www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike

Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike
, , aktualita
Overclocker der8auer nedávno vyhnal takt grafické karty Radeon 6900 XT na 3,2 GHz, což nově překonali řečtí overclockeři z týmu OGS ve svém pokusu. Model od PowerColoru provozovali až na 3,3 GHz. 
K oblíbeným
reklama
Overclockeři z týmu OGS využili konkrétně kartu PowerColor Radeon RX 6900 XT Ultimate, která je pochopitelně založena na GPU Navi 21 XTXH, neboť klasické verze karet RX 6900 XT s čipy Navi 21 XTX mají stanovený limit taktu na 3 GHz. Nástupem verzí XTXH tak odstartovaly nové pokusy overclockerů, které nyní vyústily v další rekord s taktem 3,3 GHz
 
 
Výběrové GPU Navi 21 XTXH se už dostalo do karet jako ASUS ROG STRIX LC TOP, Sapphire TOXIC Extreme, PowerColor Red Devil / Liquid Devil Ultimate nebo ASRock OC Formula a umožní navýšit takt GPU až na 4 GHz, což je ale asi už limit, jehož se v praxi nikdy nedosáhne. Nyní byl ale překonán rekord der8auera o 100 MHz, který ovšem nebyl ani spojen s obvyklými syntetickými benchmarky, zatímco OGS je ve svém pokusu provedli. 
 
Dosáhli taktu přesně 3321 MHz, díky čemuž v testu 3DMark Time Spy Extreme získali skóre 41069 bodů, konkrétně tedy grafické skóre a celkově to bylo 37618 bodů. To je jednoznačný rekord pro systém s jednou grafickou kartou a pro představu i PC se dvěma RTX 2080 Ti v SLI má dle databáze výsledek pouze celkových 23732 bodů, což je zhruba i hodnota nad níž se už téměř nikdo nedostane. Skóre přes 37 tisíc bodů je tak už v podstatě mimo tabulky. 
 
Uvidíme, zda se overclockeři nedostanou časem díky novým verzím GPU Navi 21 i výše. Rezervu danou maximálním povoleným taktem tu mají. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí tři univerzální herní monitory Odyssey G Samsung uvádí tři univerzální herní monitory Odyssey G
Společnost Samsung si připravila tři nové herní monitory Odyssey G7, G5 a G3, které slibují univerzální funkce, kvalitní obraz na úhlopříčkách 24 až 28 palců a hodit se budou jak pro PC, tak i nové konzole s HDMI 2.1. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hybridní Lakefield na Windows 11 vykazuje vyšší výkon, jde o scheduler? Hybridní Lakefield na Windows 11 vykazuje vyšší výkon, jde o scheduler?
Procesory Lakefield jako první v případě Intelu nabídly mix výkonných a slabších jader, respektive jednoho výkonného a čtyř slabších. A právě s hybridními procesory by měl umět lépe pracovat systém Windows 11. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Crucial varoval, že farmaření Chia ruší záruku na SSD, poté zprávu upravil Crucial varoval, že farmaření Chia ruší záruku na SSD, poté zprávu upravil
Společnost Crucial vyvolala na konci minulého týdne pozdvižení, když nejdříve upozornila na to, že využití jejích SSD pro jakoukoliv těžbu kryptoměn znamená, že se tím jejich majitel připraví o záruku. Jak to dopadlo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova
Bylo zřejmé, že pokud si má Intel vybrat nějaké místo v Evropě pro stavbu nové továrny a nemá to být opět Irsko, pak si zvolí zemi a oblast, kde už podobné provozy fungují. Bavorsko a Mnichov mezi takové rozhodně patří. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma
Uživatelé, kteří stále používají Windows 7, přišli o možnost instalace nových ovladačů přes službu Windows Update. To se netýká programu ESU. K dispozici nejspíš bude možnost bezplatného přechodu ze „Sedmiček“ na Windows 11.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů