www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí aplikaci Cinema28 pro streaming multimédií po celém domě

QNAP uvádí aplikaci Cinema28 pro streaming multimédií po celém domě
, , aktualita
QNAP na svých NAS nabízí různé aplikace pracující s multimédii, což jsou Photo Station, Video Station a Music Station. Nyní je nahradí jediná aplikace Cinema28, která tak poslouží jako centrum pro vysílání multimédií do všemožných zařízení. 
K oblíbeným
reklama
Cinema28 je tak označena za "vícezónovou multimediální aplikaci, která zajišťuje zábavu po celém domě" a dokáže zajistit přehrávání i streaming multimédií a další funkce, které máme spojeny s aplikacemi Photo Station, Video Station a Music Station operačního systému QTS v zařízeních NAS od QNAP. 
 
 
Nová aplikace je tak určena především pro domácnosti, které mohou snadněji využít uložená multimédia na centrálním NAS k tomu, aby si je přehráli na různých zařízeních, což může být počítač, k síti připojená reprosoustava, televizor, tablet či třeba telefon. 
 
QNAP slibuje, že v aplikaci Cinema28 je vysílání multimédií intuitivnější, snazší a uživatelé mohou spravovat a přehrávat všechny své mediální soubory z jednoho rozhraní. Připravena je samozřejmě také možnost překódování, takže pokud máte uložen třeba film v rozlišení 4K, není třeba jej v něm vysílat na malou obrazovku telefonu a namísto toho jej samotný NAS převede do nižšího rozlišení, což se bude hodit zvláště v případě, kdy k datům přistupujeme mimo svou lokální síť, čili přes Internet. 
 
Rozhraní aplikace Cinema28 také umožní rychle zobrazit stav každého zařízení a přihlášené uživatele i aktuálně přehrávané médium. Je tu také plná integrace Qsirch pro vyhledávání s využitím klíčových slov a filtrů. A pokud máte v blízkosti NAS reproduktory vybavené rozhraním Bluetooth, postačí NAS vybavit USB klíčem s tímto rozhraním. Pro přehrávání videa bude možné využít také HDMI port, HD Player, zařízení s podporou DLNA, Apple TV a Chromecast.
 
Cinema28 je nyní k dispozici v QTS App Center a předem je nutné nainstalovat z QTS App Center doplněk (add-on) Media Streaming. Nutné je také provozovat NAS se systémem verze QTS 4.3.0 nebo novějším. 
 
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek