www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-675: čínské CPU KaiXian pro široký trh

QNAP TVS-675: čínské CPU KaiXian pro široký trh
, , aktualita
V Evropě nemáme zrovna moc možností, jak se setkat se specialitkami čínských firem ze světa x86. Mezi ty patří i procesory KaiXian od společnosti Zhaoxin, ovšem ty se nyní dostaly do NAS QNAP TVS-675 určených pro široký trh. 
K oblíbeným
reklama
QNAP TVS-675 je středně velký NAS určený pro šest pevných disků, čili je to produkt spíše pro firmy než domácnosti. A i když procesory KaiXian nejsou zrovna nejlepší ve své třídě, i tak jde v případě použitého modelu o slušný výkon osmijádra na 2,5 GHz. Je to konkrétně model KaiXian KX-U6580 vyvinutý primárně pro čínský trh, který má konfiguraci 8C/8T a také integrované GPU. Díky tomu má tento NAS i HDMI výstup, vedle toho celkem čtyři USB a dva síťové konektory. 
 
 
TVS-675 vypadá na první pohled stejně jako řada jiných modelů NAS od firmy QNAP, ovšem jeho vnitřnosti jsou velice neobvyklé, a to zvláště na produkt, který je určen i pro americký a evropský trh. Procesory Zhaoxin KaiXian mimochodem vznikly v důsledku jako společný produkt šanghaiského samosprávy a společnosti VIA Technologies, která disponuje potřebnými technologiemi a licencí na procesory x86.
 
Někteří budou jistě pamatovat staré procesory firmy VIA, jako je třeba řada Cyrix, která se prodávala právě i nás, ale postupem času se VIA zaměřila na vývoj úsporných CPU x86 a časem se ze západních trhů vytratila. 
 
 
Firma Zhaoxin vznikla v roce 2013, aby tvořila procesory x86 pro místní trh a aby se Čína mohla časem možná i zcela zbavit procesorů od AMD a Intelu. Zatím to tak ještě nevypadá, tedy pokud má Čína zájem o skutečně výkonné procesory x86 a nic na tom nemění ani KaiXian KX-U6580 s grafikou C-960, který se ale hodí alespoň pro takové NAS, do nichž se jindy montují Celerony nebo úsporné ARM. 
 
 
TVS-675 můžeme krom šesti desktopových HDD vybavit také několika SSD M.2 2280 (PCIe 3.0 x1 či SATA) a pak tu jsou také dvě pozice pro karty s PCIe 3.0 x4. Ty můžeme zaplnit kartami pro další SSD a/nebo síťové porty, pokud by nestačily dva 2,5GbE. A jak už začíná být obvyklé, máme tu na výběr mezi klasickým systémem QTS a vyspělejším QuTS založeným na ZFS. Cenu QNAP zatím nezveřejnil. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek