www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem
, , aktualita
QNAP si připravil zajímavý nový NAS, respektive NASbook, jak jej označuje. Chce tím totiž zdůraznit, že jde i o mobilní zařízení, které můžeme dobře využít na cestách. Je totiž malé a má v sobě integrovaný konfigurovatelný switch.reklama
QNAP TBS-453A je ale především NAS, který spoléhá na SSD v podobě karet pro rozhraní M.2. Právě díky tomu může být malý, i když ponese čtyři tato úložná zařízení, což se ale pochopitelně zákazníkovi značně prodraží v porovnání s NAS pro 2,5" nebo dokonce 3,5" disky. Odměnou je tedy mobilita a pak si v QNAP řekli, že by nebylo špatné, kdyby tato jejich novinka nesla také zabudovaný switch. Ten ve výchozím nastavení obsluhuje jeden síťový adaptér pro tři porty a pak tu jsou dvě samostatné síťovky. Všechny jsou pochopitelně gigabitové.

TBS-453A NASbook je ale také vybaven dalšími rozhraními, a to celkem čtyřmi porty USB 3.0, dvěma HDMI, třemi audio konektory a také čtečkou SD karet. Díky tomu se z něj může snadno stát i multimediální přehrávač, k nemuž přijde vhod dodávaný dálkový ovladač nebo jej můžeme použít jako běžný počítač.

To vše bude obsluhovat 14nm procesor Intel Celeron N3150 se čtyřmi 1,6GHz jádry pracujícími díky turbu na frekvenci až 2,08 GHz. Ten má po ruce 4 nebo 8 GB paměti DDR3L s dvoukanálovým zapojením. Procesor podporuje šifrování AES-NI, takže i s 256bitovým šifrováním dokáže poskytnout na síti propustnost 109 MB/s. Pokud šifrování vypneme, propustnost se zvýší pouze o nějaké 3 MB/s.

NAS dokáže pracovat s různými zdroji napájení, které mohou poskytovat 10 až 20 V. O spotřebě se QNAP nezmiňuje, ale můžeme hádat, že to bude kolem 20 W, spíše méně. Záležet ale bude také na tom, jaké model M.2 SSD využijeme a jaká zařízení navěsíme na USB porty serveru, takže QNAP k němu raději dodává 65W zdroj. K dispozici bude několik verzí lišících se výbavou, tedy kapacitou RAM a instalovaných M.2 SSD (kompatibilní jsou 2280/2260/2242 s rozhraním SATA 6 Gb/s):
  • TBS-453A-4G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD

Podle vyjádření zástupce QNAP by měly být v rámci EU k dispozici pouze verze TBS-453A-4G a TBS-453A-8G, tedy samotné zařízení bez SSD ve dvou verzích lišících se velikostí RAM.

Pokud k němu připojíme zobrazovací zařízení a periferie, budeme jej moci využít jako počítač s linuxovým systémem, ale jinak je připraveno obvyklé webové rozhraní systému QTS Storage Manager. Nechybí však podpora virtualizace, která umožní na tomto NAS běh několika virtuálních strojů se systémy Windows, Linux, Unix nebo Android. Více se o novém TBS-453A dozvíte na stránkách výrobce QNAP.

Zdroj: QNAP
reklama
Nejnovější články
Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD
Nedávno jsme psali o hackerském útoku na ICO platformy CoinDash, díky němuž si útočníci přišli na cca 7 milionů dolarů v podobě Etherea. Od té doby se objevily další dva a ještě větší útoky, které znamenaly celkovou ztrátu kolem 38 milionů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Core i9-7920X: oficiální specifikace ukazují nízké takty Core i9-7920X: oficiální specifikace ukazují nízké takty
Intel se chystá vypustit na trh svůj první 12jádrový HEDT procesor Core i9-7920X a nyní se už můžeme podívat na jeho oficiální specifikace. Ty potvrzují nedávné zprávy, že tento procesor má oproti konkurenci nízký základní takt.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení
Společnost AMD se chystá v první polovině srpna vypustit na trh své procesory Threadripper nabízející až 16 jader, a to jako vůbec první modely na desktopových platformách. Podívat se můžeme na jejich originální balení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance (24.7. - 30.7.) Týdenní šance (24.7. - 30.7.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 30.7. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň NZXT H440 Special Edition.
Včera,  soutěž, Karel Polívka
Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu
Milované i nenáviděné Malování už to má spočítané. Po 32 letech, co bylo součástí operačního systému Windows, s podzimním Fall Creators Update skončí jeho podpora a v budoucnu bude možná odstraněno úplně.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala