reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Quantum spouští nejtišší pevný disk

, , zpráva
Disky s 15-ti GB na plotnu a nižšími otáčkami (4400 ot/min.).
Praha, Milpitas, 13. 3. 2000 – Přední výrobce pevných disků Quantum Corporation dnes oznámil, že prostřednictvím své divize pevných disků (kótované samostatně na newyorské burze NYSE jako HDD) uvádí na trh první pevný disk s hustotou záznamu 15 GB na jedné magnetické plotně. Kromě toho díky technologii QDT je disk označovaný jako Fireball lct15 v kategorii kancelářských disků nejtišším produktem na světě. Společnost Quantum tímto modelem vychází vstříc požadavkům největší skupiny zákazníků a uživatelů, která podle průzkumů vyžaduje nenákladné a spolehlivé řešení pro ukládání dat.

1365_6x6


“V kategorii levných pevných disků pro běžné použití se situace na trhu přizpůsobuje přání uživatelů,” prohlásil Roger Katz, viceprezident pro marketing skupiny kancelářských pevných disků společnosti Quantum. “Fireball lct15 představuje optimální kombinaci spolehlivostních, akustických a cenových parametrů.”

Nový disk Fireball lct15 je vybaven technologiemi QDT, SPS II a DPS (tichý chod, ochrana proti otřesům, ochrana dat). Disk používá rozhraní Ultra ATA/66, má 4400 ot./min., 512KB vyrovnávací paměť a jeho přístupová doba činí 12 ms. Fireball lct15 se vyznačuje menším počtem součástek, což má pozitivní vliv nejen na cenu, ale spolu s nižším objemem vyzařovaného tepla při nižší spotřebě energie přispívá i k vyšší spolehlivosti disku.

Podle studie zaměřené na způsob využívání počítačů uživateli v domácnostech a v kancelářích, kterou pro Quantum připravila společnost Gartner Group, používá většina uživatelů na svém počítači každodenně především elektronickou poštu, internetový prohlížeč a textový editor. Analýzy předních výrobců počítačů potvrdily, že při používání těchto běžných aplikací (start systému, zavádění softwaru, otevírání a zavírání aplikací) je výkon disku Fireball lct15 v zásadě stejný jako u disků s 5400 otáčkami za minutu.

To bylo také jedním z důvodů, proč si firma Hewlett-Packard pro své kancelářské počítače e-Vectra zvolila jako výhradní řešení právě pevný disk Quantum Fireball lct15. “Když jsme pro počítače nové řady e-Vectra hledali optimální zařízení pro ukládání dat, zvolili jsme Fireball lct15, který přesně odpovídá potřebám HP a našich zákazníků, protože je nadmíru spolehlivý, vyznačuje se tichým chodem a má příznivou cenu,” řekl o novém disku Eric Cador, viceprezident a generální ředitel divize stolních počítačů HP. Řada e-Vectra, na jejíž přípravě s HP spolupracovali kromě společnosti Quantum také Microsoft, Intel a 3Com, byla oficiálně uvedena na trh 22. února.

Disk Fireball lct15, jehož první dodávky se uskuteční již tento měsíc (výroba najede na plnou kapacitu v průběhu dubna), budou do svých počítačů z jarní nabídky montovat i všichni ostatní přední výrobci výpočetní techniky. Disky řady Fireball lct15 se budou vyrábět v kapacitě 7,5 GB, 15 GB, 20,4 GB a 30 GB. Doporučená maloobchodní cena modelu s kapacitou 30 GB činí 240 USD.

Tisková zpráva

reklama
reklama
reklama