13 tisíc ­(CZC, jinde 20­) je to skvělý monitor, nicméně podle recenze je skutečný kontrast jen okolo 1000:1. Po aktivaci kompenzace rovnoměrnosti podsvícení pak klesá na prakticky nepoužitelnou hodnotu pod 500:1. Stále se čeká na OLED monitory.
Odpovědět0  0
Gigabyte má nový BIOS F15a s AGESA 1.2.0.6 B.
Odpovědět1  0
Ne ne, to jsou dvě odlišné věci. Heslo do BIOSu není v TPM, jen způsobilo, že po aktualizaci BIOSu a restartu nešlo vlézt hned do BIOSu znovu a přepnout zpět na dedikovaný TPM modul. Jinde tvrdí, že po aktualizaci BIOSu a restartu to totiž nabídne něco jako Press F1 to change BIOS settings, ale pouze pokud není nastavené heslo. Pokud je, tak to prostě hned bootuje a do BIOSu lze vlézt až po následném restartu.

Před aktualizací BIOSu jsem BitLocker dočasně pozastavil a všechno by proběhlo v pořádku, kdyby je nenapadla ta blbost s aktivací interního fTPM v CPU aniž by si zkontrolovali, že v PC už je dedikovaný TPM modul.
Odpovědět0  0
Používám BIOS password a tím jak to po aktualizaci BIOSu vyresetuje skoro všechna nastavení to zaplo heslo nejen pro BIOS, ale i pro systém. Kvůli tomu zřejmě nefungovalo Del po restartu, po zadání hesla to prostě začlo hned dál bootovat a tím bylo vše v háji, protože to zároveň odpojilo dedikovaný TPM modul.
Odpovědět0  0
Aktualizoval jsem na BIOS F14 jakmile vyšel, právě kvůli těm opravám. Pokud vím, tak z téhle verze už stejně nejde udělat downgrade na nižší. Naštěstí nepozoruji žádné problémy, nedělám ovšem OC, RAM je ­"jen­" 3200 a CPU poněkud starší Ryzen 5 3600.

Vlastní aktualizace byla ale děs. Používám dedikovaný TPM 2.0 Gigabyte a BitLocker. Po aktualizaci to přeplo na ten integrovaný fTPM v procesoru ­(o tom jsem věděl­), ale po restartu nešlo vlézt do BIOSu abych to zase vypnul ­(to nemohou zkontrolovat, že už tam TPM modul je a nezapínat ten integrovaný?­) a tím kompletně vše rozesr...
Odpovědět0  0
Přesně tak. Když jsem si před rokem stavěl ­(neherní­) PC na práci, podmínkou byla grafická karta s DisplayPortem a BEZ větráku. Našel jsem tehdy jediný model: MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC, 2GB GDDR5. Už se ani nevyrábí, místo toho je jen výrazně pomalejší verze s GDDR4 za vyšší cenu.

Kdysi jsem měl základní desku s větrákem na chipsetu a nikdy více, vyměnil jsem jich snad pět a toho rámusu.
Odpovědět2  0
Teď ještě počkat na test jaký bude minimální jas a rovnoměrnost podsvícení.
Odpovědět0  0
Dokud bude Chrome i nový Microsoft Edge stále renderovat ty hnusné fonty ­(Firefox na stejném stroji je ok­), kde nejsou aplikována ani uživatelská nastavení ClearType, tak jedině Firefox.
Odpovědět1  0
Poslední užitečná inovace bude tak odstraněna a debilizace Googlem infikovala již všechno. Pokud se podíváte na úvodní obrazovku Palm OS z roku 1996 https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Palm_OS , Androidu a teď i Windows 10X, nepoznáte naprosto žádný rozdíl. No tomu říkám pokrok :­-/
Odpovědět2  1
Pokud máte slabší hardware, typicky Intel Atom tablet nebo podobný levný ­"notebook­", tak jistě nechcete prohližeč, co bude výrazně pomalejší a náročnější na zdroje. Pak je zde řešení https:­/­/docs.microsoft.com­/en­-us­/deployedge­/microsoft­-edge­-blocker­-toolkit
Odpovědět2  0
Moc jim to ale nefunguje, když vidím reklamy co mi to nabízí, které jsou zcela mimo moje zájmy :­-­)
Odpovědět0  0
Naprostá většina problémů je způsobena zprasenými drivery dodavatelů hw. Což je daň za univerzálnost a otevřenost PC platformy.
Odpovědět0  0
Ten ­"šit­" vyrábí většinou výrobci hardware, kteří jej předají Microsoftu k distribuci uživatelům.
Odpovědět0  0
To je tak, když se reklamní společnost pustí do tvorby software :­-)
Odpovědět0  0
Kéž by, Google je největší zlo Internetu a IT obecně, takže ať si své služby klidně zruší.
Odpovědět0  8
Přesně takto to fungovalo za dob socialismu, bylo zde plno nesmyslných zákonů, které nebylo možné dodržet a obecně se na ně kašlalo. Vždy je šlo ale vytahnout, pokud bylo potřeba na někoho něco najít.
Odpovědět3  1
Tak zrovna Google má co kritizovat bezpečnost :­-­) Jeho strašný paskvil Android je nejnebezpečnější platforma v historii IT a navíc dodnes nepodnikl naprosto nic ke zlepšení situace. Jako například zrušení Android licence těm OEM, kteří ignorují včasné doručování ­(do 24 hodin od vydání­) bezpečnostních aktualizací.
Odpovědět1  8
Co zkusit vyřešit už deset let stále přetrvávající chyby https:­/­/bugs.chromium.org­/p­/chromium­/issues­/detail?id=2387
Odpovědět0  1
Tohle se jim opravdu nepovedlo, zatím prý apelují na uživatele smazaných souborů, aby s počitačem nic nedělali a zavolali na support. Tam se prý pokusí najít ztracené soubory v System Restore a když ne, přepojí je na další level, kde se přes vzdálený přístup pokusí obnovit obsah smazaných souborů https:­/­/old.reddit.com­/r­/Windows10­/comments­/9m8303­/microsoft_is_now_asking_users_to_not_use_pcs_that­/e7cpor1­/

Co je ale horší, že se ukazuje naprosto nefukční reporting chyb. Ten problém byl totiž už před měsícem reportován v Insideru do Feedback Hubu, ale to je spíše taková černá díra na reporty. Microsoft potřebuje skutečný bug tracker pro Windows 10, pro Edge ho umí https:­/­/developer.microsoft.com­/en­-us­/microsoft­-edge­/platform­/issues/
Odpovědět1  0
Chrome 69 will keep Google Cookies when you tell it to delete all cookies
https:­/­/news.ycombinator.com­/item?id=18064537
Odpovědět0  0
Tak to dopadá, když veřejné mínění o technických záležitostech ovlivňují hňupové. Začalo to s Windows 10 a dále to pokračuje. Na telemetrii opravdu není nic závadného, neposílá nikam hesla ani fotografie uživatelů a opravdu slouží k danému účelu.

Bohužel skutečné préblémy, tedy například naprostá nedůvěryhodnost všeho v čem má prsty Google, ty už nikdo popisovat nebude.
Odpovědět7  2
U nás ceny nikdy neklesají.
Odpovědět1  1
Microsoft, ten prodává především produkty a služby, ne uživatele jako Google.
Odpovědět0  0
Další služba se kterou je třeba se rozloučit, protože je infikována Googlem.
Odpovědět2  0
Jenže k zadání hesla do Windows je uživatel vyzván, že je tam nějaké ­(nežádoucí­) AMT s výchozím heslem, o tom opravdu nemusí nic vědět. Pokud to výrobce prodává i mimo korporát, tak má takové věci buď deaktivovat ­(ano, víme že to nejde­) nebo alespoň na to upozornit.

Také jsem si to heslo změnil, když se o tom začlo kdysi psát, ale takhle to přece nejde.
Odpovědět4  1
Přičemž očekávanou dostupnost oprav posunul o 6 týdnů.
Odpovědět0  0
Lenovo teď oznámilo, že muselo stahnout úpravy BIOSu pro nejnovější modely, kvůli problémům s aktualizovaným CPU mikrokódem od Intelu https:­/­/pcsupport.lenovo.com­/cz­/cs­/product_security­/ps500151

"Withdrawn CPU Microcode Updates: Intel provides to Lenovo the CPU microcode updates required to address Variant 2, which Lenovo then incorporates into BIOS­/UEFI firmware. Intel recently notified Lenovo of quality issues in two of these microcode updates, and concerns about one more."
Odpovědět1  0
Možná byste se jim mohl nabídnout na konzultaci, jak to udělat lépe :­-­)

Za tak krátkou dobu než to udělali je to stále výborný výsledek, na to o jaký průšvih Intelu se jedná.
Odpovědět0  2
Oprava Branch target injection ­(CVE­-2017­-5715­) prý vyžaduje zároveň opravu v OS a mikrokódu CPU. Opravu OS už udělal Microsoft, teď se čeká na Intel. Není ale jasné, zda Microsoft pak bude aktualizovat mikrokód CPU i z Windows nebo bude záležet jen na náladě výrobců hardware, jestli poskytnou aktualizaci BIOSu. Například Lenovo uvedlo, že pro starší ­(a stále oblíbené­) ThinkPady řady .20 se Sandy Bridge aktualizace BIOSu nebude.
Odpovědět0  0
Ono těch překvapení bude více. Tahle chyba se opravovala nedavno aktualízací BIOSu a jak je vidět, tak snadné to nebude https:­/­/arxiv.org­/abs­/1710.00551

Rok 2018 bude plný radosti ohledně bezpečnosti :­-/
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že Intel už Microsoftu pohřbil dva projekty, se Microsoft orientuje více na ARM a to i v oblasti serverů http:­/­/cavium.com­/product­-thunderx­-arm­-processors.html

Pro domácí uživatele bude AMD, v serverech i ARM. Takže Intel to, zvláště po tomhle a problémech s ME­/AMT, nebude mít snadné.
Odpovědět0  0
Jde o chyby Meltdown and Spectre. Zatímco Meltdown se zřejmě týká jen Intelu, Spectre i AMD a ARM. Více zde https:­/­/meltdownattack.com/
Odpovědět0  0
Nelze zapomenout na příšerné VIA chipsety :­-)
Odpovědět1  1
Google a etický kodex, to rozhodně :­-­)

https:­/­/pooh.cz­/2017­/12­/17­/reklamy­-od­-google­-zaplavuje­-seznamka­-co­-vas­-potesi­-otevrenim­-porno­-stranek­/

"No a pokud byste to chtěli nahlásit, tak to už možné není – před mnoha měsíci Google možnost nahlásit závadnou reklamu odstranil."
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že Google je reklamní firma ­(99% jeho příjmů je z prodeje osobních dat uživatelů na cílenou reklamu­) by se měl ozvat antimonopolní úřad, protože je zcela jasné, že takto bude blokovat pouze reklamy konkurence. A vzhledem k jeho podílu na trhu ...
Odpovědět1  0
Proč zase další netypový paskvil. Raději C# nebo TypeScript. Tohle je z bláta do louže.
Odpovědět1  0
Bude někdy desktopová verze s intergrovanou grafikou?
Odpovědět0  0
Za prvé v neschopných vývojářích, kteří ani po mnoha letech nepovolí ASLR, ale hlavně ve strašných AV produktech, které naopak chyby ještě zanáší a celkovou bezpečnost výrazně zhoršují. Technické detaily jsou zde http:­/­/robert.ocallahan.org­/2017­/01­/disable­-your­-antivirus­-software­-except.html
Odpovědět0  0
Můj zase nemít cokoli, v čem je něco od Google :­-­) Dokonce je to i podloženo daty http:­/­/www.cvedetails.com­/top­-50­-products.php?year=2016
Odpovědět0  0
To se týká jen výrobců produkujících druhořadý odpad ­(Samsung, Apple­). V žádné Microsoft Lumii nikdy baterie nevybuchla ani se nenafoukla.
Odpovědět1  0
Windows 10 PC a Mobile už mají ud minulého úterý opravu. Jako vždy jediné bezpečné systémy.
Odpovědět1  0
Jestli vám přijde informace o tom, že se proces svchost.exe ukončil s chybou 0x80000005 na adrese 0x12345678 jako narušení soukromí, pak asi není pomoci :­-­)

Nečekejte ale potom, že se dočkáte rychlých oprav chyb. Což je to jediné, k čemu to celé slouží.
Odpovědět0  1
Pak jistě nepoužíváte software od Google, Mozilla, Libre Office ... dělají to naprosto všichni.
Odpovědět3  1
Protože novináři :­-/
Odpovědět0  5
Nechcete je proto, že sám určitě víte, že má takové vlastnosti nebo proto, že IT pisálci co ničemu nerozumí ­(nebo jsou podplaceni­) napsali že má takové vlastnosti a přitom to ve skutečnosti vůbec není pravda?

Zkuste vyměnit bláboly za fakta https:­/­/www.root.cz­/clanky­/windows­-10­-analyza­-probihajici­-komunikace/
Odpovědět2  7
Facebook je ­(podobně jako Google­) zcela závislý na zadavatelích reklamy. Takže je jasné, kdo to bude určovat :­-)
Odpovědět0  0
To je jen problém Intelu, že si volí neschopné subdodavatele. Naopak je dobře, že to Microsoft neututlal a jasně pojmenoval kde je příčina.
Odpovědět2  0
Není jednodušší pracovat a za připojení zkrátka zaplatit ? :­-)
Odpovědět1  1
Nejen AMD, ale hlavně ARM. Intel se zcela zřekl mobilního segmentu ­(naprosledy tak vypekl Microsoft minulý rok­), že prý půjde do IoT, ale to taky není žádná sláva. Tím že má Microsoft Windows 10S pro ARM a nejen to, dokonce už i serverové edice, je Intel prakticky ze hry. Zbytek pokryje AMD.
Odpovědět5  1
S jádrem je jediný problém a to země kde jsou častá zěmětřesení. Japonsko se sice hodně snažilo, ale má to své limity. Tém spíše je hrozné, jak země které tento problém nemají ­(Německo, Rakousko­) zblblo do této nesmyslné ­"obnovitelné­" energie.

Jen čekám, kdy nějaký EU úředník přijde s nařízením o snížení příkonu elektrických konvic :­-)
Odpovědět0  0
To je prostě zelené šílenství. Jaderná energetika je jediná, která dává smysl.
Odpovědět0  1
Reálná životnost módní elektroniky jako mobily je ani ne dva roky do konce záruky, pak si stejně lidi koupí nový, protože ho ­"musí­" mít. Tyto malé věci nelze levně udělat opravitelné a naprostá většina zákazníků o to stejně nestojí, takže by to výrobu jen prodražilo. Což je zřejmě jediný cíl EU byrokratů.

Jsou horší věci, třeba regionální omezení dostupnosti online obsahu.
Odpovědět0  3
Nedůvěryhodnost Google to už stejně nezmění, podobně jako Facebook. Oba subjekty vydělávají peníze výhradně jen prodejem osobních dat na cílenou reklamu.
Odpovědět2  0
Není, stačí si o tom něco přečíst, blokují vám ten režim některé pluginy.
Odpovědět0  0
Pro mne je největší problém Ryzenu že není podporován v Hyper­-V.
Odpovědět0  0
Problém bude mít za chvíli spíše Intel. Microsoft jasně přechází na ARM a tato snaha je i v oblasti serverů.
Odpovědět0  0
Což je jen a pozue lajdáctví, protože obě chyby už jsou dávno opravené. Takže když si zase někdo ­"chytře­" vypnul aktualizace, nemůže se divit.
Odpovědět1  0
Ta překážka se jmenuje ­- Intel. Stojí za neúspěchem Windows RT ­(oznámením Atomu se stal zbytečný­) i Mobile ­(ukončením výroby procesorů pro mobilní zařízení těsně před uvedením Surface Phone na trh­).
Odpovědět0  0
Před lety chtěl někdo zase vypustit statisíce malých zrcátek a šířit signál odrazy.

I kdyby se to povedlo tak to bude strašně nákladné a díky vzdálenosti ­(odezvě­) pomalé pro běžné interaktivní webové aplikace. Odezvu více jak 10 ms vcelku bezpečně poznáte a označíte připojení za pomalé.

Přitom zakopat kabel do země uměli už v 19. století.
Odpovědět0  0
Vyjde až 11.dubna, teď je to pouze testovací Insider verze.

Přesně takto vznikají všechny údajné problémy s Windows 10.
Odpovědět0  1
15063 umrtvil mobily těm kdo mají zapnuté šifrování, a to tak že nešlo použít ani WDRT. Takže to bude chtít ještě doladit.

Spíš mě překvapuje, že IT pisálci jěště neodhalili jiný průšvih a to je naprostá degradace ­(již tam průměrné­) kvality mapových podkladů. Takže teď už žádná čísla domů ani zastávky MHD a podobně. Ale to bude tím, že jeden opisuje od druhého, ale ve skutečnosti ty Insider Buildy v životě neviděli.
Odpovědět0  0
Toho si snad nejde nevšimnout, vždyť je to vidět na první pohled. Už pod úhlem 45 stupnů. Nejdříve jsem to považoval za vadu kusu, ale pak zjistil že to dělají všechny OLED displeje.
Odpovědět0  0
Jenže trh je pomalu zaplavován falešnými ­"notebooky­" s Atom procesorem na úrovní výkonu telefonu­/tabletu, takže časem lidé ani nebudou vědět, že existují skutečně výkonné počítače.
Odpovědět5  0
Oba OLED displeje telefonu Lumia 950 i 650 mají tento problém, podle zkušeností uživatelů i HP Elite x3. Tadt bude třeba ještě pár let vývoje.

Bohužel se může stát to co u LCD monitorů s IPS technologií, kde výrobci našli postupem času způsob jak tuto technologii zlevnit, samozřejmě na úkor kvality. To je vidět hlavně na IPS displejích v notebooku ­(mistrem v nekvalitě je Lenovo­), které vypadají někdy tak hrozně jako kdysi TN.

Kvalitní neošizený LCD IPS moniítor je stále nejlepší, ale kromě NEC a Eizo není nikdo jiný ochoten jej vyrobit.
Odpovědět0  0
Ano, a neuvedení hotového Surface Phone.
Odpovědět0  0
Po tom co provedl Microsoftu a zabil svým rozhodnutím nový produkt prakticky před uvedením na trh už mu nikdo důvěrovat nebude. Cestu dostat se tam kde je ARM si tím rozhodnutím už uzavřel.
Odpovědět1  0
Neduhy dnešních IPS jsou dány hlavně neustálou snahou ušetřit při výrobě.
Odpovědět1  0
Přesně. Kolik takových monitorů se ještě vyrábí ? Přitom to není žádní novinka, má ho už můj 9 let starý NEC 2090UXi.
Odpovědět0  0
Telefon od operátora bych si nekoupil nikdy už kvůli upravenému firmware. Dual sim jsou prakticky všechny přístroje, kromě těch Pixelů. Je jasné že Google jde na ruku operátorům, zákazník je to poslední co ho zajímá. Zajímají ho jen jeho data pro následný prodej reklamy.

Myslím že jsme dostatečně ukázali, že pro seriózní použití je Android stále nepoužitelný, protože buď chybí to nebo zase ono. Mě nezajímají ­"nějaké­" aktualizace, ale pravidelné. A ty Microsoft poskytuje stále i na starší přístroje, včetně takových levných modelů jako Lumia 435. Zkrátka u Microsoftu je kombinace pravidelné aktualizace + dual sim naprosto standardní nabídka.

Jiná situace je například Acer, který se snažil prodat ­"androidizovaný­" Windows Liquid Jade Primo, na který není jediná aktualizace ­(je tam stále prakticky nepoužitelná první verze Windows 10 z minulého roku, není ani Anniversary­) a na dotazy kdy bude zásadně neodpovídá. Jen připomenu, že aktualizace sice vydává Microsoft, otestovat a potvrdit je ale musí výrobce telefonu. Čímž Acer naprosto odepsal jinak slibný model. Takže takto se to dělat nedá, ale starého psa novým kouskům nenaučíš.
Odpovědět0  0
Pokud je mi známo, tak jediné Android telefony s pravidelnými aktualizacemi jsou ty Google Pixel, ale ty zase z nějakého důvodu nejsou dual sim. Lenovo před časem také chtělo podporovat pravidelné aktualizace, ale nakonec to vzdali a v nějakém článku označili jako ­"příliš složité­". Takže tudy cesta nevede, protože cílová skupina takové věci stejně neřeší.
Odpovědět0  0
To jsou naprosto obecné požadavky, které splní nejméně tři Windows Mobile přístroje, dva dokonce z minulého roku. To jen dokazuje, že Android je jen levná hračka, nic více.

Že většina Android telefonů nemá žádnou podporu, včetně těch drahých, je prostě skutečnost. Stejně tak že Apple je předražený hw šrot, za 25 tisíc a nemá to ani OLED displej, nemluvě o strašném OS.

Tady vidíte, že nakonec moc volba není. Ten iris skener je samozřejmě blbost, ale i bez něj bude myslím ten výběr podobný :­-­) Aktualizace znamenají jediný možný způsob bezpečnosti. dual sim je v prostředí zdejších operátorů nutnost, podpora více než tří LTE pásem pro toho kdo cestuje také a telefon bez OLED displeje je koncem roku 2016 už šrot. To není žádná státní zakázka s ­"wifi páčkou­" :­-­) Jen požadavky na úrovni technologického vývoje konce roku 2016.
Odpovědět0  0
Dokud to netvoří 99% přijmu jako u Google, tak je to naprosto nepodstatné.

Kolik je tedy Android telefonů s:
- pravidelnými měsíčními aktualizacemi
- dual sim
- alespoň 5­" 2K OLED displejem
- podporou nejmémě 12 LTE pásem, včetně TDD ­(38, 40­)
- iris skenerem
Odpovědět0  0
HP už připravuje další Windows 10 Mobile telefony.
Odpovědět1  0
Sběr osobních dat je pro Google otázkou existence, protože nic jiného než reklamu prodávat neumí, narozdíl od Microsoftu. Proto pro mne nemůže být nikdy důvěryhodným subjektem, ať tvrdí cokoli ­(viz http:­/­/www.weblog.rider.cz­/articles­/269­-jak­-se­-zbavit­-google­-osobni­-akcni­-plan­). Android byl od začátku navržen jako levný odpad, kde bezpečnost je cizí slovo. A nezmění to žádná aktualizace.

Blackberry už je bohužel úplně mrtvé a ekosystém Applu mne zcela minul, když jeho OS připomíná telefon pro děti předškolního věku s mrvtou úvodní obrazovkou jak PalmOS před patnácti lety. Takže volím stále nejmenší možné zlo, Windows Mobile. Více mne nezajímá, žádné zbytečné aplikace mi nechybí.
Odpovědět0  0
Těch co mají alespoň nějakou podporu ­(tedy pravidelné aktualizace­) je právě naprosté minimum. Ani to nezachrání více než problematickou pozici Google v oblasti bezpečnosti a ochrany soukromí. Chápu že to většinu lidí nezajímá, mne však ano.

Telefonů je dostatek a za velmi dobré ceny. Takže zase klasické žvásty.
Odpovědět0  0
Jenže to je nepatrný zlomek z toho androidího odpadu, kde jinak žádné aktualizace neexistují. A ten Pixel nemá ani tak základní věc jako dual sim. Prostě je to jen hračka pro sbírání osobních dat a zobrazování Google reklam.
Odpovědět0  0
Protože:

a­) podpora existujích Lumií, to není Android který nemá typicky žádné bezpečností aktualizace, tedy je to zcela nepoužitelný zmetek
b­) Surface Phone
Odpovědět2  0
Proč se nedozvíme, ale je jasné že technické aspekty byl ten poslední argument. Zkrátka pro Intel je konkurence ARM procesorů v masovém měřítku Android odpadu velká a nechtěli asi investovat do dalšího vývoje jen pro menší skupinu ­"pro­" zákazníků, co ještě primárně požaduje bezpečnost a spolehlivost mobilních zařízení.

Pokud by ta emulace byla nějakým JIT ­(tedy prvotní překlad, ne interpretace za běhu­) tak to nemusí být zlé. Mají dost šancí rozhchodit .NETové aplikace, což mně osobně zajímá stejně nejvíce.
Odpovědět0  0
Takový už byl jako prototyp, ale Intel se rozhodl zcela ukončit výrobu mobilních x86 CPU, tak ten projekt jak Microsoft tak Dell zabalil. Ten od Dellu vypadal navíc skvěle. Microsoft teď plánuje emulaci x86 na nových Snapdragonech, ale chvíli to ještě potrvá.
Odpovědět0  0