www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP QSW-1105-5T: 5portový přepínač pro 2,5GbE za rozumnou cenu

QNAP QSW-1105-5T: 5portový přepínač pro 2,5GbE za rozumnou cenu
, , aktualita
Na trhu už se dá běžně narazit na základní desku vybavenou rychlejším Ethernetem, než je letitý standard z 1 Gb/s a s nástupem nových modelů pro Comet Lake-S nebo desek s AMD B550 je tato nabídka ještě mnohem širší.
K oblíbeným
reklama
Dále si už také můžeme běžně pořídit i NAS s 2,5GbE, jako je třeba řada QNAP TS-x53D, v lepším případě 5GbE nebo rovnou 10 GbE. Desky, jak bylo uvedeno v perexu, už také není problém zakoupit takové, které mají lepší výbavu než pouhý 1GbE, ale co se týče nabídky síťových prvků, s ohledem na tu jásat rozhodně nemůžeme. Je pak logické, že se o nápravu snaží právě společnost QNAP, která má pochopitelně zájem na tom, aby zákazníci kupovali její rychlejší a lepší NAS servery a samozřejmě si uvědomuje, jak chabá nabídka síťových prvků za rozumnou cenu na trhu je. Přichází tak pětiportový síťový přepínač/switch QSW-1105-5T. Ten je již v nabídce na Tchaj-wanu za cenu v přepočtu 100 USD / 2300 Kč. 
 
 
Pak už budeme potřebovat propojení jen trošku kvalitní kabeláží, a to alespoň Cat5e, ale pokud ji hodláme rozvádět skrz těžko přístupná místa, rozhodně se vyplatí investovat alespoň do Cat6. Ostatně standard 2.5GBASE-T umožní fungovat při plné rychlosti přes Cat5e na vzdálenost 100 metrů, ale pro 5GBASE-T na stejnou vzdálenost potřebujeme už Cat6. Ovšem i Cat5e zvládne 5Gb/s, ovšem neoficiálně a těžko na vzdálenost sta metrů. 
 
Dle serveru Anandtech můžeme relativně brzy očekávat na trhu více přepínačů či síťových prvků, jako je QSW-1105-5T, čili nové generace pro standard 2.5GBASE-T. Ten se zaměří na domácnosti či malé kanceláře a půjde po všech stránkách spíše o jednoduché produkty, které nenabídnou vymoženosti jako správu přes síť, Power over Ethernet nebo porty SFP+. Poskytnou zkrátka a dobře hlavně či pouze možnost rychlého propojení dvou zařízení. 
 
QNAP QSW-1105-5T
  • Propustnost 100M/1G/2.5G
  • 5x Ethernet RJ-45
  • Bez vzdálené správy
  • Spotřeba 12 W
  • Rozměry 34 x 180 x 145 mm
  • Pasivní chlazení
  • Cena cca 100 USD
Pak už nezbývá než čekat na to, až se probudí také společnosti, které patří mezi tradiční výrobce síťových prvků pro domácnosti, čili Netgear, TP-Link, Cisco/Linksys, Asus či další a odstartují novou éru, kdy alespoň 2,5GbE už bude konečně standard. Mnohým sice 1GbE bude i nadále stačit, ale třeba bude mít nástup nového standardu ještě jiný vítaný efekt, a to zlevnění právě prvků pro 1GbE.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů