Quake II bude brzy k dispozici v ray tracované verzi

Quake II bude brzy k dispozici v ray tracované verzi
, , aktualita
Klasika v podobě hry Quake II byla přepracována pro podporu ray tracingu a jak už dobře víme, NVIDIA slíbila, že tato úprava bude nabízena zdarma. Nabídne nám ray tracované nasvícení scén, odrazy a další efekty.
K oblíbeným
reklama
Quake II RTX bude k dispozici od 6. června, a to navíc jako slíbený open source, takže zdarma bude nejen samotná úprava hry, ale také její zdrojové kódy. Potřebovat tak budeme ještě kopii původní hry. NVIDIA tím nepochybně sleduje vlastní záměr rozšiřovat povědomí o RTX a popularitu těchto technologií. V Quake II RTX se tak budou pomocí ray tracingu v reálném čase vykreslovat odrazy, řešit nasvícení celé scény, HDR, dynamické přímé a nepřímé světelné efekty i volumetrické efekty. My se zatím můžeme podívat na nové video. 
 
 
Je otázka, co nám pro tuto hru bude stačit za hardware. Na její původní verzi by ostatně stačil kdejaký telefon, ale v RTX verzi je toho pomocí ray tracingu řešeno celkem dost, takže dle požadavků to bude chtít alespoň RTX 2060. I Pascaly už ale mohou ray tracing nabídnout, takže teoreticky by mohla stačit třeba i GeForce GTX 1080 Ti. Nicméně zde už dle NVIDIE nejde pouze o ray tracing, ale rovnou o path tracing zajišťující kvalitnější výstup, ovšem za cenu vyšších požadavků na výkon. 
 
Quake II RTX je výsledkem spolupráce NVIDIA Lightspeed Studios se studii id Software a Bethesda. Dle jejich ujištění bude konečný výsledek vypadat mnohem lépe než to, co bylo dosud ukázáno. 
 
 
Nová verze také bude podporovat multiplayer, možnost nastavit si čas, což značně ovlivní nasvícení scény, budou tu i nové modely zbraní a textury i z mod packu Q2XP, dynamická prostředí, simulace vlivu atmosféry na nasvícení (především ve světě Stroggos), odrazy hráčovy postavy se zbraní ve vodní hladině nebo na lesklém povrchu. Pak tu máme také dynamické světelné efekty (blikající světla, apod.), nové sprity a částicové efekty. Hráč také bude mít možnost si průběžně přepínat mezi zapnutým a vypnutým ray tracingem a využít podporu širokoúhlých monitorů. 
 
Quake II se stále prodává na Steamu a budeme jej potřebovat, aby se ukázaly všechny přednosti RTX verze. NVIDIA by ale měla vydat zdarma dostupnou verzi se třemi úrovněmi pro jednoho hráče, která bude k dispozici přímo od ní od uvedeného 6. června, přičemž zdrojáky budou na GitHubu. Pro spuštění budeme potřebovat systém Windows 7 64-bit nebo Ubuntu Linux 16.04 LTS 64-bit a až na grafickou kartu jsou nároky na hardware skromné: Core i3-3220 a srovnatelné CPU, 8 GB RAM a 2 GB na disku. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře