reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Quadro FX 3000 – nVidia pro profesionály

, , článek
Quadro FX 3000 – nVidia pro profesionály
nVidii netrvá nikdy příliš dlouho, než po vypuštění hi-endového desktopového GPU vydá i profesionální řešení. Tento týden byl vypuštěn grafický čip Quadro FX 3000 postavený na jádře NV35, jenž je nejsilnějším "nvidiáckým" profesionálním řešením.
Jednou z mála oblastí, kde ATi nebojuje s nVidií na ostří nože, je profesionální grafika. Dovolím si tvrdit, že zde má navrch kalifornský grafický obr, což jen potvrzuje vypuštěním rodiny Quadro FX 3000. Tato série je postavena na technologii CineFX a v jejím srdci bije jádro NV35, kterou známe jako desktopovou GeForce FX 5900 Ultra (technologické preview, recenze). Jedná se o nejvýkonnější grafický čip společnosti nVidia pro profesionály.

Novinka byla vypuštěna ve dvou variantách – Quadro FX 3000 a vybavenější Quadro FX 3000G. Přestože NV35 nabízí oproti předchozí generaci dvojnásobnou paměťovou propustnost a efektivnější pipeline, není údajně Quadro FX 3000 o moc výkonnější než verze označená číslem 2000. Nový profesionální čip překonává NV30GL ve zmiňované propustnosti (až 27,2GB/s), speciální podporou projektorů a 256MB paměti s podporou rozlišení až 3840x2400. Quadro FX 3000G obsahuje oproti slabšímu modelu technologie Framelock (možnost propojení více systémů s GPU Quadro FX) a Genlock (synchronizace s různými signály, např. s televizním vysíláním).

Podporu nové profesionální grafické čipy nepostrádají. Quadro FX 3000 bude dostupné v systémech IBM IntelliStation MPro a v některých sestavách HP (v rámci programu Leadership Graphics), zatímco Quadro FX 3000G bude pohánět stanice HP Workstation xw6000 a xw8000 a IBM dodá na objednávku taktéž svá řešení.

Jak je již známo, distributory jsou pro USA a Evropu společnost PNY, pro Asii a Tichomoří Leadtek a pro Japonsko Elsa. Ceny byly stanoveny na $2395 (Quadro FX 3000), resp. $2995 (Quadro FX 3000G), což je s ohledem na nízký výkonnostní nárůst oproti modelu FX 2000 relativně mnoho. Nové grafické karty budou také dodávány v sestavách společností BOXX Technologies, @Xi Computer, Colfax International, RackSaver a Polywell Computers.

Zdroj: X-Bit Labs
reklama
reklama
reklama
reklama