www.svethardware.cz
>
>
>

Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech"

Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech"
, , aktualita
Z Koduriho grafické divize firmy Intel nedávno překvapivě odešel i s kolegyní Chris Hook, což vyvolalo vlnu spekulací o tom, jak vůbec probíhá vývoj grafické generace Xe. Raja Koduri se tak rozhodl zakročit. 
K oblíbeným
reklama
Nejdříve jsme se dozvěděli, že z Intelu mizí šéf grafického marketingu Chris Hook, a to i s Heather Lennon a nedlouho poté se objevily informace, že vývoj Xe nepokračuje dobře a Intel má velké problémy s efektivitou i ve srovnání s aktuálními generacemi GPU AMD a NVIDIA. Tyto informace ale zatím pochopitelně stavíme na úroveň fám. 
 
 
Nicméně Raja Koduri asi cítil potřebu zase zvednout celkovou náladu či důvěru ve svou grafickou divizi, k čemuž měl ostatně dobrou příležitost, když odcestoval do indického Hyderabadu, aby otevřel nové inženýrské centrum, kde se pracovníci zaměří na vývoj technologií pro AI a éru exascale. 
 
 
Koduri se tak vyfotil se svými spolupracovníky, kteří pracují na HPC verzi grafiky Xe. Nedávno prý překročil velký milník v jejím vývoji a Koduri mluví o tom, že to bude největší kus křemíkového čipu vytvořený v Indii (samozřejmě ale ne vyrobený) a možná i na světě. Vývojářský tým jej označuje jako "the baap of all", čili otce všech. 
 
O tom, jaký milník byl překročen, se Raja bohužel dále nezmiňuje a také se nedá určit, zda daný "největší čip" bude monolit nebo spíše je zde míněn celkový design, který se může skládat z více kusů. 
 
V každém případě je zřejmé, že Raja Koduri se snaží pozvednout náladu a důvěru ve vývoj nových GPU v Intelu, která bychom mohli z hlediska produktových novinek označit za to nejdůležitější, na čem Intel aktuálně pracuje. První Xe by měly dorazit někdy v příštím roce, ovšem HPC modely zvané Ponte Vecchio stavěné na 7nm procesu spíše až za dva roky, pokud to půjde dobře. 
 
Zdroj: Raja Koduri via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář