www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 460 a 470 otestovány i v CrossFire

Radeon RX 460 a 470 otestovány i v CrossFire
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly už také první benchmarky očekávaných Radeonů RX 470 a RX 460, které mají nastoupit 29. června po boku nejsilnějšího RX 480. Podívat se také můžeme na jejich výkon v CrossFire.
K oblíbeným
reklama
Radeony RX 470 a 460 k sobě nemají moc blízko, protože první z nich využívá ořezanou verzi Polarisu 10 a druhý zase plnou verzi malého GPU Polaris 11. Toto GPU je méně než poloviční Polaris 10, k němuž se vztahují ID 67EF:C3 a 67FF:08, jež mohla být využita stejně jako v případě Polarisu 10 k vyhledání výsledků v databázi 3DMarku.První dva výsledky patří grafické kartě Radeon RX 460, která získala přinejlepším 7956 bodů a nejhorší výsledek byl 7684, což by mělo odpovídat vzhledem k tomu, že využívá GPU s polovičními možnostmi v porovnání s Polaris 10. K dispozici má 16 CU (1024 shaderů) Na VR to stačit nebude, ale pro hraní většiny her v rozlišení 1080p při rozumných detailech rozhodně ano. Navíc je tu vždycky možnost přetaktování, která by mohla výkon dostat podstatně výše a co se týče výkonu v CrossFire, tady je k dispozici jediný výsledek, a to 11709 bodů.
Radeon RX 470 lze identifikovat dle ID 67DF:C4 a zde jsou k dispozici také výsledky testů jedné karty a dvou v CrossFire. Tato karta už pohodlně dosáhne na minimální specifikace pro VR dle firmy Oculus a její P-skóre se pohybuje cca 2 tisíce bodů pod plným Polaris 10 v Radeonu RX 480. Lze očekávat, že by RX 470 měl mít nejspíše 2048 shaderů, a tedy 36 CU.

Tyto výsledky ještě nelze brát jako konečné, neboť tyto karty ještě nejsou na trhu a kdo ví, s jakými ovladači vůbec byly použity, respektive v jakém stavu byly tyto ovladače. Však výsledek se dvěma kartami v CrossFire není zrovna slavný a procentuelně jde o daleko nižší nárůst výkonu než v případě RX 460. Můžeme doufat, že RX 470 přijde na trh s cenou 150 až 160 USD a co se týče RX 460, tady jsou odhady ještě nejasnější a mluví se o 100 až 150 USD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů