www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem

QNAP uvedl NAS TS-451D2 s Celeronem
, , aktualita
Společnost QNAP pokračuje v uváděný nových NASů a představuje model TS-451D2. Název napovídá, že půjde o 4diskový systém. Uvnitř najdeme 2jádrový procesor Intel Celeron, nechybí ani HDMI výstup a podpora virtuálních strojů.
K oblíbeným
reklama
Od QNAPu tu máme poslední dobou mnoho nových NASů a další novinkou je model TS-451D2. Tento model najde své využití doma i v menších podnicích. Obsahuje 4 pozice pro 3,5" disky s rozhraním SATA 6Gb/s, ale použít můžete i 2,5" HDD nebo SSD. Najdeme zde 2jádrový 64bitový x86 procesor Intel Celeron J4025 s frekvencí 2,0 GHz, jehož Turbo činí 2,9 GHz. Procesor má integrované GPU Intel HD Graphics 600 a podporuje také hardwarové překódování videa. K dispozici budou dvě verze, TS-451D2-2G se 2 GB RAM (SO-DIMM DDR4) nebo TS-451D2-4G se 4 GB RAM. Možné je osadit dva moduly do dual-channelu s kapacitou maximálně 8 GB. Podporováno je šifrování Intel AES-NI.
 
QNAP TS-451D2
 
Pokud jde o připojení, dostalo se tu na dva gigabitové porty (RJ-45), dále tu nalezneme 4 porty USB 3.2 Gen1 a jeden výstup HDMI 2.0, který podporuje Cinema 4K video s rozlišením 4096×2160 pixelů při 60 Hz a 4K streamování. Rozměry novinky činí 165,3×160×219,4 mm a váží 2,09 kg (s disky 3,02 kg). Zdroj má 90 W a o chlazení se stará jeden 120mm ventilátor, což umožňuje dosáhnout hlučnosti 18,5 dB(A).
 
QNAP TS-451D2
 
Samozřejmostí jsou technologie a funkce jako HBS (Hybrid Backup Sync) pro cloudové zálohování. QuDedup pak zajišťuje deduplikaci dat a nechybí ani např. aplikace QuMagie pro správu fotografií s využitím AI. Využití může najít i virtualizace pomocí Virtualization Station, Container Station a dokonce je možné z NASu udělat menší centrálu pro bezpečnostní kamery s funkcemi QVR Pro a Surveillance Station.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře