www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm ukořistil procesorový startup Nuvia za 1,4 mld. USD

Qualcomm ukořistil procesorový startup Nuvia za 1,4 mld. USD
, , aktualita
Všude se vesele akvizuje, a tak Qualcomm asi nechtěl zůstat pozadu, i když jeho akce je ve srovnání s NVIDIÍ a AMD veskrze skromná. Qualcomm totiž pořizuje procesorový startup Nuvia, který připravoval konkurenci pro samotnou x86.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nuvia je tvořena lidmi s velkými zkušenostmi z oboru, kteří mají za sebou mnoho let působení ve firmách Arm, Google, Apple, AMD, Intel či Redhat. Nuvia vyvíjí procesory označené jako Phoenix slibující velice vysoký výkon na watt, ovšem pokud v tom bude pokračovat, tak nově už pod vedením společnosti Qualcomm. 
 
John Bruno, Gerard Williams III a Manu Gulati (zleva) - zakladatelé Nuvie
 
Zajímavé je, že Phoenix se měl stát konkurencí právě pro procesorové architektury firem AMD, Intel, Marvell a právě i Qualcomm, a to v serverovém světě. Qualcomm se tak rozhodl koupit svého potenciálního konkurenta a vynaloží na to cca 1,4 miliardy amerických dolarů, přičemž tato akvizice bude ještě jako obvykle podléhat schválení příslušných orgánů, než bude opravdu potvrzena a dokončena. V tomto případě ale asi nelze očekávat žádné potíže, ostatně prezident a CEO Qualcommu, Cristiano Amon, dle svého vyjádření považuje věc za hotovou. 
 
Cristiano Amon označuje vedení Nuvie za tým zkušených inovátorů a je velice potěšen, že je může přivítat do svých řad. Dále už to jsou obecné řeči o redefinování počítačových technologií a tvorbě nových produktů pro éru 5G, atd. 
 
Ovšem CTO Qualcommu Jim Thompson už prozradil, že procesorové designy vyvíjené firmou Nuvia budou integrovány do budoucích procesorových generací Snapdragon a slíbil, že tím pozvednou jejich výkon na novou úroveň a že díky technologii firmy Nuvia bude moci řada Snapdragonů být využita v dalších typech produktů. Ostatně procesory Phoenix staví právě na architektuře ARM, stejně jako Snapdragony. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář