www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem
, , aktualita
Společnost QNAP pokračuje v uváděný nových NASů a představuje model TS-451D2. Název napovídá, že půjde o 4diskový systém. Uvnitř najdeme 2jádrový procesor Intel Celeron, nechybí ani HDMI výstup a podpora virtuálních strojů.
K oblíbeným
reklama
Od QNAPu tu máme poslední dobou mnoho nových NASů a další novinkou je model TS-451D2. Tento model najde své využití doma i v menších podnicích. Obsahuje 4 pozice pro 3,5" disky s rozhraním SATA 6Gb/s, ale použít můžete i 2,5" HDD nebo SSD. Najdeme zde 2jádrový 64bitový x86 procesor Intel Celeron J4025 s frekvencí 2,0 GHz, jehož Turbo činí 2,9 GHz. Procesor má integrované GPU Intel HD Graphics 600 a podporuje také hardwarové překódování videa. K dispozici budou dvě verze, TS-451D2-2G se 2 GB RAM (SO-DIMM DDR4) nebo TS-451D2-4G se 4 GB RAM. Možné je osadit dva moduly do dual-channelu s kapacitou maximálně 8 GB. Podporováno je šifrování Intel AES-NI.
 
QNAP TS-451D2
 
Pokud jde o připojení, dostalo se tu na dva gigabitové porty (RJ-45), dále tu nalezneme 4 porty USB 3.2 Gen1 a jeden výstup HDMI 2.0, který podporuje Cinema 4K video s rozlišením 4096×2160 pixelů při 60 Hz a 4K streamování. Rozměry novinky činí 165,3×160×219,4 mm a váží 2,09 kg (s disky 3,02 kg). Zdroj má 90 W a o chlazení se stará jeden 120mm ventilátor, což umožňuje dosáhnout hlučnosti 18,5 dB(A).
 
QNAP TS-451D2
 
Samozřejmostí jsou technologie a funkce jako HBS (Hybrid Backup Sync) pro cloudové zálohování. QuDedup pak zajišťuje deduplikaci dat a nechybí ani např. aplikace QuMagie pro správu fotografií s využitím AI. Využití může najít i virtualizace pomocí Virtualization Station, Container Station a dokonce je možné z NASu udělat menší centrálu pro bezpečnostní kamery s funkcemi QVR Pro a Surveillance Station.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář