www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm uvedl Snapdragon X65, 5G modem dosahující 10 Gbps

Qualcomm uvedl Snapdragon X65, 5G modem dosahující 10 Gbps
, , aktualita
Společnost Qualcomm představila nový typ 5G modemu Snapdragon X62 a X65. Novinka podporuje pásma mmWave i Sub-6GHz a slibuje velmi vysoké přenosové rychlosti dosahující hodnoty až 10 Gbps (1,25 GB/s).
K oblíbeným
reklama
Qualcomm představuje nový 5G modem Snapdragon X65. Ten navazuje na předchozí modely X50, X55 a X60. Novinka je prvním modemem, který odpovídá 3GPP Release 16 a umožňuje také využití softwarových updatů, které mohou vylepšit schopnosti modemu v průběhu času. Jako první také slibuje přenosovou rychlost až 10 Gbps (tj. 1,25 GB/s), otázkou je nicméně podpora ze strany operátorů a praktická možnost něco takového využít. Máme zde také 4. generaci antény pro mmWave QTM545, ta přidává např. pásmo n259 (41 GHz). Podporováno je i Sub-6GHz včetně režimů FDD i TDD.
 
Qualcomm Snapdragon X65 5G
 
Našla si zde své místo dokonce i umělá inteligence. Ta pomáhá detekovat způsob držení telefonu rukou a tomu uzpůsobit výkon antén. Výsledkem má být vyšší přenosová rychlost, lepší pokrytí i nižší spotřeba a vyšší výdrž telefonu. Pro nižší spotřebuje je tu i technologie 5G PowerSave 2.0 (staví na technologiích definovaných v 3GPP Release 16). Spolu s X65 bylo představeno i řešení v podobě Snapdragon X62 5G. Oba modemy se už v prvních vzorcích dodávají zákazníkům a první zařízení jimi vybavené můžeme čekat koncem roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře