www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Qualcomm se snaží zabránit převzetí ARMu společností Nvidia

Qualcomm se snaží zabránit převzetí ARMu společností Nvidia
, , aktualita
Převzetí společnosti ARM firmou Nvidia naráží na spoustu překážek. Tento záměr se nelíbí společnosti Qualcomm, která se proti němu měla ohradit u několika regulátorů po celém světě. Obchod chce zablokovat.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že Nvidia chce v rámci obchodu za 40 miliard USD převzít společnost ARM od japonské holdingové firmy Softbank. Firmy se na tom už dohodly, obchod ale musí být ještě schválen příslušnými regulátory. To se však právě některým z nich moc nezamlouvá a podle anonymních zdrojů se má o zastavení obchodu hodně snažit i společnost Qualcomm. Na povrch prosakuje to, že Qualcomm měl kontaktovat několik úřadů, které s tím mají co do činění. Hovoří se o FTC, Evropské komisi i regulačních úřadech ve Velké Británii a Číně.
 
Nvidia ARM logo
 
Qualcomm se obává, že by Nvidia zabraňovala ostatním společnostem k technologiím (duševnímu vlastnictví) ARMu a "škudlila" si ji pro sebe. Poznamenejme, že na této technologii je založena drtivá většina mobilních procesorů v telefonech a poslední dobou si míří svou cestu i do serverů a počítačů (Apple M1). Otázkou je, nakolik je toto zdůvodnění Qualcommu na místě. Uzavření technologií ARM by pro Nvidii nedávalo moc smysl, protože ta jen stěží pokryje všechny trhy, kde se ARM aplikuje. Pro Nvidii dává mnohem větší smysl naopak licencovat technologii co největšímu počtu společností a sbírat licenční poplatky. Qualcomm se tak spíše asi bojí toho, že budou tyto poplatky zvýšeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala