www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
, , aktualita
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
K oblíbeným
reklama
To může být zajímavé především pro majitele slabšího Radeonu RX 5700, který pracuje na taktech 1465 až 1725 MHz, zatímco silnější XT má takty 1605 až 1905 MHz a výroční model se dokonce téměř dotýká hranice 2 GHz. Z tohoto pohledu tak 2,2 GHz či více nevypadá nedosažitelně a pokud by někdo byl schopen takového taktu dosáhnout právě na Radeonu RX 5700, výkonnostní nárůst by byl jistě značný. 
 
 
Igor Wallossek z Tom's Hardware Germany nám napoví, jak toho můžeme dosáhnout. Je bez debat, že na takové pokusy budeme potřebovat co nejlepší chlazení, ovšem také bude třeba se pošťourat v registrech a upravit napájecí limity. 
 
Ovladače Radeonů využívají tabulku PowerPlay, kterou načtou z BIOSu karty hned poprvé, co s ní začnou pracovat. Zapíší si její hodnoty do registrů operačního systému Windows, a to jako SoftPowerPlay Table (SPPT), přičemž s nimi jsou spojena také omezení týkající se taktů nebo napětí Vcore. Čili pro upravení limitů pro napájení karty postačí uživateli změnit hodnoty v registrech a můžeme se vymanit z omezení taktů na 2150 MHz v případě RX 5700 XT a 1850 MHz u RX 5700. 
 
 
Modifikace jsou připraveny ke stáhnutí na výše odkazovaných stránkách a před jejich využitím je vyžadováno odinstalovat aktuální ovladače a využít třeba Display Driver Uninstaller, abychom systém vyčistili od jejich zbytků. K dispozici je několik verzí úprav pro oba nové Radeony a asi není třeba uvádět, že to vše uživatel činí na svou zodpovědnost a že autor nenese odpovědnost za to, když si někdo svým neuváženým jednáním zničí svůj hardware. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře