www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Qualcomm, Fujitsu a Intel mají novou biometriku

Qualcomm, Fujitsu a Intel mají novou biometriku
, , aktualita
Všechny tři společnosti na MWC 2015 představili nové zabezpečovací technologie založené na biometrice, přičemž každá má svou vlastní. Budeme ale mluvit především o Intel TrueKey, o němž jsme se mohli dozvědět již dříve.
K oblíbeným
reklama
Shodou okolností tak byly představeny hned tři nové biometrické technologie sloužící k zabezpečení počítačů, mobilních zařízení a jejich dat. Jedná se tedy o alternativu pro zadávání hesel a PINů.

Co se týče Intel TrueKey, o tom se firma zmiňovala již dříve, ovšem plánovala jej představit až na MWC 2015, který právě probíhá. TrueKey využívá uživatelův obličej k určení totožnosti, čili již známý přístup, který využívá třeba měření rozestupu očí nebo jejich vzdálenosti od nosu a další charakteristiky našeho obličeje. Vedle toho hrají svou roli i další metody ověření, jako třeba když PC na krátkou vzdálenost naváže spojení s mobilním telefonem. Pak může určit, že pravý uživatel se pravděpodobně pohybuje blízko něj, ovšem využití této metody bude záviset čistě na něm. Intel v současné době pracuje na příslušných aplikacích TrueKey pro Windows, Mac OS X, Android a iOS a také na podpoře této technologie u internetových prohlížečů. Pomocí kamery se tak budeme moci možná již brzy snadno logovat na různé webové stránky a odpadne nutnost použití hesel a všeho s tím spojeného.


Intel označuje své řešení TrueKey za snadné, bezpečné a soukromé. Jediným hardwarovým požadavkem pro jeho použití bude integrovaná nebo USB web kamera. Nicméně aplikace zdarma nabídne možnost využití 15 účtů a pokud nám to nebude stačit, bude třeba zaplatit 2 dolary měsíčně nebo 20 dolarů ročně.


Qualcomm Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint Technology byla popsána jako vůbec první technologie využívající 3D snímání otisků prstů pomocí ultrazvuku. Má jít tedy o výrazný krok kupředu, co se týče možností a využitelnosti v porovnání s klasickou kapacitní technologií. Ultrazvukový skener je schopný přečíst otisk prstu skrz různé materiály včetně skla, hliníku, oceli, safíru či plastu, takže může být zapuštěn v těle mobilního telefonu či jiného zařízení. Ruka může být také ušpiněna či upocena, ani to by nemělo vadit. Jedná se o technologii, která je kompatibilní s mobilními procesory Snapdragon, jak ostatně už udává její název. Jde o série 400, 600 a 800 a komerční nasazení se očekává již v tomto roce.

Dle označení Fujitsu Iris Authentication je zase zřejmé, že tato technologie využívá pro ověření sken duhovky oka. Využívá k tomu infračervený systém, který již byl využit v prototypu chytrého telefonu. Na ten se stačí podívat, aby se odemkl, čili jde o funkci, která nebude po uživateli vyžadovat nic navíc. Duhovka člověka je přitom už po batolecím věku stálá a technologii lze dle Fujitsu jen velmi těžko ošálit. A i tato firma plánuje, že s pomocí vlastního oka budeme moci odemykat nejen telefon, ale i aplikace či se přihlašovat k webovým službám.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář