www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět
, , aktualita
Společnost AMD bez velkého humbuku uvedla na trh vedle Radeonu R9 Nano také očekávaný Radeon R9 370X, který opět přináší na trh GPU Pitcairn, tedy jeho mírně upravenou verzi. Co nám tedy tento Radeon nabídne?
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon R9 370X tedy přichází na trh jako náhrada modelu Radeon R9 270X s čipem Curacao XT a ten zase přišel jako náhrada za HD 7870 s čipem Pitcairn XT. Vypadá to, že ve stínu nového Radeonu R9 Nano skutečně není co vytrubovat do světa.

Dle dřívějších informací se měl nový Radeon R9 370X představit nedlouho poté, co NVIDIA představí svou novou kartu GeForce GTX 950, což se stalo 20. srpna, protože právě ta má být soupeřem pro nový Radeon. Ten ale má nejdříve vstoupit na čínský trh a až někdy později se dočkáme i v Evropě. To je asi důvod, proč AMD pro západní země ještě nepřipravilo příslušné tiskové oznámení, ale příchod R9 370X byl naznačen při příležitosti představení nové R9 Nano.

Na stránkách AMD také ještě nejsou podrobné informace o nové kartě, a tak se zatím můžeme podívat na model Vapour-X R9 370X od Sapphire, který bude k dispozici se 2 GB nebo 4 GB paměti GDDR5. Nabídnout má 1280 Stream procesorů, 80 TMU, 32 ROP a 256bitovou paměťovou sběrnici, prostě to samé co Curacao XT a Pitcairn XT. Doporučená cena R9 370X má být prý 199 USD, což je poměrně dost vzhledem k tomu, že má jít o soupeře pro GeForce GTX 950, která stojí o 40 - 50 USD méně.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře