reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon HD 2900XT jsou prý 'chlazeny' na 100°C - doplněno

4.5.2007, Jan Vítek, aktualita
Radeon HD 2900XT jsou prý 'chlazeny' na 100°C - doplněno
Jistý zdroj sdělil serveru Fudzilla nepříjemnou informaci pojednávající o teplotě nových Radeonů HD 2900XT, které se prý nadměrně zahřívají. Poté, co byla karta již dvě minuty vypnutá, se na ní prý nedalo sáhnout a v provozu má její čidlo...
Jistý zdroj sdělil serveru Fudzilla nepříjemnou informaci pojednávající o teplotě nových Radeonů HD 2900XT, které se prý nadměrně zahřívají. Poté, co byla karta již dvě minuty vypnutá, se na ní prý nedalo sáhnout a v provozu má její čidlo ukazovat hodnoty kolem 100 °C. To sice grafické karty zvládají bez poškození, avšak o dostatečném chlazení nemůže být řeč.


Příhodný design karty

Pokud se tato informace potvrdí, pak zde budeme mít analogickou situaci k fiasku s uvedením karet GeForce 5800 Ultra, jejichž hlučné chlazení a malý výkon se staly terčem posměšků. Pak ale nastoupila řada 5900, která vše napravila a my můžeme jen doufat, že se společnosti AMD podaří podobný obrat. Prozatím tu máme potenciálně stostupňového konkurenta pro GeForce 8800GTS.Server Fudzilla svou zprávou zvedl vlnu reakcí, na niž odpověděl další aktualitou s přesnějšími informacemi. Dle nich měl Radeon při měření u sestavy rozložené na stole a s okolním vzduchem o teplotě 20°C ve 2D režimu 58°C. V zátěži se však tato teplota vyšplhala na 82°C, ale to bylo evidentně naměřeno teploměrem na povrchu karty. Uvnitř skříně bude mít tedy jádro karty zákonitě o několik stupňů více, což se skutečně může blížit oněm původně proklamovaným 100°C.

Zdroj: Fudzilla
reklama