reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike

, , aktualita
Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike
Overclocker der8auer nedávno vyhnal takt grafické karty Radeon 6900 XT na 3,2 GHz, což nově překonali řečtí overclockeři z týmu OGS ve svém pokusu. Model od PowerColoru provozovali až na 3,3 GHz. 
Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike
Overclockeři z týmu OGS využili konkrétně kartu PowerColor Radeon RX 6900 XT Ultimate, která je pochopitelně založena na GPU Navi 21 XTXH, neboť klasické verze karet RX 6900 XT s čipy Navi 21 XTX mají stanovený limit taktu na 3 GHz. Nástupem verzí XTXH tak odstartovaly nové pokusy overclockerů, které nyní vyústily v další rekord s taktem 3,3 GHz
 
 
Výběrové GPU Navi 21 XTXH se už dostalo do karet jako ASUS ROG STRIX LC TOP, Sapphire TOXIC Extreme, PowerColor Red Devil / Liquid Devil Ultimate nebo ASRock OC Formula a umožní navýšit takt GPU až na 4 GHz, což je ale asi už limit, jehož se v praxi nikdy nedosáhne. Nyní byl ale překonán rekord der8auera o 100 MHz, který ovšem nebyl ani spojen s obvyklými syntetickými benchmarky, zatímco OGS je ve svém pokusu provedli. 
 
Dosáhli taktu přesně 3321 MHz, díky čemuž v testu 3DMark Time Spy Extreme získali skóre 41069 bodů, konkrétně tedy grafické skóre a celkově to bylo 37618 bodů. To je jednoznačný rekord pro systém s jednou grafickou kartou a pro představu i PC se dvěma RTX 2080 Ti v SLI má dle databáze výsledek pouze celkových 23732 bodů, což je zhruba i hodnota nad níž se už téměř nikdo nedostane. Skóre přes 37 tisíc bodů je tak už v podstatě mimo tabulky. 
 
Uvidíme, zda se overclockeři nedostanou časem díky novým verzím GPU Navi 21 i výše. Rezervu danou maximálním povoleným taktem tu mají. 


reklama
reklama
reklama