www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět
, , aktualita
Společnost AMD bez velkého humbuku uvedla na trh vedle Radeonu R9 Nano také očekávaný Radeon R9 370X, který opět přináší na trh GPU Pitcairn, tedy jeho mírně upravenou verzi. Co nám tedy tento Radeon nabídne?
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon R9 370X tedy přichází na trh jako náhrada modelu Radeon R9 270X s čipem Curacao XT a ten zase přišel jako náhrada za HD 7870 s čipem Pitcairn XT. Vypadá to, že ve stínu nového Radeonu R9 Nano skutečně není co vytrubovat do světa.

Dle dřívějších informací se měl nový Radeon R9 370X představit nedlouho poté, co NVIDIA představí svou novou kartu GeForce GTX 950, což se stalo 20. srpna, protože právě ta má být soupeřem pro nový Radeon. Ten ale má nejdříve vstoupit na čínský trh a až někdy později se dočkáme i v Evropě. To je asi důvod, proč AMD pro západní země ještě nepřipravilo příslušné tiskové oznámení, ale příchod R9 370X byl naznačen při příležitosti představení nové R9 Nano.

Na stránkách AMD také ještě nejsou podrobné informace o nové kartě, a tak se zatím můžeme podívat na model Vapour-X R9 370X od Sapphire, který bude k dispozici se 2 GB nebo 4 GB paměti GDDR5. Nabídnout má 1280 Stream procesorů, 80 TMU, 32 ROP a 256bitovou paměťovou sběrnici, prostě to samé co Curacao XT a Pitcairn XT. Doporučená cena R9 370X má být prý 199 USD, což je poměrně dost vzhledem k tomu, že má jít o soupeře pro GeForce GTX 950, která stojí o 40 - 50 USD méně.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala