www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS
, , aktualita
QNAP si pro vybrané modely NAS připravil funkci vQTS, která pomocí virtualizace umožní, aby na jednom NAS fungovalo zároveň více systémů QTS. Mluvit tak budeme o aplikaci Virtualization Station. 
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP představuje funkci vQTS dostupnou nejdříve pouze pro NAS řady TS-x77 Ryzen, a to modely TS-1277-1700-64G, TS-877-1700-16G, TS-677-1600-8G, pokud jde o označení těch, které jsou vybaveny maximálním kapacitou operační paměti. Samotný výrobce vidí výhodu vQTS v segregaci zdrojů, provozu prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací a majitel takového NAS se může těšit na úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. Je jasné, že vQTS dokáže využít hardwarové podpory virtualizace procesorů Ryzen. 
 
 
Řada TS-x77 tak už umožní na jednom NAS virtualizovat více strojů, a to nejen QTS, ale také Windows, Linux, UNIX či Android. To se bude hodit především podnikům, které mohou nasadit jeden NAS využívaný pro více účelů, čímž ušetří pořizovací náklady i energii.  
 
Každý virtualizovaný QTS tak mohou používat různé skupiny pracovníků, jako by pracovaly každá s vlastním NAS serverem, takže si mohou nainstalovat vlastní aplikace, nastavit práva dle libosti, atd. 
 
Virtualizované NAS také mají ručně přiřaditelné hardwarové zdroje, což se týká procesoru, operační paměti, úložiště a také sítě. Podporováno je v rámci vQTS také NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Zpracování dat a provoz aplikací tak může probíhat na hlavním výkonném NAS serveru a pro pouhé uložení dat může posloužit méně výkonný vedlejší NAS. 
 
vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station.
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek