www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS

QNAP umožní provoz více operačních systémů QTS na jednom NAS
, , aktualita
QNAP si pro vybrané modely NAS připravil funkci vQTS, která pomocí virtualizace umožní, aby na jednom NAS fungovalo zároveň více systémů QTS. Mluvit tak budeme o aplikaci Virtualization Station. 
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP představuje funkci vQTS dostupnou nejdříve pouze pro NAS řady TS-x77 Ryzen, a to modely TS-1277-1700-64G, TS-877-1700-16G, TS-677-1600-8G, pokud jde o označení těch, které jsou vybaveny maximálním kapacitou operační paměti. Samotný výrobce vidí výhodu vQTS v segregaci zdrojů, provozu prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací a majitel takového NAS se může těšit na úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. Je jasné, že vQTS dokáže využít hardwarové podpory virtualizace procesorů Ryzen. 
 
 
Řada TS-x77 tak už umožní na jednom NAS virtualizovat více strojů, a to nejen QTS, ale také Windows, Linux, UNIX či Android. To se bude hodit především podnikům, které mohou nasadit jeden NAS využívaný pro více účelů, čímž ušetří pořizovací náklady i energii.  
 
Každý virtualizovaný QTS tak mohou používat různé skupiny pracovníků, jako by pracovaly každá s vlastním NAS serverem, takže si mohou nainstalovat vlastní aplikace, nastavit práva dle libosti, atd. 
 
Virtualizované NAS také mají ručně přiřaditelné hardwarové zdroje, což se týká procesoru, operační paměti, úložiště a také sítě. Podporováno je v rámci vQTS také NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Zpracování dat a provoz aplikací tak může probíhat na hlavním výkonném NAS serveru a pro pouhé uložení dat může posloužit méně výkonný vedlejší NAS. 
 
vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station.
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek