www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: další novinka od AMD

Radeon R9 370X: další novinka od AMD
, , aktualita
AMD v červnu začalo postupně představovat své nové karty AMD Radeon série 300 a nyní se na nás chystá další model, Radeon R9 370X. Zařadí se hned nad již prodávaný Radeon R9 370, který je na trhu za nějakých 4500 Kč.
K oblíbeným
reklama
Specifikace karty AMD Radeon R9 370X přitom ukazují na to, že půjde o přeznačený Radeon R9 270X, takže můžeme očekávat cenu kolem 5500 Kč, ale to se ještě uvidí. Model Radeon R7 370 je na trhu již od předchozího měsíce a nabízí grafické jádro Trinidad Pro, což je nový název pro starý čip Pitcairn Pro. Nový Radeon R9 370X tak využije jádro Trinidad XT.

Trinidad XT by tak měl obsahovat 1280 Stream procesorů 80 TMU a 32 ROP a v takovém případě jde o čip s plochou 212 mm2, který se skládá z 2,8 miliardy tranzistorů. Radeon R7 370X by měl být dle Expreview taktovaný na až 1180 MHz s paměťmi na 1400 MHz (5600 MHz efektivně), které poskytnou na 256bitovém rozhraní propustnost 179,2 GB/s. Očekávat také můžeme 2GB a 4GB varianty této karty. Zmíněné takty se však mají týkat jednoho specifického modelu, který získal server Expreview, a ten asi bude přetaktovaný. Pravděpodobné tedy je, že takty budou nižší, možná i na úrovni Radeonu R9 270X, který má základní takt 1000 MHz a 1050MHz turbo. Napájení zajistí dva 6pinové konektory a TDP se bude pohybovat kolem 150 W.

Radeon R9 370X by měla být dobré řešení pro ty, kteří potřebují kartu pro hraní v rozlišení 1080p. Očekávat ji můžeme někdy v příštím měsíci, stejně jako chystaný Radeon R9 Nano.

Zdroj: WCCFtech
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek