www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět
, , aktualita
Společnost AMD bez velkého humbuku uvedla na trh vedle Radeonu R9 Nano také očekávaný Radeon R9 370X, který opět přináší na trh GPU Pitcairn, tedy jeho mírně upravenou verzi. Co nám tedy tento Radeon nabídne?
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon R9 370X tedy přichází na trh jako náhrada modelu Radeon R9 270X s čipem Curacao XT a ten zase přišel jako náhrada za HD 7870 s čipem Pitcairn XT. Vypadá to, že ve stínu nového Radeonu R9 Nano skutečně není co vytrubovat do světa.

Dle dřívějších informací se měl nový Radeon R9 370X představit nedlouho poté, co NVIDIA představí svou novou kartu GeForce GTX 950, což se stalo 20. srpna, protože právě ta má být soupeřem pro nový Radeon. Ten ale má nejdříve vstoupit na čínský trh a až někdy později se dočkáme i v Evropě. To je asi důvod, proč AMD pro západní země ještě nepřipravilo příslušné tiskové oznámení, ale příchod R9 370X byl naznačen při příležitosti představení nové R9 Nano.

Na stránkách AMD také ještě nejsou podrobné informace o nové kartě, a tak se zatím můžeme podívat na model Vapour-X R9 370X od Sapphire, který bude k dispozici se 2 GB nebo 4 GB paměti GDDR5. Nabídnout má 1280 Stream procesorů, 80 TMU, 32 ROP a 256bitovou paměťovou sběrnici, prostě to samé co Curacao XT a Pitcairn XT. Doporučená cena R9 370X má být prý 199 USD, což je poměrně dost vzhledem k tomu, že má jít o soupeře pro GeForce GTX 950, která stojí o 40 - 50 USD méně.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář