www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí aplikaci Cinema28 pro streaming multimédií po celém domě

QNAP uvádí aplikaci Cinema28 pro streaming multimédií po celém domě
, , aktualita
QNAP na svých NAS nabízí různé aplikace pracující s multimédii, což jsou Photo Station, Video Station a Music Station. Nyní je nahradí jediná aplikace Cinema28, která tak poslouží jako centrum pro vysílání multimédií do všemožných zařízení. 
reklama
Cinema28 je tak označena za "vícezónovou multimediální aplikaci, která zajišťuje zábavu po celém domě" a dokáže zajistit přehrávání i streaming multimédií a další funkce, které máme spojeny s aplikacemi Photo Station, Video Station a Music Station operačního systému QTS v zařízeních NAS od QNAP. 
 
 
Nová aplikace je tak určena především pro domácnosti, které mohou snadněji využít uložená multimédia na centrálním NAS k tomu, aby si je přehráli na různých zařízeních, což může být počítač, k síti připojená reprosoustava, televizor, tablet či třeba telefon. 
 
QNAP slibuje, že v aplikaci Cinema28 je vysílání multimédií intuitivnější, snazší a uživatelé mohou spravovat a přehrávat všechny své mediální soubory z jednoho rozhraní. Připravena je samozřejmě také možnost překódování, takže pokud máte uložen třeba film v rozlišení 4K, není třeba jej v něm vysílat na malou obrazovku telefonu a namísto toho jej samotný NAS převede do nižšího rozlišení, což se bude hodit zvláště v případě, kdy k datům přistupujeme mimo svou lokální síť, čili přes Internet. 
 
Rozhraní aplikace Cinema28 také umožní rychle zobrazit stav každého zařízení a přihlášené uživatele i aktuálně přehrávané médium. Je tu také plná integrace Qsirch pro vyhledávání s využitím klíčových slov a filtrů. A pokud máte v blízkosti NAS reproduktory vybavené rozhraním Bluetooth, postačí NAS vybavit USB klíčem s tímto rozhraním. Pro přehrávání videa bude možné využít také HDMI port, HD Player, zařízení s podporou DLNA, Apple TV a Chromecast.
 
Cinema28 je nyní k dispozici v QTS App Center a předem je nutné nainstalovat z QTS App Center doplněk (add-on) Media Streaming. Nutné je také provozovat NAS se systémem verze QTS 4.3.0 nebo novějším. 
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek