www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem
, , aktualita
Společnost QNAP pokračuje v uváděný nových NASů a představuje model TS-451D2. Název napovídá, že půjde o 4diskový systém. Uvnitř najdeme 2jádrový procesor Intel Celeron, nechybí ani HDMI výstup a podpora virtuálních strojů.
K oblíbeným
reklama
Od QNAPu tu máme poslední dobou mnoho nových NASů a další novinkou je model TS-451D2. Tento model najde své využití doma i v menších podnicích. Obsahuje 4 pozice pro 3,5" disky s rozhraním SATA 6Gb/s, ale použít můžete i 2,5" HDD nebo SSD. Najdeme zde 2jádrový 64bitový x86 procesor Intel Celeron J4025 s frekvencí 2,0 GHz, jehož Turbo činí 2,9 GHz. Procesor má integrované GPU Intel HD Graphics 600 a podporuje také hardwarové překódování videa. K dispozici budou dvě verze, TS-451D2-2G se 2 GB RAM (SO-DIMM DDR4) nebo TS-451D2-4G se 4 GB RAM. Možné je osadit dva moduly do dual-channelu s kapacitou maximálně 8 GB. Podporováno je šifrování Intel AES-NI.
 
QNAP TS-451D2
 
Pokud jde o připojení, dostalo se tu na dva gigabitové porty (RJ-45), dále tu nalezneme 4 porty USB 3.2 Gen1 a jeden výstup HDMI 2.0, který podporuje Cinema 4K video s rozlišením 4096×2160 pixelů při 60 Hz a 4K streamování. Rozměry novinky činí 165,3×160×219,4 mm a váží 2,09 kg (s disky 3,02 kg). Zdroj má 90 W a o chlazení se stará jeden 120mm ventilátor, což umožňuje dosáhnout hlučnosti 18,5 dB(A).
 
QNAP TS-451D2
 
Samozřejmostí jsou technologie a funkce jako HBS (Hybrid Backup Sync) pro cloudové zálohování. QuDedup pak zajišťuje deduplikaci dat a nechybí ani např. aplikace QuMagie pro správu fotografií s využitím AI. Využití může najít i virtualizace pomocí Virtualization Station, Container Station a dokonce je možné z NASu udělat menší centrálu pro bezpečnostní kamery s funkcemi QVR Pro a Surveillance Station.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek