www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

QNAP TS-x53D nabízejí 2,5GbE a čtyřjádrové procesory Intel

QNAP TS-x53D nabízejí 2,5GbE a čtyřjádrové procesory Intel
, , aktualita
Společnost QNAP se pochlubila další novou řadou NAS serverů, a to TS-x53D, která bude dostupná ve třech verzích pro dva, čtyři a šest pevných disků. Vybavena přitom bude 2,5Gb/s Ethernetem a čtyřjádrovým procesorem.
K oblíbeným
reklama
Dnes se už začínají na trh konečně dostávat počítače a základní desky, které jsou vybavovány lepší a novější verzí Ethernetu, než je prostý 1Gb/s standard. Nad ním tu máme jako další krok právě 2,5GbE, přičemž právě společnost QNAP se už vcelku dlouho snaží o jeho rozšíření prostřednictvím své nabídky. K tomu nám ale bohužel chybí ještě jedna věc, a to síťové prvky pro rychlý Ethernet s rozumnou cenou, čili především směrovače a přepínače. Snad se tak situace brzy zlepší i v tomto ohledu. 
 
 
Důvodem pro to je i nová řada QNAP NAS TS-x53D vybavená čtyřjádrovými procesory Intel, právě 2,5Gb/s Ethernetem a také dvěma, čtyřmi, anebo šesti pozicemi pro disky. Dále tu máme možnost rozšíření pomocí slotu PCIe, zálohování ve více cloudech, brány cloudového úložiště, výstup 4K HDMI a také standardní záruku v délce tři roky s možností prodloužení až na pět let.
 
Samotná společnost QNAP pak ke svým NAS serverům pochopitelně doporučuje i vlastní síťové prvky, a to řadu přepínačů QSW 10GbE/Multi-Gig. Pro 2,5GbE pak postačí kabeláž kategorie Cat5e. 
 
Řadu TS-x53D je vybavena konkrétně procesory Celeron J4125 se čtyřmi jádry na 2 až 2,7 GHz a až 8 GB paměti DDR4. Porty 2,5GbE RJ-45 tu jsou dva a spojit je můžeme v rámci Link Aggregation do jednoho rozhraní s výslednou propustností 5 Gb/s. Slot PCIe 2.0 pak umožní instalaci dalších karet, což může být třeba síťová karta 5GbE/10GbE, síťová/úložná karta QM2 nebo bezdrátový adaptér QWA-AC2600. Prodávané verze nových NAS jsou následující:
  • TS-253D-4G: 2 diskové pozice, 4GB paměť DDR4 (1 x 4 GB)
  • TS-453D-4G: 4 diskové pozice, 4GB paměť DDR4 (1 x 4 GB)
  • TS-453D-8G: 4 diskové pozice, 8GB paměť DDR4 (2 x 4 GB)
  • TS-653D-4G: 6 diskové pozice, 4GB paměť DDR4 (1 x 4 GB)
  • TS-653D-8G: 6 diskové pozice, 8GB paměť DDR4 (2 x 4 GB)
 
Společné specifikace: čtyřjádrový procesor Intel Celeron J4125 2,0 GHz (až 2,7 GHz); rychlovýměnné 2,5″/3,5“ pevné disky SATA 6 Gb/s nebo SSD; 2x porty 2,5GbE RJ-45 LAN (kompatibilní s 1GbE); 1x slot PCIe Gen 2 x2 (slot PCIe Gen 2 x4 pro TS-253D); 2x porty USB 3.2 Gen 1, 3x porty USB 2.0; 1x výstup HDMI 2.0 4K při 60 Hz. Více informací na produktových stránkách firmy, ceny a dostupnost zpráva neoznámila.
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala