www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
, , aktualita
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
K oblíbeným
reklama
To může být zajímavé především pro majitele slabšího Radeonu RX 5700, který pracuje na taktech 1465 až 1725 MHz, zatímco silnější XT má takty 1605 až 1905 MHz a výroční model se dokonce téměř dotýká hranice 2 GHz. Z tohoto pohledu tak 2,2 GHz či více nevypadá nedosažitelně a pokud by někdo byl schopen takového taktu dosáhnout právě na Radeonu RX 5700, výkonnostní nárůst by byl jistě značný. 
 
 
Igor Wallossek z Tom's Hardware Germany nám napoví, jak toho můžeme dosáhnout. Je bez debat, že na takové pokusy budeme potřebovat co nejlepší chlazení, ovšem také bude třeba se pošťourat v registrech a upravit napájecí limity. 
 
Ovladače Radeonů využívají tabulku PowerPlay, kterou načtou z BIOSu karty hned poprvé, co s ní začnou pracovat. Zapíší si její hodnoty do registrů operačního systému Windows, a to jako SoftPowerPlay Table (SPPT), přičemž s nimi jsou spojena také omezení týkající se taktů nebo napětí Vcore. Čili pro upravení limitů pro napájení karty postačí uživateli změnit hodnoty v registrech a můžeme se vymanit z omezení taktů na 2150 MHz v případě RX 5700 XT a 1850 MHz u RX 5700. 
 
 
Modifikace jsou připraveny ke stáhnutí na výše odkazovaných stránkách a před jejich využitím je vyžadováno odinstalovat aktuální ovladače a využít třeba Display Driver Uninstaller, abychom systém vyčistili od jejich zbytků. K dispozici je několik verzí úprav pro oba nové Radeony a asi není třeba uvádět, že to vše uživatel činí na svou zodpovědnost a že autor nenese odpovědnost za to, když si někdo svým neuváženým jednáním zničí svůj hardware. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek