www.svethardware.cz
>
>
>

Qimonda koncem roku definitivně skončí

Qimonda koncem roku definitivně skončí
, , aktualita
Společnost Qimonda byla první, která začala firmě AMD dodávat moderní paměti typu GDDR5, ovšem to nezabránilo kvůli situaci na trhu a drsné konkurenci tomu, aby na začátku tohoto roku vyhlásila platební neschopnost a byla od té doby pod...
K oblíbeným
reklama
Společnost Qimonda byla první, která začala firmě AMD dodávat moderní paměti typu GDDR5, ovšem to nezabránilo kvůli situaci na trhu a drsné konkurenci tomu, aby na začátku tohoto roku vyhlásila platební neschopnost a byla od té doby pod nucenou správou. Tu vedl Michael Jaffé a od té doby se hledali partneři, kteří by do firmy investovali a postavili ji opět na nohy.Pomoc slíbila i německá vláda, ale pouze za té podmínky, že se najdou i nějací další investoři, ovšem ti neměli zájem o celou firmu, ale spíše o její části a duševní vlastnictví. Na začátku tohoto měsíce již bylo rozhodnuto, že firma bude prodána po částech, o něž projevila zájem napříkad Elpida nebo Winbond.

Do konce roku tedy Qimonda skončí a s ní i 200 jejích zbývajících zaměstnanců. Tím skončí i produkce pamětí DRAM v Evropě. Drtivá většina produkce připadne na Asii a jeden je v USA, tedy Micron.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek