reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Quantum představuje 73GB disk s 10 000 otáčkami

, , zpráva
Tisková zpráva.
Praha, Milpitas, 20. 12. 1999 Skupina Hard Disk Drive Group (HDD) společnosti Quantum Corporation představila pevný disk Atlas 10K II – ve své třídě pravděpodobně nejvýkonnější pevný disk, který zároveň nabízí nejvyšší záznamovou hustotu dat mezi disky s 10 000 otáčkami. Disky řady Atlas 10K II mají střední dobu přístupu 4,7 ms a kapacitu až 73,4 GB, což je téměř dvojnásobek kapacity předchozí generace disků. Rychlostní parametry disku se přitom zlepšily o 10 až 15 %. Atlas 10K II najde optimální využití v unixových nebo NT-serverech podniků či větších odděleních. Uplatní se také ve vysoce výkonných pracovních stanicích pro zpracování 2D grafiky, 3D videa a také ve všech dalších aplikacích, které pracují intenzivně s diskem.

“Atlas 10K II ukládá data s nejvyšší záznamovou hustotou v oboru. Díky tomu je v disku použito méně hlaviček a ploten, což zvyšuje jeho výkonnost a celkovou spolehlivost,” uvedl Brendan Collins, marketingový manažer společnosti Quantum pro disk Atlas 10K II. “Naši partneři hledají při výrobě počítačů řešení, se kterými získávají konkurenční výhodu. Jsme přesvědčeni, že Atlas 10K II jim přesně taková řešení umožňuje.”

Společnost Quantum bude disky Atlas 10K II vyrábět v řadě kapacit 9,2 GB, 18,4 GB, 36,7 GB a 73,4 GB. Střední doba přístupu u těchto disků činí 4,7 ms a hodnota ustálené přenosové rychlosti dat 40 MB/s. Disky jsou vybaveny technologií tichého disku (QDT), a proto jsou zvláště vhodné i pro montáž do pracovních stanic. Disk Atlas 10K II má vyrovnávací paměť o velikosti 8 MB a nabízí největší záznamovou hustotu dat mezi disky s 10 000 otáčkami – 7,7 GB na plotnu. Sériová výroba disků je plně automatizována, čímž je zabezpečena stálá vysoká kvalita. Navíc jsou disky vybaveny systémem ochrany proti otřesům SPS II, který je chrání během dopravy a montáže, a ověřeným systémem ochrany dat (DPS), který dokáže rychle zjistit funkčnost disku a zamezuje zbytečným reklamacím. Pokročilé rozhraní Ultra160 SCSI podporuje rozšířené funkce, jako např. technologii asynchronní ochrany informací (AIP), která rozšiřuje cyklickou kontrolu dat CRC i na asynchronní přenosy, jako jsou příkazy a hlášení SCSI, či funkci “spravedlnost” (fairness), která zajišťuje spravedlivé vykonávání příkazů v rámci všech SCSI-zařízení. Tyto funkce zajišťují další zvýšenou spolehlivost dat a vyšší celkový výkon systému.

“Řada disků Atlas je ve své třídě známa svou rychlostí – např. Atlas 10K, který byl předchůdcem disku Atlas 10K II, obdržel tento rok ocenění Editors’ Choice časopisu Storage Review. Disk byl přitom poměřován s disky stejné kategorie od firem IBM, Seagate, Western Digital a Fujitsu,” uvedl Clark Foy, viceprezident pro marketing divize výkonných zařízení pro ukládání dat společnosti Quantum. “Quantum pokračuje i nadále v čele pelotonu, protože se nám podařilo spojit obrovskou kapacitu, rychlost a vysokou spolehlivost v novém modelu Atlas 10K II,” dodal Foy.
Pevný disk Atlas 10K II kombinuje moderní rozhraní SCSI a Fibre Channel (FC-AL2) s aktivní sběrnicí, konstrukcí umožňující výměnu disku za provozu a s technologií ověřování domény (domain validation) při automatické správě sběrnice, což zajišťuje maximální propustnost dat a propojitelnost disku. Řada disků Atlas je rovněž vybavena vůbec prvním rozhraním Ultra160, které je zpětně kompatibilní.

Atlas 10K II byl konstruován s důrazem na dlouhodobou životnost a spolehlivost. Je vybaven 352bitovou dvourozsahovou průběžnou opravu chyb s polynomem Reed Solomon, teplotním čidlem, technologií S.M.A.R.T. a systémem ochrany proti otřesům SPS. Sériová výroba disků bude zahájena v dubnu roku 2000. Doporučené koncové ceny disků jsou: 325 dolarů za 9GB model, 480 dolarů za 18GB model, 720 dolarů za 36GB model a 1300 dolarů za 73GB model.

Tisková zpráva Quantum
reklama
reklama
reklama