reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Quantum se vrací na CeBIT

, , zpráva
Hala 12, stánek B66, 24. února – 1. března 2000, Hannover, Německo

Quantum se vrací na CeBIT

hala 12, stánek B66
24. února – 1. března 2000
Hannover, Německo


Společnost Quantum, která se na letošním veletrhu CeBIT 2000 pochlubí svými nejnovějšími inovacemi v oblasti ukládání dat, předvede také veřejnosti vůbec poprvé svou novou technologii Snap Server.

"Veletrh CeBIT je v oblasti IT jednou z největších a nejdůležitějších událostí roku, protože se stal prvořadým mezinárodním fórem informační a telekomunikační techniky. Pro Quantum nabízí vynikající příležitost prezentovat nové portfolio výrobků určených pro ukládání dat,” říká Jean-Charles Herpeux, viceprezident divize pro Evropu, Střední východ a Afriku. ”Velice se těšíme na to, že na evropský trh uvedeme naši techniku Snap Server a zároveň předvedeme i prototyp naší technologie Super DLTtape a celou řadou dalších technických inovací z oblasti ukládání dat.”

Technologie Quantum na veletrhu CeBIT
Řada výrobků Snap Server – Společnost Quantum představí na CeBITu zcela novou řadu síťových zařízení pro ukládání dat Snap Server navazující na předchozí řady Snap Server 1000 a 2000. Nová typová řada se vyznačuje výjimečnou kombinací kompatibility, výkonu, kapacity a konfiguračních možností a v porovnání s alternativní instalací klasického souborového serveru na Windows NT má rovněž velice příznivou cenu. Společnost Quantum v nové řadě produktů Snap Server vidí příležitost rozšířit okruh zákazníků také o velké firmy a poskytovatele přístupu na Internet. Výrobky Snap Server představují novou třídu síťových serverů označovaných často jako síťová zařízení pro ukládání dat (Network Attached Storage - NAS).

Jakožto souborové servery jsou jednotky Snap Server určeny pro společnosti s 20 a více počítači v síti. Na tomto rychle rostoucím trhu výrobků síťových zařízení pro ukládání dat má ve Spojených státech největší podíl právě společnost Quantum.

Všechny výrobky Snap Server se vyznačují touto charakteristikou:
 • Snadné použití – Snap Server lze nainstalovat během 15 minut.
 • Správa na dálku – Snap Servery lze prostřednictvím internetového prohlížeče spravovat z kteréhokoli místa na zeměkouli.
 • Kompatibilita – Snap Servery jsou kompatibilní se všemi důležitými síťovými operačními systémy včetně Windows NT, Novell Netware, Unix, Linux a systémů pro Apple Macintosh.
 • Zabezpečení – Snap Servery jako jediné souborové servery své třídy nabízejí možnost používat bezpečnostní funkce Windows NT a Novell Netware.
 • Cena – Snap Servery nabízejí výkonnost klasických souborových serverů NT či Novell za zlomek ceny.
 • Obslužná kapacita – Snap Servery podporují až pro 100 současně pracujících uživatelů.
 • Snap Server 1000 (jeden pevný disk)
  Snap Server 1000 je prvním souborovým serverem na světě, který se prodává za cenu nižší než 500 USD. S kapacitou 10 GB představuje nejlevnější a nejjednodušší způsob rozšíření úložného prostoru v počítačové síti. Výrobek obsahující jeden pevný disk Quantum se díky extrémně malým rozměrům snadno používá i přenáší.
 • Snap Server 2000 (dva pevné disky)
  Snap Server 2000 je určen pro zákazníky, kteří vyžadují vyšší výkon a potřebují posílit kapacitu pro ukládání dat v síti o 20 či 40 GB. Snap Server 2000 navíc nabízí bezpečnostní funkce standardu RAID 0 (datový rozklad) a RAID 1 (zrcadlení). Nezávislé srovnávací testy prokázaly, že výkonově jsou tyto jednotky srovnatelné či dokonce lepší než tradiční souborové servery Windows NT či Novell Netware používané v typických podnikových sítích.

Více informací o této typové řadě výrobků, která získala ocenění předních počítačových publikací, lze najít na adrese www.snapserver.com.

Technologie Super DLTtape
Technologie DLTtape v současné době defakto představuje standard v oblasti zálohování a archivace strategických dat na středně výkonných serverech a nejvýkonnějších pracovních stanicích. Skutečnost, že společnost Quantum se může pochlubit 1,4 miliony instalovaných jednotek DLTtape a 40 miliony prodaných páskových kazet, hovoří sama za sebe.

Technologie Super DLTtape je poslední z řady úspěšných inovací technologie DLTtape vyvinuté společností Quantum. Technologii Super DLTtape již dnes podporují hlavní výrobci počítačových systémů a partneři z řad výrobců páskových knihoven. Kromě výtečné spolehlivosti, kapacity a přenosové rychlosti nabízí nová technologie také zpětnou kompatibilitu při čtení kazet zapsaných na jednotkách DLT 8000, DLT 7000 a DLT 4000.

Výhody technologie Super DLTtape:
 • kapacita 100 GB s možností výhledového rozšíření až na 1 terabyte,
 • přenosová rychlost 10 MB/s výhledově umožňující zrychlení až na 100 MB/s,
 • rozšiřitelná platforma sloužící jako základna pro konstrukci několika generací výrobků,
 • společný formát záznamu zajišťující kompatibilitu a zaměnitelnost jednotek a kazet,
 • připravenost technologie pro automatizované aplikace a použití v sítích zařízení pro ukládání dat (Storage Area Network - SAN).
 • Nové technologie v oblasti pevných disků
Společnost Quantum v poslední době představila rovněž několik významných přírůstků do své rodiny pevných disků a zároveň ohlásila další nové technologie v této oblasti:
 • Technologie tichého chodu disku (QDT)
Tato technologie vychází z kombinace unikátní konstrukce mechanických komponent a vyladění disku z hlediska harmonických kmitočtů, což diskům značky Quantum umožňuje výrazně snížit hlučnost. Technologie byla poprvé aplikována u audiovizuálních disků Quantum QuickView používaných ve výrobcích spotřební elektroniky, která na hlukovou charakteristiku disku klade vysoké nároky. Díky jejímu použití se disk Fireball lct10 nedávno uvedený na trh stal vůbec nejtišším výrobkem ve své třídě.
 • Systém ochrany proti otřesům (SPS II)
Technologie SPS II byla společností Quantum vyvinuta proto, aby výrobce počítačů a uživatele pomohla chránit před ztrátou dat a zničením disku, ke kterým dochází např. vinou nešetrné manipulace s diskem při montáži či v důsledku náhodného nárazu do počítače při provozu.

Technologie SPS II minimalizuje odskok hlavičky od povrchu disku při nárazu tím, že energii otřesu pohlcují ostatní části disku. Díky tomu se zamezí kolizi hlavičky s magnetickým povrchem disku a tvorbě mikroskopických částic, které později mohou vést k poškození integrity dat.
 • Atlas 10K II
Disk Atlas 10K II, který společnost Quantum představila v prosinci 1999, má v kategorii disků pracujících s 10 000 ot./min. nejvyšší hustotu magnetického záznamu. Atlas 10K II najde optimální využití v unixových nebo NT serverech firem či větších podnikových oddělení. Uplatní se také ve vysoce výkonných pracovních stanicích pro zpracování 2D grafiky, 3D videa a také ve všech dalších aplikacích, které se vyznačují intenzívním využitím disku. Výrobky řady Atlas 10K II mají střední dobu přístupu 4,7 ms, ustálený datový tok 40 MB/s a kapacitu vyrovnávací paměti 8 MB a jsou vybaveny také technologiemi QDT, SPS II a DPS (tichý chod disku, ochrana proti otřesům, ochrana dat).
 • Nový disk Fireball Plus LM
Tuto novinku s pracovní rychlostí 7200 ot./min. představila společnost Quantum v lednu 2000. Řada Fireball již získala řadu ocenění a společnost Quantum má všechny důvody předpokládat, že Fireball Plus LM najde vynikající uplatnění v aplikacích náročných na zpracování dat. Disky s 3 magnetickými plotnami budou mít kapacitu 30 GB.

Jednotlivé typy 3,5" disků řady Fireball Plus LM se budou vyrábět v kapacitě 10,2 GB, 15 GB, 20,5 GB a 30 GB. Stejně jako Atlas 10K II je i Fireball Plus LM vybaven technologiemi QDT, SPS II a QDT, takže vyhovuje i nejnáročnějším uživatelským požadavkům na spolehlivost, integritu dat a tichý provoz. Disk Fireball Plus LM představuje již pátý disk společnosti Quantum, který používá hlavičku typu GMR umožňující vyšší hustotu magnetického záznamu. Architektura vychází z osvědčeného typu Fireball Plus, která je zárukou vysoké spolehlivosti a umožňuje zkrácení ověřovacích testů a rychlejší náběh sériové výroby.
 • Technologie QuickView
Tato unikátní technologie vyvinutá společností Quantum se zcela zásadním způsobem promítá do tradičního způsobu sledování a záznamu televizního vysílání. Základním principem je využití speciálního pevného disku v zařízeních spotřební elektroniky, jako jsou digitální videorekordéry, televizory či přídavná zařízení pro zpracování digitálního TV signálu (tzv. TV set-top box).

Technologie QuickView poskytuje následující možnosti:
 • současné nahrávání a přehrávání záznamu,
 • pozastavení živého vysílání při současně nepřerušeném záznamu,
 • spuštění opakovaného záznamu uživatelem v libovolný okamžik,
 • mžikový přechod na kteroukoli část záznamu.

Unikátní schopnosti pevných disků Quantum jsou dokonalou odpovědí na potřeby dnešního zaneprázdněného spotřebitele. K těmto schopnostem patří stejně tak okamžitá reakce zařízení na stisk tlačítka ovladače jako okamžitý přístup k obsahu bez ohledu na to, kdy byl záznam pořízen a kde je na disku uložen. Technologie Quantum QuickView je tak plně připravena sehrát výraznou roli v nadcházející revoluci ve sledování videa a televize.

Představte si například, že sledujete svůj oblíbený televizní program a zazvoní telefon. Technologie Quantum QuickView umožní jednoduše stisknout tlačítko PAUSE na dálkovém ovladači. Po ukončení hovoru stisknete PLAY a můžete pokračovat ve sledování programu přesně od místa, kde jste ho museli přerušit. Zatímco sledujete záznam, který se v průběhu telefonického hovoru uložil na pevný disk, technologie Quantum QuickView v reálném čase pokračuje v nahrávání vysílání, takže o nic nepřijdete.

Tento výrobek spolu s ostatními bude společnost Quantum předvádět na veletrhu CeBIT 2000.
 • Za hranice televize
Možnosti technologie QuickView však zdaleka nekončí využitím ve výrobcích spotřební elektroniky, ale bylo by možné ji použít k vytvoření jakéhosi mediálního serveru pro celou domácnost, k němuž budou připojeny veškeré video, audio, TV a herní jednotky. Další možností využití technologie QuickView je vývoj záznamového zařízení pracujícího na bázi pevného disku, které může zcela nahradit dnešní videorekordéry či dokonce vypalovací mechaniky DVD.
 • Statické pevné disky – Rushmore Ultra
Sortiment statických pevných disků Rushmore Ultra je určen pro trh serverových aplikací v systémech Windows NT a UNIX. Konstrukce všech modelů umožňuje snadnou instalaci zasunutím jednotky přímo do pozice pro pevný disk (formát 3,5" resp. 5,25"), aniž by se zbytečně prodlužoval prostoj systému. Statické pevné disky poskytují vysoce výkonným serverům možnost výjimečně rychlého ukládání objemů dat až 3,2 GB. Všechny modely Rushmore Ultra jsou vybaveny systémem automatického zálohování dat (Data Retention System), který zahrnuje integrovaný pevný disk, logické obvody a sadu lithium-iontových baterií.

Oproti klasickým pevným diskům umožňuje technologie statických pevných disků společnosti Quantum 100 až 200krát zrychlit vstupně-výstupní operace. Proto se na statické pevné disky ukládají nejčastěji používaná serverová data – např. indexy, transakční soubory nebo dočasné pracovní soubory velkých databázových aplikací. Disky SSD proto najdou ideální uplatnění v aplikacích, u nichž se požaduje téměř okamžitá odezva, jako např. při obchodování na burze, v bankovnictví, v centrech zákaznické podpory, cestovních kancelářích nebo internetových serverech. Příkladem může být vyřizování požadavku na ověření zadaného hesla při výběru hotovosti z bankomatu. Statické pevné disky rovněž zrychlují přístup k rozsáhlým souborům, jako jsou výkresy CAD, obrázky nebo video na vyžádání.
 • Kino Quantum & přednášky v Cebit Convention Center (TCM).
Kromě toho, že všechny zmíněné výrobky Quantum lze vidět při předvádění přímo ve firemním stánku, návštěvníci mohou také sledovat Quantum Cinema, velkoplošnou videoprojekci s pravidelnými prezentacemi klíčových obchodních otázek a iniciativ firmy.

Odborníci firmy Quantum budou rovněž v kongresovém středisku CeBIT Convention Centre (TCM) přednášet na následující témata:
24. 2., 16:45 hod, místnost Berlín:Quantum Snap Server, síťová zařízení pro ukládání dat: Ukládání dat může být snadné jako hračka! (E102)
25. 2., 10:30 hod, místnost Bonn 2Nejnovější vývoj v oblasti páskových technologií (E103)
28. 2., 14:30 hod, místnost MnichovVyužití pevných disků ve spotřební elektronice (E104)
29. 2., 17:30 hod, místnost LipskoZvyšování celkové výkonnosti systémů pomocí statických pevných disků (E105)


Tisková zpráva
reklama
reklama
reklama