www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri s týmem AMD oslavil milník týkající se Vega 10

Raja Koduri s týmem AMD oslavil milník týkající se Vega 10
, , aktualita
Od AMD čekáme především brzké vypuštění grafických karet Radeon RX 480 (a také RX 470 a 460), ovšem firma nyní také pilně pracuje na podstatně výkonnějším čipu Vega 10. Raja Koduri nyní ohlásil, že v tomto ohledu bylo dosaženo významného pokroku.
K oblíbeným
reklama
Od AMD je to bezpochyby také divadýlko pro tisk a širokou veřejnost, neboť samotný Raja Koduri vedoucí radeonovou divizi vypustil v krátké době po sobě tři tweety, v nichž zmiňuje Vega 10 a ukázal také nafukovací nápis VEGA 10 CELEBRATION z jisté oslavy. Nejdříve nám sdělil, že byl tento týden v Šanghaji, a to "v režimu Vega". Následně ohlásil, že vývojářský tým pracující na GPU Vega 10 oslavil dosažení velkého milníku a nakonec byla ukázána fotka samotného týmu lidí, kteří pracovali na Polarisech. K tomu Koduri dodal, že nyní je čas na Vegu.

Od AMD je to ostatně očekávaný krok, a sice obracet pohled lidí právě k čipům Vega, neboť Polarisy již ztratily kouzlo svého tajemna. Jak si můžete sami přečíst v nedávných aktualitách, na světě už jsou téměř veškeré specifikace nových karet, víme jak vypadají, jaký výkon lze očekávat a také jaká bude jejich cena a kdy přijdou na trh.

O čipech Vega víme již od události Capsaicin, kdy bylo ohlášeno, že je můžeme očekávat přinejlepším na konci tohoto roku. Objevily se také informace, že AMD chce jejich nástup vzhledem k příchodu GeForce GTX 1080 uspíšit, ale Raja Koduri ve svém tweetu zmiňuje, že AMD čeká ještě "dlouhá cesta, než [Vegu] uvidíme".Můžeme tak spekulovat, že AMD ve skutečnosti slavilo tzv. tape-out, čili dokončení vývoje designu čipu, po čemž obvykle následuje výroba fotolitografických masek, a tedy samotný počátek výrobní fáze. Pokud to tak je, pak lze očekávat, že samotná výroba čipů nastane přinejlepším za půl roku, ale to lze odhadovat velice těžko.

V posledních dnech se také spekuluje, že AMD chce uspíšit příchod Polarisů na trh a že ty mají být k dispozici již od dnešního dne. S největší pravděpodobností ale AMD už nebude datum vypuštění měnit a oficiálně stále platí 29. červen.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře