www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe

QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
, , aktualita
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
K oblíbeným
reklama
Nová řada serverů typu NAS TS-x53B od QNAP je založena na čtyřjádrových procesorech Intel Celeron J3455 pracujících na 1,5 až 2,3 GHz, dále mají dvoukanálový přístup k pamětem, a to 4 GB nebo 8 GB DDR3L a pak tu máme dvě, čtyři, nebo šest diskových šachet s rozhraním SATA 6 Gbps. Dále tu máme dva integrované porty gigabitové LAN, díky nimž lze dosáhnout rychlosti downloadu a uploadu až 224 MB/s. Zvolené procesory také podporují hardwarové šifrování AES-NI, díky čemuž nemá propustnost dat při jeho využití moc klesat.

QNAP TS-x53B jsou dále vybaveny slotem pro kartu PCIe. Může jít o QNAP QM2 M.2 SSD/10GbE LAN kombinující M.2 SSD pro zvýšení výkonu a 10Gb Ethernet. Pak tu máme také možnost instalace karty pouze s rozhraním 10GbE 10GBASE-T/ SFP+, na výběr je i karta s USB 3.1 10 Gb/s a bezdrátový adaptér pro používání s aplikací WirelessAP Station.

Dále tu máme moderní verzi operačního systému QTS 4.3 s obvyklou nabídkou aplikací, jako je IFTTT Agent a Qfiling pro automatizaci běžných úloh a pracovních postupů, Cinema28 pro správu připojených mobilních zařízení z jediné platformy, Qsync a Hybrid Backup Sync pro sdílení souborů a synchronizaci napříč zařízeními a QmailAgent a Qcontactz zajistí správu více e-mailových účtů a kontaktních údajů. Krom toho lze využít jako duální systém i QTS-Linux s podporou IoT balíčků. Kapacitu pak lze navýšit pomocí rozšiřovacích jednotek UX-800P s 8 šachtami a UX-500P s 5 šachtami nebo prostřednictvím technologie QNAP VJBOD.
 • TS-253B-4G/8G: Model se 2 šachtami
 • TS-453B-4G/8G: Model se 4 šachtami
 • TS-653B-4G/8G: Model se 6 šachtami

 • čtyřjádrový procesor Intel Celeron J3455 1,5 GHz až 2,3 GHz
 • dvoukanálová paměť DDR3L SODIMM RAM (lze upgradovat až na 8 GB)
 • 2,5"/3,5" disky HDD/SSD SATA 6 Gb/s
 • 2 x porty sítě Gigabit LAN
 • 2 x HDMI v1.4b, až 4K UHD
 • 5 x porty USB 3.0 typu A
 • 1 x port USB-C QuickAccess
 • 1 x slot PCIe Gen2 x2
 • 1 x slot SDXC
 • 1 x USB tlačítko pro kopírování
 • 0,96” OLED displej s dotykovými tlačítky
 • 1x reproduktor
 • 2x 3,5mm konektory mikrofonu (s podporou dynamických mikrofonů)
 • 1 x 3,5mm zvukový konektor Line Out

Zdroj: QNAP
reklama
Nejnovější články
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře