reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od RadecekH
Čistý zisk 524 milionů z 2,68 miliard příjmů znamená čistou marži menší než 1 %?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Vy jste prostě retard. Kolikpak stojej ty vaše Windows for ARM a kde je mohu koupit? Nikde, co?
Kdyby AMD dělalo něco jako jsou ty 6W atomy, tak nemám problém si je koupit, stejně jako mám AMDčko ve stolním počítači z kterého píšu.
Ale holt nedělají. Vy prostě nepochopíte, že lidé kupují to, co potřebují, nikoli to, co je podle vás lepší. Stejně jako si můžu koupit lepší mobil než mám, ale ten, co mám splňuje vše, co od něj potřebuju. Stejné je to s autem, barákem nebo pračkou.
Proti ARM nic nemám, mám ho v mobilu, ve čtečce, v routeru, v televizi, v autě a asi i ve spoustě jiných zařízení. Jen holt na to, co potřebuju v NASu, byla výhodnější jiná architektura. Ale tohle vylízanej fanatik evidentně nikdy nepochopí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Vy jste prostě nemocnej. Jelikož nejsem doktor, tak vám opravdu nedokážu pomoci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Ale já na NASu 32 GB RAM nepotřebuju, stejně jako nepotřebuju vyšší výkon. Stál mě tedy 2x tolik, než ten váš ARM, ale v ceně bylo 128GB úložiště, wi­-fi, zdroj, baterku na kterou ten NAS zvládne jet několik hodin, displej, klávesnice, licence Win PRO a z ní vyplývající kompatibila.
Vy si za 2000 koupíte destičku, do té si musíte koupit nějaké úložiště, zdroj, musíte to narvat do nějaké krabičky, k nastavení potřebujete další počítač. Ale holt já jsem padlej na hlavu a vy racionálně uvažující uživatel. Tak si to své racionální uvažování užijte a zároveň se smiřte s tím, že levné x86 procesory mají své kupce.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Vážně máte problém pochopit, že N50 si člověk nepořídí kvůli výkonu?
Já si třeba za 3990,­- koupil pasivně chlazený notebooček s N4100, hodil ho na půdu a udělal z něj NAS. Díky W11 na tom běží cokoli a připojit se k tomu nechá taky cokoli. A na rychlosti nezáleží, pokud to zvládne krmit 1 Gbps síť, což levou zadní zvládne.
Kdybych chtěl totéž postavit na ARMu, tak to vyjde dráž a hlavně s tím bude daleko větší opruz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Že to není fakticky to samé, je jasné. Ale je to v principu to samé. Je úplně jedno, jestli jdete pro svou zábavu do divadla a čumíte na herce, anebo si pokecáte s AI nějaké influencerky. A když nenazýváme lidi chodící do divadla idioty, neměli bychom nazývat idioty ani lidi, co si chtějí pokecat s AI.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Za panáčka zaplatíte pokaždé, když hrajete. Časem, elektřinou, postupným upgradováním počítače, kupováním nových a nových her či herních vylepšení...
A nijak vám neberu, že ve výsledku je to levnější než dolar za minutu. V principu je to ale totéž. Dělání nějaké zbytné činnosti jen a pouze pro vlastní zábavu. Vám se může zdát dolar za minutu hodně, nějakému podvyživenému člověku ze země třetího světa se může zdát hodně to, co dáte vy za minutu hraní. Proč by ale měl být idiot ten, kdo si za své peníze kupuje svoji zábavu? Že já nebo vy bychom to za to nedali, není argument. Někdo jde do bordelu a za minutu dá ještě víc než dolar, někdo si zaplatí let na do vesmíru, kdy za minutu dá i desetitisíce dolarů.
Každý jsme nějaký a každý máme jinou zábavu. Někdo si dobrovolně kupuje cigára, já bych třeba nekouřil, ani kdyby mi za každé vykouřené cigáro dávali tisícovku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Ten, kdo pro svou zábavu ze svých peněz diskutuje s virtuální postavou, je idiot. A ten, kdo pro svou zábavu ze svých peněz honí panáčka po obrazovce v počítačové hře je chudší idiot? Nebo kde přesně vidíte rozdíl?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(7)
Platit za článek bych bral. Otázkou je, proč bych si měl článek číst přes twitter. Na twitteru, když už někdo doporučuje úžasný článek z placeného média, tak ho často i odemkne.
Zkoušel jsem si předplatit ihned.cz a po roce jsem to zrušil, protože tam bylo málo obsahu, o který bych měl zájem. Manželka si platí idnes.cz, ale i tam mi přijde, že jsou to vyhozené peníze, že toho obsahu, který by za to stál, je tak málo, že se předplatné nevyplatí a lepší by bylo platit jen za to, co člověk opravdu chce číst.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Takže jestli váš článek chápu správně, obviňujete tu firmu bez jakýchkoli důkazů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Kupodivu neplatí ani jedno a máte to dokonce v článku. Platí je Asus.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Je nějaký důvod tam kryptoměnu nechat, když je snadné ji převést jinam? Jeden jediný? Nebo proč ta otázka, jestli začíná run?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Nějak nerozumím tomu, co je špatného na tom, že ty NaS baterie mají 50% pokles kapacity po 1000 cyklech. Pořád by měly ještě 2x takovou kapacitu, než nové lithiové.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Marketing by byl, kdyby Intel tvrdil to co vy. Tedy, že to osmijádro, které, ač na 10nm procesu ­(jak rádi lidi jako vy zdůrazňují­), je menší než šestnáctijádrový ryzen na o 2 až 3 generace modernějším procesu, dokáže ten šestnáctijárdový ryzen vyklepnout. A samozřejmě, že ne jen v pár benchmarcích, ale i v prakticky každé hře.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
Desku osadíte na spoustě míst na světě. Čip vyrobíte jen na pár. Když vám ten, kdo vám osazuje desky, z nějakého důvodu osazovat přestane, tak za pár měsíců rozjedete výrobu jinde. Když vám vypadne výrobce čipu, tak to bude trvat roky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V článku je srovnávána plocha čipu 80486 s Alder Lake. O nějakých 10 letech tam žádná zmínka není. Navíc i řeči o tom, že se za posledních 10 let toho v procesorech moc neudálo, jsou dost diskutabilní. Před 10 lety šly na trh 22nm Ivy Bridge. Plocha čipu 160 mm2, tedy skoro stejně jako ta 6+0 konfigurace Alder Lake. Cena nejlevnější i5 byla 184 dolarů. Ten nejlevnější 6+0 Alder Lake i5­-12400F má oficiální cenu úplně stejnou.
Tedy to s tím zdražováním, proti kterému jsem se vymezoval, není úplně pravda ani v tom vašem 10letém srovnání.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nějak nerozumím těm žvástům o ceně. Ta nejníže taktovaná 80486 stála v době uvedení 900 dolarů. Nejlevnější Alder Lake se stejnou plochou čipu ­(konfigurace 6+0­) stojí několikanásobně méně a to navzdory inflaci, která za těch více než 30 let taky pěkně naskákala.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Tváří se to jako expert, co má potřebu pindat pod každým článkem, a nakonec se ukáže, jak vůbec netuší, jak extrémně levný je dneska inkoustový tisk.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
Nejlepší je začít pindat o logice a pak hned vytáhnout 4. generaci NV, která se ve 3. čtvrtletí ještě neprodávala.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(6)
Chápu, že tykající lopata to těžko pochopí, ale stranění nvidii asi nebude to, co by u mě hrozilo. Z 6 funkčních počítačů, co doma máme, má nvidii jen jeden a to GT 1030.
Že vás pokopala elektrika se chlubíte nebo tím demonstrujete, že jste s šikovností na štíru? Že někdo udělá chubu, samozřejmě neznamená, že je méněcenný. Méněcenný je ten, kdo udělá chybu a snaží se jí hodit na někoho jiného. V případě konektoru ho někdo nedocvakne a pak si stěžuje, že on za to nemůže, může za to ten, kdo ten konektor udělal.
Mimochodem, příběh s RJ45 jsem psal proto, že ten člověk si zničil sice notebook, ale ani ve snu ho nenapadlo nadávat na to, že někdo ten konektor vymyslel blbě. Nadával jen a pouze sám sobě. Chyby děláme všichni a pořád. Ale někdo se holt tváří, že je nedělá, že je dělají jen všichni okolo a on je v tom nevinně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
A víte o tom, že klasickou 230 V zásuvku taky nemusíte docvaknout a dopadne to stejně? Samozřejmě, když nedocvaknete nabíječku na mobil, tak se nic nestane, maximálně vám nebude fungovat. Když nedocvaknete rychlovarnou konvici, tak tu zásuvku klidně roztavíte. A tohle je přesně totéž. Pokud tečou velké proudy, je zacvaknutí kritické.
Na volšový ruce je každá ochrana krátká. Jsou lidi, co narvou USBčko do HDMI. Jednou jsem viděl ­"ajťáka­", co si hrál s nenacvaknutou RJ45 koncovkou a nenapadlo ho nic lepšího než ji zastrčit do svého notebooku. Jaké bylo jeho překvapení, když nešla vyndat. Nakonec ji ven dostal, ale zničil si u toho ten protikus, takže od té doby mohl používat k připojení notebooku jen wi­-fi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Matematika asi není zrovna vaše silná stránka, co? Jinak byste těžko nazýval 0,05 % uživatelů jako 99 % uživatelů. Pokud jste v tom zapojování konektorů stejně zdatný jako v té matematice, tak to opravdu raději nechte udělat někomu jinému.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(12)
Třeba Alza pro vás nešikovné speciálně uvádí: ­"Zboží není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.­" A nemají to jen u grafických karet, ale třeba i u SSDček. Holt, když má někdo volšový ruce a zároveň si o sobě myslí, jaký je odborník, tak zničí kde co. No a samozřejmě se pak tváří, že to není jeho chyba.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(12)
Tak to bych chtěl vidět, kdo by si ten Ryzen 7600X3D za těch cca 11,5 tisíce koupil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Ten poslední odstavec článku je z nějakého alternativního vesmíru, ne?
Správně tam má být, že zisk za 3Q klesl z 6,8 miliardy před rokem na 1 miliardu letos.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Což je samozřejmě blbost, protože kdyby to tak bylo, tak to mají všechny a ne jen výjimky. Tedy je daleko pravděpodobnější, že holt nějaký dvoučipletový model neprošel finálním testem a tak byl deaktivován na nižší model.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(11)  nízká(0)
U vás nehrozí, že byste se intelektuálem stal, takže to nemusíte řešit. Prozradím vám, že intelektuál častěji bude sedět 8 hodin na přednáškách než by chodil 8 hodin po lese a u toho si četl. Prozradím vám, že ve tmě samozřejmě všechny moderní čtečky fungují a dá se na nich číst, stejně jako fungují třeba na pláži, což je něco, co ten váš tablet za 4 tisíce nedá ani náznakem. Jediná situace, kdy tablet nad čtečkou vyhrává, je ta, že si pod pojmem čtení představujete prohlížení komixů, pak si rozhodně čtečku nekupujte a vystačíte si s tabletem.
Že Kindle není nic pro vás, by mě nijak nepobuřovalo, ale fakt nerozumím té potřebě primitivů pomlouvat něco, o čem nemají ani ánung.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tohle je zařízení pro inteligentní lidi, pro lidi co čtou, co studují, a ne pro přitroublé konzumenty obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hmm, 20 milionů dolarů při vašem optimistickém výpočtu, to máme něco přes 1 promile tržeb, takže při reálném výpočtu daleko pod promile tržeb.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Ale to už platilo teď, ne? Že při stejném výkonu mělo AMD menší spotřebu. Tak v čem se to najednou změní?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Myslíte, že těch 26­-51 dolarů podle typu ho vytrhne? Navíc těch desek se prodá prakticky stejně, ať máte jednu patici nebo deset patic. Když mám Ryzen 3900X a koupil bych si teď Ryzen 5950X, dal ho do své desky, tak ten starý přeci nevyhodím. Tedy ve skutečnosti bych to udělal tak, že bych si ten nový procesor koupil i s deskou a tu starou desku s procesorem použil jinde. Ale chápu, že vy to máte možná jinak. Ale pár lidí jako vy tu bilanci nezachrání.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
Máte pocit, že AMD mělo dosud z ostudy kabát, protože nebylo schopno dosahovat takových frekvencí jako Intel? Asi ne, co? Tak proč by to mělo být opačně?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Že debílek nechápe ani psaný text, mě nepřekvapuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(6)
Zkuste se podívat na Francii. V odstávce asi půlka z 56 reaktorů, většina neplánovaně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V době, kdy se ubožáci jako vy naváželi do Intelu, že nenabízí více než 4 jádra, nabízel Intel samozřejmě i více jader, ale ubožáčkovi jako vy přišlo 389 dolarů za šestijádro v roce 2014 extrémně moc ­(takže se to nepočítalo­), kdežto když po více než šesti letech poté přišlo AMD s šestijádrem 5600X za 299 dolarů ­(a navíc to byl nejlevnější procesor nové řady­), tak to byla skvělá nabídka, že?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(10)
Myšlenka na levný noční proud je z dob, kdy nebyly žádné solární elektrárny a v noci tak byl přebytek energie. V době solárů se to často i otáčí.
Tady se můžete podívat, jak se mění aktuální tržní cena během dne: https:­/­/www.ote­-cr.cz­/cs­/kratkodobe­-trhy­/elektrina­/vnitrodenni­-trh?date=2022­-08­-07
Těžký průmysl jel na tři směny vždycky. Ono odstavit vysokou pec na noc moc nejde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Moc nerozumím vašemu předvídatelně. Celkem předvídatelně to funguje, zvláště, když se na ty větrné elektrárny díváte jako na celek ­(a ne na jeden větrník nebo několik větrníků ve stejné lokalitě­). Tedy nestane se, že by během půl hodiny byl najednou jejich výkon poloviční nebo dvojnásobný. Celkem přesně se nechá predikovat i výkon v řádu dnů dopředu.
A ano, musíte mít nějaký zdroj, který je schopen nahradit 100% výpadek. Ale to musíte mít i u té jaderné elektrárny. Jako optimální zdroj se jeví plynové elektrárny, protože plyn lze dobře skladovat, mají rychlý náběh a jsou celkem levné. Ve výsledku je levnější postavit 1 GW plynovou elektrárnu s 1 GW větrným parkem, než udělat 1 GW atomovou elektrárnu ­(pro kterou byste tu zálohu ale musel mít taky­). Navíc do budoucna by to mělo fungovat tak, že v době přebytku větrné energie, se bude vyrábět vodík, který se v těch plynových elektrárnách s celkem malými úpravami dá spalovat taky.
Zatím tedy žádná neřešitelná situace nenastává. Jako největší problém se jeví to technologicky nejjednodušší, tedy vedení. A je to problém hlavně v Německu, ale i v tom se blýská na lepší časy a Němci už pochopili, že s tím musí něco dělat.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(4)
Chtít po někom s nízkým IQ aby něco pochopil, je evidentně marné.
Na přepočet mili na mega fakt kalkulačku nepotřebujete a byla to jen ukázka toho, jak hloupý jste.
Ale pokud chcete další příklady vaší tuposti v tom prvním příspěvku, tak prosím. Poučím vás.
1­) Výkon větrné elektrárny záleží na rychlosti větru jen tehdy, když je ten vítr pomalý. Od nějaké rychlosti je výkon už konstantní a ta rychlost není nijak závratná ­(nějakých 10 m­/s­). Na těch větrnících na moři se daleko častěji stane, že elektrárna nevyrábí kvůli vysoké rychlosti větru ­(od jisté rychlosti se odstavuje­), než že by nevyráběla proto, že nefouká. Koeficient využití mořských větrných elektráren je kolem 50 %. Pro srovnání, Temelín měl vloni 87,1 % a Dukovany 88,6 %.
2­) Výkon větrných elektráren se samozřejmě neukládá do žádných baterií, takže žádné baterie ve šroťáku neskončí. Ty větrné elektrárny samozřejmě musíte něčím zálohovat, ale to musíte i ty jaderné. A zálohování se dělá elektrárnami plynovými a uhelnými, které se na rozdíl od těch jaderných nechají celkem dobře regulovat.
3­) Naprosto ignorujete cenu takové větrné elektrárny, která je samozřejmě úplně někde jinde, než cena elektrárny atomové. A to není nic proti atomovým elektrárnám, ty mám taky rád, ale na rozdíl od vás chápu, že mají i dost nevýhod.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Já myslím, že lidi nechápající rozdíl mezi mili a mega, by se raději měli vzdát odborných komentářů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
Ale já vám snad nikde netvrdím, že ty procesory stojí stejně. Jen mě štve, že někdo lže o tom, že to AMDčko stojí půlku, má poloviční spotřebu a stejný výkon.
Nebo ještě jinak pro váš zatemnělý mozek: Mně nevadí AMD, mně vadí lhaní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(5)
Stačilo napsat, že je lež, že AMD nabízí za poloviční cenu stejný výkon při poloviční spotřebě. Ale vy to musíte okecávat.
Realita je taková, že R5 5500 nestojí půlku, nemá poloviční spotřebu a navíc má i menší výkon než ta i5 12400F. Nic víc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(8)
AMD nabízí stejný výkon za poloviční cenu? Proč vy ubožáci musíte pořád tak lhát? Asi proto, že jinak byste nebyli ubožáci, že?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(14)
Já zas nechápu, že nula, co nikdy ničeho nedosáhla, má jasno, jak to ve světě chodí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Já jen věřím, že ta komise pro cenné papíry má lepší informace než zdejší vypatlanej ubožák. Ale chápu, že zdejší vypatlanej ubožák má jiný názor. Ostatně proto je taky vypatlaný ubožák.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Kdyby...
Jinak snaha zapomenout na x86 a udělat nějakou modernější instrukční sadu, bylo celkem rozumné rozhodnutí. Když se podíváte na x86, byť i se všemi rozšířeními, vychází koncepce z čipu 8080 z roku 1974. Koncepce, že bude nějaký akumulátor ­(registr A­), nějaký příznakový registr, pár dalších registrů ­(B, C, D...­) byla tehdy skvělá, ale dneska by to už fakt šlo udělat lépe, než to pořád lepit a rozšiřovat a zároveň držet kompatiblitu skoro 50 let.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Tak od konce. To, že ho komise pro cenné papíry zprostila obvinění, které proti němu bylo vznesene, znamená, že nic neprovedl ­(z pohledu zákona­). A pokud tvrdíte opak, tak je to křivé obvinění ­(ale samozřejmě s další z nul se nikdo nebude zabývat­). To, že někteří manažeři prodávají akcie firmy, které šéfují, je naprosto normální a svědčí to o finanční gramotnosti. Ono mít investice tam, kde mám práci, je zbytečné riziko. Když to neklapne, přijdu o práci i o investice.
Když už chcete pindat o počtu jader, tak si alespoň dohledejte, jak to bylo. AMD vyrábělo hrdě svá osmijádra ­(pomiňme fakt, že to tak úplně osmijádra nebyla­) už od roku 2011. Intel vám nabízel osmijádra ­(do desktopu­) od roku 2014.
Co píše no­-X, jsou zase jeho pohádky. Ta čísla v grafu jsou samozřejmě správná. Jen ty závěry z nich jsou jen vylhané smyšlenky. Třeba pindy o tom, jak AMD dokáže být v zisku při 30% marži ­(kolem roku 2015­), jsou lež. 2015 ­- ztráta 660 milionů při tržbách 3,99 miliardy. 2014 ­- ztráta 403 milionů při tržbách 5,51 miliardy a rok 2016 ­- ztráta 117 milionů při tržbách 4,27 miliardy. Ale hlupák jako vy, mu na to samozřejmě skočí, protože ho ani nenapadne si to ověřit. Přeci by no­-X nelhal, že? A to se ještě nebavíme o podílu investic, o kterých jsem vám psal výše.
Jenže vy stejně máte jasno. Vy nechcete slyšet fakta, která nepodporují váš názor. Slyšet lži, které váš názor podporují, vám ale vůbec nevadí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Proč totální nula, komentujete něco, čemu vůbec nerozumí? Intel vyplácel rekordní dividendy? Intel se v dividendách vždycky držel zkrátka. Zvyšuje je opravdu zlehka. V roce 2015 vyplatil na dividendách 4,6 miliardy. Letos to bude 6 miliard. Ale chápu, že mi odborník jako vy vysvětlí, že je daleko lepší strategií nevyplatit 27 let ani cent.
Trendy vám nijak neberu. Jen bych čekal, že z nich vyvodíte nějaký finanční závěr, nikoliv závěr fanatika. Já vím, podle vás jsem fanatik já. Jenže já, i když to vy nepochopíte, Intel nepreferuju jako značku a nepreferoval jsem ho nikdy. Vždycky jsem si vybíral to, co bylo výhodnější ­(a teď mám AMD­). A ano, jako zákazník se zákazníkem se mnou můžete diskutovat o tom, jestli je výhodnější to nebo ono. Ale byl bych rád, abyste se mnou nediskutoval jako investor s investorem, když vy investor nejste.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Ale já jako akcionář samozřejmě vím, čím byla způsobena tehdejší ztráta. Jen poukazuju na to, že v GAAP metodice už ztráta byla a není to ani 5 let. A je hezké, že vidíte, že v 2Q22 to bylo jinak. Jen vám třeba uniklo, že naopak v 1Q22 byl naopak zisk rekordní. Tedy v GAAP metodice za 1. čtvrtletí vykázal Intel zisk o 4,5 miliardy vyšší než v Non­-GAAP, zatímco v 2. čtvrtletí naopak vykázal GAAP zisk o 1,7 miliardy nižší ­(tedy ztrátu­).
Prostě tak už to u novinářů chodí. Když byl GAAP výrazně větší než Non­-GAAP, tak berou v potaz Non­-GAAP a poznamenají, že GAAP byl vysoký kvůli jednorázovým vlivům. Když je to opačně, tak vezmou GAAP, protože ztráta 0,5 miliardy vypadá jako naprostá bomba, kdežto zisk 1,2 miliardy už by tak senzačně nezněl. A lidé jako vy jim na to samozřejmě skočí.
Jinak jak je to s tou vaší ­"reálnou ztrátou­" teď: Tržby 15,3 miliard, ztráta 0,5 miliardy, ale investice 6,2 miliardy. Ale zase, to už nezní tak bombasticky, co? Pro představu, kdyby AMD investovalo také 40 % svých příjmů, tak má ztrátu proti Intelu dvojnásobnou.
Když se chce navážet do Intelu, tak se samozřejmě vždycky něco najde. A přijde mi, že český internet navážením do Intelu posledních 5 let žije.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Problém je, že vy stejně jako váš předřečník, máte krátkou a hlavně dost selektivní paměť. Ten CEO, co prodal ty akcie, na tom prodeji jednak prodělal a jednak je prodával pravidelně vždy, když je získal. Rok co rok. Proto taky vyšetřování komise pro cenné papíry neshledalo, že by něco porušil.
Ve výsledku CEO moc věcí ovlivnit nemůže. Ano, může rozhodnout, že něco zařízne, ale to je tak všechno. Větší investice neschvaluje, takže jeho úkolem je hlavně žvanit.
Že měl Intel rekordní zisky až poté, co AMD vyrukovalo s Ryzeny ­(2017­), to asi neokecáte. 2015 ­- 2,49 dolarů na akcii, 2016 ­- 2,72 dolaru na akcii, 2017 ­- 3,46, 2018 ­- 4,58, 2019 ­- 4,87, 2020 ­- 5,30, 2021 ­- 5,47, 2022 ­- za 1. pololetí 1,16 dolaru. Ale chápu, že pro finanční nuly je podstatnější fakt, že mezi lety 2015 a 2021 klesla hrubá marže z 62,6 % na 57,7 ˇ%, než fakt, že zisk na akcii stoupl z 2,49 na 5,47.
A ano, tahle situace, že klesnou tržby a zisk, musela přijít. Jen ta příčina bude asi úplně jiná, než si nalháváte.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
Jen pro vaši informaci, ta ­"událost, která tu nebyla několik desítek let­", tu byla naposledy ve 4Q 2017, kdy Intel vykázal GAAP ztrátu a Non­-GAAP zisk. Ale jinak s vámi souhlasím ­(byť si třeba nemyslím, že nějaká hromadná žaloba bude­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Počítač taky vyhazujete podle toho, kolik má najeto, místo toho, jak je starý?
Ti, co jezdí hodně, tak většinou nemají potřebu jezdit v nějaké staré nespolehlivé škatuli. A ti, co jezdí málo, tak holt za celou dobu životnosti auta tolik kilometrů nenajedou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Vy jste byl vždy rozumu mdlého. Ani v USA nenese odpovědnost stroj, ale ten, kdo ho vyrobil nebo ten, kdo vám ho prodal.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Já si jen nedokážu vysvětlit fakt, že šachový robot má průšvih. A nenapadá mě jiný, než to, že se to stalo v Rusku. U nás stroje průšvih nemají, i když způsobí daleko horší zranění, jak jsem uváděl na příkladu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Jedna známá strčila ruku do mixéru. Přišla o kus prstu, ale mixér z toho průšvih neměl. Ale je pravda, že to nebylo v Rusku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Mluvím o výchozím nastavení. Což je přesně to, o čem je článek.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ano, popisujete mi výhody windows terminalu. Ten tu je ale už od začátku Windows 11, takže jste si ho mohl pustit a přesně takhle používat. Já nechápu, k čemu je dobrá ta asociace s windows terminálem. Spustím nějaký dávkový soubor a on se mi pustí v terminálu.
Navíc výhoda oken v terminálu je hezká, ale windows sice asociují třeba cmd s terminálem, ale pokaždý spustí jiný, takže máte puštěno x terminálů, ale každý má jen jednu záložku.
A to je to, na co se ptám. K čemu je to dobré. A zatím mi nikdo nedokázal odpovědět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
A můžete mi říci, jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
Nebo jinak, můžete mi říci, jak vám to, že bude výchozí WT změní tu vaši práci? Ten terminal si snad pustíte úplně stejně jako jste to dělal dosud, ne?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Asi jsem hloupej, ale fakt nechápu, k čemu to je. Pokud chci využívat možnosti toho či onoho, tak si snad pustím rovnou to co chci a nějaká asociace je mi ukradená. Asociace řeší jen to, v čem se spouští dávkové soubory. A u těch mě pro změnu zajímá jen to, jestli ten dávkový soubor udělá co má a neřeším, v čem běžel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(8)
Ano, to nejde, pokud ten Android není připojen k internetu. To je asi jediná komplikace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Až dá Google pokutu Rusku a vypne jim všechna Android zařízení, to bude u skřetů veselo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(16)  nízká(2)
Tu 134W spotřebu bych chtěl vidět. Ta nepokryje ani těch 12 U.2 disků, natož procesor a hlavně ta žravá 25Gbps rozhraní. On ten 750W zdroj tam asi nedávají jen tak na parádu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Navzdory matematickému 50% rozdílu mezi 2 nm a 3 nm se ale hustota nijak výrazně nezvýší a údajně půjde jen o 10 %.­" ­- já tedy vidím rozdíl 33,3%. Co je základ, je snad jasné, ne?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Kdy vy primitivové konečně pochopíte, že není slušné cizím lidem tykat?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Jestliže je cena na odstranění tuny CO2 1000 dolarů, tak to znamená, že odstranění emisí z 1 tuny uhlí stojí 3667 dolarů. Nebo ještě jinak, odstranění emisí z 1 kg uhlí přijde na 87 korun. Jestli ono by nevyšlo levněji to uhlí nespalovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Prokazatelně podnákladová cena. Tedy v podstatě pyramidová hra, kdy se předpokládá, že příliv nových dušiček ufinancuje ty stávající.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(5)
Nevím, jak to funguje, ale co se té chybovosti týče, bude to vyřešeno stejně jako u optických médií, tedy mnoharozměrnými kontrolními součty. ˇŠance, že přečtete správně optické médium je nulová, proto je tam mnoho vrstev ochrany, od kódování pitů na bity ­(u CD je 8 bitů kódováno pomocí 14 bitů­), až po ty kontrolní součty v různých směrech dat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Snad byste nečekal, že autor přemýšlí nad tím, co píše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud jde o výkon na watt, tak si koupíte Atom. Ale chápu, že pro vás je vítěz ten, kdo nabídne nejvíc výkonu při optimální spotřebě a tu optimální spotřebu definujete tak, aby AMD vyhrálo, že?
Tohle je prostě problém vás fanatiků. Nekoupíte si konkurenci a hledáte důvody, proč je její koupě nevýhodná. Já si koupím to, co mi zrovna vyhovuje. Ve stolním mám Ryzen 3900X, ale naposledy jsem třeba svému tatínkovi v důchodu kupoval notebook s N6000. Nenalhávám si, že je jedna značka lepší než druhá a kupuju to, co je aktuálně výhodné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(18)
Kdybyste místo článku napsal jediné slovo: ­"Nevím.­", tak informační hodnota bude stejná, ušetříte si práci a navíc by byla jistota, že nezveřejňujete nějaké vylhané informace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
"Pěkná kravina­", řekl primitiv, co dosud nepochopil, že cizím lidem se vyká, a v životě nezaměstnal ani sebe, natož někoho dalšího.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Odchodem hrozí jen ubožáci. Normální člověk si řekne o nějakou mzdu, a když ji nedostane, tak odejde bez vyhrožování.
Zajímavé taky je, že se vám nelíbí, že nový zaměstnanec dostane více než ten starý. Přitom je to ten nejklasičtější zákon ekonomie. Zákon nabídky a poptávky. Stávající zaměstnanec je evidentně spokojený s tím co má, jinak by to nedělal. A nový zaměstnanec byl taky přijat za tolik, za kolik je ochoten pracovat. Jako zaměstnavatel přeci nebudu vyhazovat peníze oknem a platit víc, než za kolik jsou zaměstnanci ochotni pracovat. Zrovna včera na školení jsem slyšel o nějaké studii, že odměňování pracovníků nemá prakticky žádný vliv na jejich výkonnost. Ani obří odměny nemotivují zaměstnance k tomu, aby pracoval více nebo lépe. Není tedy moc důvodů, jim je dávat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
Pravidlo, byť v nepsané formě, že se do firmy nenabírají bývalí zaměstnanci, platí prakticky ve všech firmách. Buď firma zaměstnance vyhodila sama a pak není důvod, aby ho brala zpátky, anebo zaměstnanec odešel sám a v tom případě se považuje za neloajálního. Výjimky samozřejmě existují, ale většinou to tak je.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(6)
Vzhledem k tomu, že 386 běžela s pamětí synchronně, tak dost těžko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Váhání, kam ty maily převést, se vyplatilo. Tedy za váháním byla hlavně maturující dcera, která měla svoji adresu registrovanou u Cermatu a bála se, aby o ni nepřišla. Doufám, že si to Google zase časem nerozmyslí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Na to, že Musk jednou skončí v kriminále za manipulaci s trhem, bych si klidně vsadil. Ale chápu, že pro neschopné socky jako jste vy, je Musk idol.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Ten bude tak dlouho prudit, až ho sejme komise pro cenné papíry, dostane pár desítek let kriminálu a bude mít po žížalkách.
Chápal bych, kdyby se v průběhu koupě objevil nějaký kostlivec, co měla firma pod kobercem. Ale vytáhnout falešné účty, když je i bylo každému naprosto jasné, že existují ve velkém, je ukázková manipulace s trhem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(7)
Komu jinému patří svět, když ne kapitalistům? Myslíte, že vám ukňouraným sockám? Nejste schopni se postarat ani o sebe, ale hrozně rádi byste kecali do toho, jak má fungovat společnost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Myslím, že důsledky chápu celkem dobře. Můj příspěvek ale nebyl o důsledcích, ale o napadání kapitalismu jen proto, že 0,3 % pomatenců chce odbory.
Jinak pane primitive, tykejte si svejm komoušskejm bratříčkům. V slušné společnosti si cizí lidé vykají.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Možná by to chtělo nezobecňovat názor 350 pomatenců ze 120 000 zaměstnanců. Když po roce působení nedokázali sehnat víc oveček, je to celkem dobrá zpráva, která svědčí o tom, že 99,7 % zaměstnanců Intelu stále chápe, co to je kapitalismus.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
A jak to souvisí s tím, co jsem napsal? Prostě budou prodávat tomu, kdo zaplatí víc. Celkem jednoduché.
S neonem si nemusíte dělat starosti. To není zrovna věc, která by se nedala získat jinde. Že je někdo ¨majoritním producentem znamená jen to, že dokáže prodávat za takovou cenu, že se ostatním moc nevyplatí něco takového dělat. Pokud naroste dostatečně cena i očekávání, že konflikt potrvá dlouho, tak se do výroby vrhne někdo jiný z opačného konce světa.
Je to stejné jako třeba s uranem. U nás ho netěžíme a nezpracováváme, protože se to nevyplatí. Ale to neznamená, že bychom ho těžit a zpracovávat nemohli. Je to jen otázka ceny.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Firmy podnikají za účelem zisku. Tedy v naprosté většině případů prodají tomu, kdo dá více. Anebo, pokud se na to chcete podívat z druhé strany, své výrobky si nechají vyrobit u toho, kdo jim dá to, co v konečném důsledku přinese největší užitek. Pro TSMC jsou Intel i AMD velcí zákazníci. Roky byl větší zákazník Intel, v roce 2018 se větším zákazníkem stalo AMD. A i samo AMD se na TSMC nijak nefixuje. Vyrábí tam, kde je to pro ně nejvýhodnější. Na nějakou věrnost si nehraje. Nikdo v oboru si na věrnost nehraje. Apple vyráběl u Samsungu a neměl problém přejít k TSMC a věřte nebo ne, v okamžiku, kdy to pro ně bude výhodnější, tak přejde zpátky, anebo dokonce přejde do fabrik Intelu či někoho jiného.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Vyvozoval bych z toho něco podobného, jako vy. Tedy to, že se z poklesu Intelu nedá nic vyvozovat, když klesá celý technologický sektor včetně TSMC.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A co byste vyvodil z toho, že akcie AMD od počátku roku klesly o 42 %?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(2)
A co s tím má člověk společného? Pokud takový autobus bude někdo záměrně blokovat, bude dostatek důkazního materiálu na všech možných kamerách, takže to udělá jednou a pak dostane takovou pokutu, že si to příště rozmyslí. Pokud dojde k nějakému problému, tak se autobus nerozjede nebo zastaví a zavolá dispečink, který zase vidí vše a vyřeší to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Skoro bych si tipl, že přechod názvosloví z kyslíčníků na oxidy přišlo dříve, než se autor narodil, ale stejně se nezdráhá mást dnešní mládež.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Koukám, že eskymáček má stejné uvažování jako číňánek.
Tak polopatě alespoň pro vás. Když postavím někde fabriku, tak nemám lidi a ani jim nemůžu nabídnout bydlení někde poblíž. Když postavím celé městečko, kde bude nejen fabrika, ale i bydlení a další zázemí, můžu nabídnou práci i bydlení ­"v areálu­".
Proč myslíte, že univerzity staví kampusy, kde jsou jsou nejen učebny a laboratoře, ale i bydlení, sportoviště či obchody? Přesně ze stejného důvodu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(5)
Asi nechápu to číňankovo uvažování. Na jednu stranu vykládá, že je největší problém se získáním pracovníků a na druhou stranu považuje za plýtvání stavbu celého městečka, která má vyřešit přesně ten největší problém, tedy získání pracovníků.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(5)
A čím to chtějí chladit? To, že je tam ­(někde­) větší zima, než na Zemi, neznamená, že se datacentrum bude lépe chladit. Když tam není vzduch, tak přenos bude jen vyzařováním, což při teplotách v desítkách °C znamená, že to nebude fungovat. Ostatně, v termosce taky máme nápoj s podobnou teplotou a než se vyzáří přes vakuový obal ta energie nápoje, trvá to dlouhé hodiny. Běžný procesor s pasivním chladičem ­(aktivní nemá smysl­) by se na Měsíci upekl v řádu minut. Ty chladiče by tedy musely být nějaké kapalinové a tu kapalinu odvádět systémem trubek do okolní studené horniny, čímž ale jen prodlouží dobu fungování, ale pořád bude platit, že vyzářit tu energii bude problém.
Spíše to vypadá na nějaký startup, co vytáhne z investorů peníze a zavře krám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Ano, pro vás to může skončit špatně. Až se podaří vypráskat rusáky a jejich příznivce z Ukrajiny, přijde čas vypráskat rusáky a jejich příznivce od nás.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(5)
Poměr notebooků a desktopů je cca 4:1. V notebookových čipech už dneska aktuálně běží třetí generace na 10nm procesu. Když se podívám do Alzy na notebooky skladem, tak těch s 10nm procesem mají 663 typů, s 14nm procesem 120 typů. Tak kterou větší část táhne 14nm proces?
Ale chápu, že vám nic jiného, než lhaní nezbývá. Pořád tu píšete, jak je Intel v hajzlu a pořád to není vidět.
Pro vaši informaci, stroje od ASML využívá Intel samozřejmě jak na 10nm, tak na 14nm, tak na 22nm a tak i na některých starších procesech. Vy jste měl asi na mysli EUV stroje od ASML. Mimochodem, bez nich se obejdou i všechny současné desktopové i serverové Ryzeny.
Apple by odešel tak jako tak. Je to velká firma, která se rozhodla, že si bude své čipy dělat sama. Začala s tím u mobilů, kde se jí to osvědčilo a tak pokračovala v nahrazování dál. Tam je to hlavně o penězích. Těch cca 55 %, marže, co na těch čipech měl Intel, teď zůstane Applu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Možná vás to překvapí, ale vlastnictví akcií většinou není o ideologii, ale o penězích. Tedy, když někdo nabídne dost, akcie získá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
A co je špatného na blokování lidského odpadu?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(6)
Výroba neonu, titanu, hliníku, hnojiv nebo těžba uranu není žádné hi­-tech. To zvládne kde kdo. Jen asi ne tak levně, jako to dělali ti rusáci.
A jestli jste to nepochopil, tak teď už to není o nějakém trestání rusáků. Teď už je to o tom, je ekonomicky zničit. Západ jim dal v 90. letech šanci, stejně jako dal šanci nám. Kdyby chtěl, tak je tenkrát zničil. Tenkrát nechtěl, ale teď už chce.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(6)
A copak se na 10nm procesu nedělá? Chybí vám na něm síťové karty nebo čipsety?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Protřete si očička. O létu tam není vůbec nic. Je tam H2 2022, což znamená 2. pololetí 2022, tedy klidně prosinec.
Ale chápu, že ubožáci, co sami nejvíce lžou, hledají lež i u jiných.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(7)
Další zoufalec, co ještě nepochopil, že když není definováno, jak se ty nm měří, je zbytečné to řešit?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(9)
Problém vás a vám podobných je v tom, že odmítáte vnímat realitu. Intel je dlouhodobý zákazník TSMC. Do roku 2019 u nich utrácel víc než AMD. Zatím jen v letech 2020 a 2021 bylo AMD pro TSMC větší zákazník ­(v penězích­). Letos to už může být zase naopak. Pořád se ale bavíme o nějakých max. 10 % tržeb, tedy nic extrémního, co by potlačovalo nějakou konkurenci, jak se snažíte naznačit. Vykoupit kapacitu ani technicky nejde, protože kapacita se objednává roky dopředu a v okamžiku, kdy roste poptávka, rostou i investice do navyšování výrobních kapacit, což se třeba aktuálně děje.
Moc nerozumím lidem jako vy či tombominos. V podstatě říkáte, že TSMC jsou hloupí, protože vy přeci víte lépe, než oni, co je pro ně výhodnější.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
Poplačte si a pak se podívejte realitě do očí. Ty dvě firmy mohou budovat vlastní fabriky a stejně tak mohou v tržním prostředí platit víc, aby víc získaly. Je to jen a pouze na nich. TSMC není charita. Udělá to, co je pro ni výhodnější.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
Tipnul bych to na mobil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Já myslím, že byste na protest neměl používat žádné americké komponenty a software. Tedy žádné AMD, žádný Intel, žádný Microsoft, žádný Google. To je přeci samá propaganda.
Mimochodem, kdy naposledy Amíci někomu zabrali území a připojili ho ke své velké říši?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)