Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon RX 6500 XT dostal od firmy Asus vysokou doporučenou cenu v EU

10.1.2022, Jan Vítek, aktualita
Radeon RX 6500 XT dostal od firmy Asus vysokou doporučenou cenu v EU
Zatímco samotné společnosti AMD a NVIDIA se ještě tváří, jako kdyby jimi doporučené koncové ceny (MSRP) grafických karet něco znamenaly, zrovna Asus už se tak tvářit nechce. Nastavil tak v Evropě mnohem vyšší ceny. 
Společnost AMD vypustila na trh svůj nový desktopový low-end (samostatně prodejný) v podobě Radeonu RX 6500 XT s cenou 199 USD. Nedávno se přitom ukázalo, že reálná cena ve Francii má být o polovinu vyšší, čili 299 USD, přičemž nyní se dozvídáme, že z této částky se bude spíše jen vycházet. 
 

 
Jak ukazují informace od Asus Germany, v Evropě bude nabídnut Radeon RX 6500 XT této firmy od 19. ledna za cenu od 299 USD, čili lepší modely jako TUF Gaming budou ještě dražší, a to zde konkrétně o 35 eur. Zajímavé je, že u jedné karty Asus uvádí cenu pouze dvou modelů, ale může jít jen o dva úvodní, které dorazí na trh nejdříve a další mohou následovat později. Zatím také není jasné, jaké takty tyto karty nabídnou. V podrobnějších specifikacích jsou už obě označeny za OC Edition, ale samotné taky už uvedeny nejsou. 
 
Čili v případě Radeonu RX 6500 XT, stejně jako jakékoliv grafické karty, na níž se dnes dá ještě slušně hrát, můžeme počítat s ještě vyššími reálnými cenami, neboť nelze očekávat, že jich bude dostatek na to, aby se prodávaly za MSRP, byť až tu, kterou si stanovil Asus. Jejich ceny bude tlačit vzhůru i nabídka jiných karet, ovšem uvidíme, jak se projeví pouze 4GB paměť, díky níž by o RX 6500 XT neměl být velký zájem ze strany těžařů. 

Na druhou stranu to stále bude cena kolem deseti tisíc korun za kartu, namísto níž bychom za normálních okolností získali za své peníze mnohem výkonnější model, a sice takový RX 6600 XT, který představuje dvojnásobný nášup hardwaru.