www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6800 XT se vzduchovým chladičem získal rekordní skóre ve FireStrike

Radeon RX 6800 XT se vzduchovým chladičem získal rekordní skóre ve FireStrike
, , aktualita
Novým Radeonům se skutečně nedá upřít jedna věc, a sice jejich schopnost fungovat na vysokých taktech, i když to se bude pochopitelně lišit kus od kusu. Overclocker Alva Jonathan ale nyní předvedl RX 6800 XT na 2650 MHz.
K oblíbeným
reklama
Pokud je hi-end grafická karta nastavena na 2650 MHz, automaticky bychom očekávali, že půjde o extrémní přetaktování s využitím spíše už krátkodobého podchlazení pomocí tekutého dusíku na teploty hluboko pod nulou. Ovšem v tomto případě nejde o dusík a dokonce nejde ani o vodní chlazení, ale o původní vzduchový chladič a referenční design karty. Ovšem je třeba vzít v potaz, že reálný takt GPU byl nejspíše jiný, neboť oněch 2650 MHz bylo nastaveno v Performance Tuning a takt byl ve skutečnosti omezen napájením. 
 
 
Nicméně i tak jde o sestavu, která rozhodně není běžná, neboť vedle pracoval právě dusíkem chlazený procesor Ryzen 9 5950X taktovaný na 5,4 GHz, který pomohl dosáhnout skóre 47.932 bodů v 3DMark FireStrike. To je však kombinované skóre, na němž se podílel právě i extrémně přetaktovaný procesor, takže v případě karty nás zajímavé grafické skóre, a to je 59.606 bodů. To je ovšem rovněž (zatím nepotvrzený) rekord, neboť dle databáze 3DMarku byla dosud nejlepší GeForce RTX 3090 s 56.516 body. Ale opět, získané skóre není dle autora kvůli upravené tesselaci platné pro 3DMark Hall of Fame (čili se neobjeví v oficiálním žebříčku), ovšem i tak jde o velice zajímavé výsledky, které jsou zaznamenány alespoň na hwbot.org.
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Alva Jonathan zvaný "LUCKY_N00B" tak ukázal, že můžeme díky novým Radeonům očekávat další zlomené rekordy. Co ale říkají o taktování těchto karet recenze? 
 
Co se týče Radeonu RX 6800 XT, jeho výchozí takty jsou 1825 až 2250 MHz, přičemž v testu techPowerUp se povedlo s využitím maximálního limitu napájení dosáhnout průměrného taktu 2572 MHz, což tedy není vůbec špatné a výkon se tím zvedl cca o 9 procent. V případě modelu Radeon RX 6800, jehož výchozí takty jsou 1700 až 2105 MHz, zde to bylo po přetaktování v průměru 2472 MHz a výsledek byl opět 9 procent výkonu navíc. 
 
Můžeme se tak těšit na to, co předvedou nereferenční verze karet s posíleným napájením a výkonnějším chlazením, ale už nyní se nám potvrzují starší fámy, že nové Radeony se budou taktovat opravdu dobře. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře