Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU

Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU
, , aktualita
Značka Raijintek byla vytvořena společnostmi Xigmatek a Cooler Master a prodávají se pod ní procesorové chladiče. Mezi ty se nyní zařadí i výkonné modely Nemesis a Themis Evo, které na první pohled zaujmou svými ventilátory.
K oblíbeným
reklama
Ventilátory totiž stejně jako u dříve představených modelů mají jasně červený rámeček a kontrastující bílé lopatky. Jedná se o potenciálně velmi výkonné chladiče, a to platí především pro Nemesis disponující dvěma ventilátory a dvěma pasivními částmi.
Nemesis


V obou případech jde o věžovité modely využívající měděnou základnu a 8mm heatpipe, které jsou v případě modelu Nemesis v počtu pěti a Themis Evo má o jednu méně. Nemesis má rozměry 140 x 130 x 167 mm, využívá dva 140mm ventilátory řízené pomocí PWM na 600 až 1000 RPM a své měděné části má poniklované.
Themis Evo


Themis Evo má menší 120mm ventilátor s otáčkami 1000 až 1500 RPM, přičemž rozměry jsou 122 x 82 x 165 mm. Oba modely se hodí pro procesory do socketů AMD AM3+, FM2+ a starších nebo Intel LGA 115x a LGA 2011.


Chladiče Nemesis a Themis Evo můžeme očekávat i na našem trhu, neboť k dostání jsou i dříve představené modely EreBoss, Aidos a první verze Themis. Cena Nemesis byla stanovena na 60 euro a Themis Evo přijde na 33 euro.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek