www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS
, , aktualita
QNAP si pro vybrané modely NAS připravil funkci vQTS, která pomocí virtualizace umožní, aby na jednom NAS fungovalo zároveň více systémů QTS. Mluvit tak budeme o aplikaci Virtualization Station. 
reklama
Společnost QNAP představuje funkci vQTS dostupnou nejdříve pouze pro NAS řady TS-x77 Ryzen, a to modely TS-1277-1700-64G, TS-877-1700-16G, TS-677-1600-8G, pokud jde o označení těch, které jsou vybaveny maximálním kapacitou operační paměti. Samotný výrobce vidí výhodu vQTS v segregaci zdrojů, provozu prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací a majitel takového NAS se může těšit na úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. Je jasné, že vQTS dokáže využít hardwarové podpory virtualizace procesorů Ryzen. 
 
 
Řada TS-x77 tak už umožní na jednom NAS virtualizovat více strojů, a to nejen QTS, ale také Windows, Linux, UNIX či Android. To se bude hodit především podnikům, které mohou nasadit jeden NAS využívaný pro více účelů, čímž ušetří pořizovací náklady i energii.  
 
Každý virtualizovaný QTS tak mohou používat různé skupiny pracovníků, jako by pracovaly každá s vlastním NAS serverem, takže si mohou nainstalovat vlastní aplikace, nastavit práva dle libosti, atd. 
 
Virtualizované NAS také mají ručně přiřaditelné hardwarové zdroje, což se týká procesoru, operační paměti, úložiště a také sítě. Podporováno je v rámci vQTS také NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Zpracování dat a provoz aplikací tak může probíhat na hlavním výkonném NAS serveru a pro pouhé uložení dat může posloužit méně výkonný vedlejší NAS. 
 
vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station.
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek