www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-h973AX: nový NAS s Ryzenem a 10GbE

QNAP TS-h973AX: nový NAS s Ryzenem a 10GbE
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky QNAP je NAS TS-h973AX. Ten je vybaven procesorem AMD Ryzen V1500B, nabídne také konektivitu až na úrovni 10GbE. Nechybí ani sloty pro U.2 SSD jednotky.
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-h973AX. Ten byl ukázán už koncem října, nyní se oficiálně představuje i u nás. Jde o profesionálnější model, který je vybaven operačním systémem QuTS hero na bázi ZFS. Najdeme tu 4jádrový x86-64 procesor AMD Ryzen Embedded V1500B, který má frekvenci 2,2 GHz a podporuje zpracování 8 vláken. K dispozici bude model TS-h973AX-8G s jedním 8GB modulem nebo TS-h973AX-32G se dvěma 16GB moduly (32 GB celkem), což je i maximální možná kapacita. Jde o typ SO-DIMM DDR4.
 
QNAP TS-h973AX
 
Název napovídá, že tu máme 9 diskových pozic. 5 z nich je pro 3,5" jednotky, další 4 jsou pro 2,5" modely. Většina pozic si poradí nanejvýš s rozhraním SATA, nicméně první dvě 2,5" pozice si vedle SATA budou rozumět i s SSD jednotkami U.2 NVMe PCIe Gen3 x4 (až 32 Gb/s). Těšit se tak můžete i na SSD cache. Pokud jde o síťové připojení, najdete tu dva 2.5GbE porty s podporou slučování a také i jeden 10GbE. Volitelný adaptér QNA-UC5G1T pak může přidat i porty 5GbE. Máme zde čtyři USB porty typu 3.2 Gen 2, jeden z nich je USB-C, další tři pak USB-A.
 
QNAP TS-h973AX
 
Rozměry novinky činí 182,65×224,6×224,1 mm a sám o sobě váží 3,52 kg (s disky pak 5,12 kg). Napájení zdroj má 120 W a spotřeba energie NASu je v režimu spánku 41,2 W, při provozu pak stoupne na 55,41 W. O chlazení se stará jeden 140mm ventilátor a očekávat lze hlučnost 22,9 dB(A). Díky QuTS hero na bázi ZFS je tu podpora RAID konfigurací s technologiemi Triple Parity a Triple Mirror pro zvýšení ochrany dat, najdeme tu i inline deduplikaci a kompresi dat. SnapSync zajišťuje zachování stejných dat na primárním i sekundárním NAS. Nechybí App Center pro stahování aplikací a s tím i rozšíření schopností NASu.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala