www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6700 XT prý přijde až ke konci března

Radeon RX 6700 XT prý přijde až ke konci března
, , aktualita
Nové Radeony RX 6700 (XT) jsme dle různých indicií očekávali už během tohoto měsíce, ale nyní to vypadá, že nastoupí asi až na samotném konci prvního čtvrtletí, čili koncem března. Informuje o tom francouzský Cowcotland.
K oblíbeným
reklama
Už v listopadu se objevily BIOSy nového Radeonu RX 6700 XT, z nichž jsme zjistili několik zajímavostí a obecně panoval ten názor, že nové slabší Radeony přijdou na trh hned na začátku nového roku a pro Lisu Su půjde o jedno z hlavních témat pro keynote na CES 2021. Tak to samozřejmě ještě může dopadnout, což poznáme 12. ledna, kdy k nám Lisa promluví. 
 
 
Francouzský server Cowcotland nyní informuje, že zatím nezná přesné specifikace nových Radeonů, ale zato ví, že ty mají nastoupit až na konci března. Dříve se přitom mluvilo o tom, že AMD chce vypuštění nových karet naopak uspíšit, aby se ty mohly na trhu postavit novým GeForce RTX 3060 (Ti, Ultra, ...). To by byla jistě chvalitebná snaha, ovšem AMD také musí mít fyzicky v ruce ony karty, jež chce dostat na trh a pro zákazníka už nebude žádný rozdíl v tom, jestli si bude muset počkat ještě dva měsíce, nebo se bude koukat na další paperlaunch a nabídku nedostupných produktů. Ostatně není zaručeno ani to, že situace bude na konci března lepší. 
 
Série Radeon RX 6700 bude založena na GPU Navi 22 a nabídne až 2560 Stream procesorů. Půjde tak o přímé nástupce dnešních Radeonů RX 5700, jak je zřejmé už z označení. Těšit se můžeme na výrazně vyšší výkon na watt, až 12 GB paměti (či spíše ve všech případech 12 GB paměti) na 192bitové sběrnici a podporu ray tracingu, i když ten tu je zatím pouze do počtu. 
 
 
Už dříve byl také zveřejněn obrázek referenční verze těchto Radeonů, která bude vybavena dvěma ventilátory a dvěma 8pinovými PCIe konektory. Ty však vzhledem k očekávaným vlastnostem karty působí jako až příliš "bohatá" výbava. Radeon RX 6800 má TBP 250 W, čili model RX 6700 XT by měl mít 220 či 210 W, na což by stačil i jen jeden 8pin PCIe společně se slotem, ale popravdě jen s malinkou rezervou. Takže nebudeme hanit rozhodnutí firmy AMD a budeme se raději těšit na březen, který snad už bude mnohem veselejší než ten předchozí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář