reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Quantum zahajuje ofenzívu v oblasti nejvýkonnějších disků

, , zpráva
Nový Atlas s Ultra 160 SCSI.
Praha, Milpitas, 1. 11. 1999 Rozhraní Ultra160 SCSI, 7200 otáček za minutu, integrovaný systém ochrany proti otřesům (SPS II) a systém ochrany dat (DPS), střední přístupová doba 6,3 ms a cena za 1 MB dat pod 80 haléřů. To jsou parametry, kterými se představuje pevný disk Atlas V, novinka na trhu nejvýkonnějších pevných disků z produkce Divize pevných disků (HDD) společnosti Quantum. Atlas V je cenově nejvýhodnějším řešením pro servery, pracovní stanice a subsystémy pro ukládání dat v aplikacích jako jsou souborové, tiskové a poštovní služby nebo relační databáze a datové sklady. Uplatnění nalezne také v aplikacích z oblasti telekomunikací, zpracovaní videozáznamu či zpracování obrazu v medicíně.

“Quantum v oblasti nejvýkonnějších pevných disků přechází do útoku. Atlas V staví na výhodách robustní architektury disků Atlas. Našim zákazníkům nabízíme nejvyšší hustotu záznamu a výjimečný výkon, který doprovází mimořádná spolehlivost,” řekl Tim Fondiller, viceprezident pro marketing v Divizi pevných disků společnosti Quantum.

Důraz společnosti Quantum na kvalitu výrobku je naprosto zřejmý. Atlas V využívá všechny technologie, které společnost Quantum vyvinula pro zajištění spolehlivosti svých výrobků: zabudovaný systém ochrany dat, osvědčený systém ochrany proti otřesům, 352bitovou dvourozsahovou průběžnou opravu chyb s polynomem Reed Solomon. Další zvýšení spolehlivosti zajišťují zabudované teplotní čidlo a otřesové čidlo a systém S.M.A.R.T., zabezpečující integritu dat.

Systém ochrany dat zabudovaný v disku Atlas V výrazně snižuje počet vracených disků a může výrobcům počítačů, distributorům a partnerům ušetřit na servisních službách miliony dolarů. Součástí systému DPS je jednoduchý test, který určí aktuální stav disku. Zamezí se tak zbytečné reklamaci funkčních disků v případech, kdy za nefunkčnost počítače může např. software. Atlas V je prvním diskem z rodiny SCSI, ve kterém je zabudován systém ochrany proti otřesům. Qauntum SPS II chrání disk před otřesy při přepravě a montáži až do hodnoty 250 G. Na disk Atlas V je poskytována 5letá záruka.

“S nabídkou disku Atlas V Quantum evidentně směřuje na trh malých serverů, který je nejrychleji rostoucím segmentem z pohledu uplatnění nejvýkonnějších pevných disků. Pro servery, pracovní stanice a subsystémy v této kategorii jsou vlastnosti disku Atlas V, zvláště pak vysoká plošná hustota záznamu, zvoleny naprosto přesně,” řekl Crawford Del Prete, viceprezident společnosti IDC pro skupinu zabývající se průzkumy trhu v oblasti ukládání dat.

Řada disků Atlas V je ideálním řešením pro široké spektrum aplikací, kde hraje cena zařízení nezanedbatelnou roli, ale přesto je stále potřeba velký prostor na disku, výtečný výkon a nepřetržitá dostupnost dat. Atlas V je prvním diskem s rozhraním SCSI a 7200 otáčkami za minutu, který na jednom magnetickém kotouči nabízí hustotu záznamu 9 GB. Bude se vyrábět v kapacitách 9, 18 a 36 GB, s montážní výškou 1" a formátem 3,5". Průměrná přístupová doba činí 6,3 ms, maximální interní přenosová rychlost 340 Mb/s a maximální ustálený tok dat 29 MB/s. Disk je zpětně kompatibilní se systémy Ultra2 a Ultra SCSI a obsahuje automatické konfigurační funkce pro režimy Ultra160, Ultra2 a Ultra SCSI. Pokročilé rozhraní Ultra160 SCSI podporuje rozšířené funkce, jako např. Asynchronous Information Protection (AIP), které zabezpečují vyšší spolehlivost dat a větší výkon systému.

Sériová výroba disků Atlas V začne v prosinci, jejich dodávky pak v prvním čtvrtletí kalendářního roku 2000. Doporučené maloobchodní ceny disků jsou 299 dolarů za 9GB model, 449 dolarů za 18GB model a 799 dolarů za 36GB model disku.

Tisková zpráva Quantum
reklama
reklama
reklama