www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz

Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
, , aktualita
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
K oblíbeným
reklama
To může být zajímavé především pro majitele slabšího Radeonu RX 5700, který pracuje na taktech 1465 až 1725 MHz, zatímco silnější XT má takty 1605 až 1905 MHz a výroční model se dokonce téměř dotýká hranice 2 GHz. Z tohoto pohledu tak 2,2 GHz či více nevypadá nedosažitelně a pokud by někdo byl schopen takového taktu dosáhnout právě na Radeonu RX 5700, výkonnostní nárůst by byl jistě značný. 
 
 
Igor Wallossek z Tom's Hardware Germany nám napoví, jak toho můžeme dosáhnout. Je bez debat, že na takové pokusy budeme potřebovat co nejlepší chlazení, ovšem také bude třeba se pošťourat v registrech a upravit napájecí limity. 
 
Ovladače Radeonů využívají tabulku PowerPlay, kterou načtou z BIOSu karty hned poprvé, co s ní začnou pracovat. Zapíší si její hodnoty do registrů operačního systému Windows, a to jako SoftPowerPlay Table (SPPT), přičemž s nimi jsou spojena také omezení týkající se taktů nebo napětí Vcore. Čili pro upravení limitů pro napájení karty postačí uživateli změnit hodnoty v registrech a můžeme se vymanit z omezení taktů na 2150 MHz v případě RX 5700 XT a 1850 MHz u RX 5700. 
 
 
Modifikace jsou připraveny ke stáhnutí na výše odkazovaných stránkách a před jejich využitím je vyžadováno odinstalovat aktuální ovladače a využít třeba Display Driver Uninstaller, abychom systém vyčistili od jejich zbytků. K dispozici je několik verzí úprav pro oba nové Radeony a asi není třeba uvádět, že to vše uživatel činí na svou zodpovědnost a že autor nenese odpovědnost za to, když si někdo svým neuváženým jednáním zničí svůj hardware. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář