www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-871T: první NAS s Thunderbolt 2

QNAP TVS-871T: první NAS s Thunderbolt 2
, , aktualita
Společnost QNAP Systems vyslala na trh nový NAS TVS-871T, který má jako vůbec první model na světě nabídnout rozhraní Thunderbolt 2 s propustností 20 Gb/s. Vedle toho se můžeme těšit i na 10Gb/s Ethernet.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled je zřejmé, že nový QNAP NAS TVS-871T nebude nic levného, však jde o systém založený na procesorech Core i7 a Core i5 s osmi diskovými pozicemi, který vedle dvou rozhraní Thunderbolt 2 s propustností 20 Gb/s nabídne také dvě rozhraní Ethernet s 10 Gb/s. Je tedy zřejmé, že tento NAS dokáže fungovat i jako DAS (Direct-attached storage), což je tedy v podstatě externí disk. K osmi diskům modelu TVS-871T budeme moci navíc přidat i daších pět nebo osm díky rozšiřujícím jednotkám TX-500P a TX-800P.

Samotný výrobce říká, že tento NAS se bude hodit především profesionálům pracujícím s videem ve vysokém rozlišení (4K), jimž se bude hodit jak velká kapacita, tak vysoká rychlost či propustnost dat. QNAP také slibuje, že rozhraní Thunderbolt a Ethernet budou pracovat naprosto nezávisle na sobě a sama o sobě si nebudou užírat propustnost, ovšem to samozřejmě za předpokladu, že to zvládnou pevné disky.

Maximální kapacita celého systému je až 448 TB, a to díky zmíněným jednotkám TX-500P a TX-800P, jichž můžeme k TVS-871T připojit až šest. Samotný NAS se spoléhá na operační systém QTS 4.2, který najdeme i u podstatně slabších a jednodušších modelů. Může také fungovat jako samostatný počítač, k němuž připojíme klávesnici, myš a monitor přes HDMI, ovšem jeho možnosti jsou dané právě systémym QTS 4.2, takže můžeme surfovat po webu, spravovat data, monitorovat provoz, sledovat obraz snímaný napojenými IP kamerami, atd. To vše ale můžeme provádět ale i ze vzdálených počítačů, neboť QTS 4.2 se ovládá přes webové rozhraní.

K dispozici jsou dva náslledující modely, které mají společnou podporu osmi 2,5"/3,5" disků se SATA 6 Gb/s, šifrování AES-NI, 2x Thunderbolt 2, 2x 10 Gb/s Ethernet, 4x 1 Gb/s Ethernet, 3x USB 3.0 a 1x HDMI.
  • TVS-871T-i7-16G: Intel Core i7-4790S 3,2 GHz čtyřjádrový procesor a 16GB DDR3 RAM
  • TVS-871T-i5-16G: Intel Core i5-4590S 3,0 GHz čtyřjádrový procesor a 16GB DDR3 RAM

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář