www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 380X přijde v říjnu s plnou Tongou

Radeon R9 380X přijde v říjnu s plnou Tongou
, , aktualita
Nedávno se objevily informace o kartě AMD Radeon R9 380X, která má konečně nabídnout plně vybavený čip Tonga s moderní architekturou GCN 1.2. Půjde tak o velice zajímavou kartu, která má dorazit příští měsíc.
K oblíbeným
reklama
Karta AMD Radeon R9 380X měla dle původních zpráv ale nabídnout 384bitové rozhraní stejně jako předchozí R9 280X, ale to by znamenalo, že by využila 3 GB paměti GDDR5. Ovšem ve skutečnosti má nabídnout 4 GB paměti, takže by měla nabídnout 256bitové rozhraní, což by AMD mohlo dohonit vyšší pracovní frekvencí. Na světlo světa se již dostaly fotografie modelu XFX Double Dissipation R9 380X.

Nicméně AMD ještě stále může překvapit, však jde o nepotvrzené informace, které pochází ze serveru Fudzilla. Chystanou kartu ale můžeme také porovnat s již prodávaným modelem AMD Radeon R9 380, který dostal cenovku 200 USD a čip Tonga PRO s 1792 GCN jádry, 112 texturovacími jednotkami a 32 ROP. Tato karta má 256bitové rozhraní a 5700MHz paměti. Nová R9 380X tedy slibuje 2048 GCN jader, 124 TMU a 32 ROP, přičemž její paměti by mohly nabídnout také vyšší pracovní frekvenci, pravděpodobně 6000 MHz (efektivně).

Jenomže Raja Koduri z firmy AMD již v minulém roce potvrdil, že plná verze čipu Tonga (Tonga XT) obsahuje 384bitové rozhraní, a tak se očekával nástup karty R9 285X právě s tímto čipem, která však na trh nikdy nepřišla. Aktuální informace o 256bitovém rozhraní jsou založeny na tom, že zobrazená karta XFX má mít naprosto stejné PCB jako model s čipem R9 380, čili to by znamenalo využití 2 GB nebo 4 GB paměti a rozhodně ne 3 GB se 384bitovým rozhraním. Ale jako obvyke se necháme překvapit.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek