www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS
, , aktualita
QNAP si pro vybrané modely NAS připravil funkci vQTS, která pomocí virtualizace umožní, aby na jednom NAS fungovalo zároveň více systémů QTS. Mluvit tak budeme o aplikaci Virtualization Station. 
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP představuje funkci vQTS dostupnou nejdříve pouze pro NAS řady TS-x77 Ryzen, a to modely TS-1277-1700-64G, TS-877-1700-16G, TS-677-1600-8G, pokud jde o označení těch, které jsou vybaveny maximálním kapacitou operační paměti. Samotný výrobce vidí výhodu vQTS v segregaci zdrojů, provozu prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací a majitel takového NAS se může těšit na úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. Je jasné, že vQTS dokáže využít hardwarové podpory virtualizace procesorů Ryzen. 
 
 
Řada TS-x77 tak už umožní na jednom NAS virtualizovat více strojů, a to nejen QTS, ale také Windows, Linux, UNIX či Android. To se bude hodit především podnikům, které mohou nasadit jeden NAS využívaný pro více účelů, čímž ušetří pořizovací náklady i energii.  
 
Každý virtualizovaný QTS tak mohou používat různé skupiny pracovníků, jako by pracovaly každá s vlastním NAS serverem, takže si mohou nainstalovat vlastní aplikace, nastavit práva dle libosti, atd. 
 
Virtualizované NAS také mají ručně přiřaditelné hardwarové zdroje, což se týká procesoru, operační paměti, úložiště a také sítě. Podporováno je v rámci vQTS také NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Zpracování dat a provoz aplikací tak může probíhat na hlavním výkonném NAS serveru a pro pouhé uložení dat může posloužit méně výkonný vedlejší NAS. 
 
vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station.
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek