www.svethardware.cz
>
>
>

Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech"

Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech"
, , aktualita
Z Koduriho grafické divize firmy Intel nedávno překvapivě odešel i s kolegyní Chris Hook, což vyvolalo vlnu spekulací o tom, jak vůbec probíhá vývoj grafické generace Xe. Raja Koduri se tak rozhodl zakročit. 
K oblíbeným
reklama
Nejdříve jsme se dozvěděli, že z Intelu mizí šéf grafického marketingu Chris Hook, a to i s Heather Lennon a nedlouho poté se objevily informace, že vývoj Xe nepokračuje dobře a Intel má velké problémy s efektivitou i ve srovnání s aktuálními generacemi GPU AMD a NVIDIA. Tyto informace ale zatím pochopitelně stavíme na úroveň fám. 
 
 
Nicméně Raja Koduri asi cítil potřebu zase zvednout celkovou náladu či důvěru ve svou grafickou divizi, k čemuž měl ostatně dobrou příležitost, když odcestoval do indického Hyderabadu, aby otevřel nové inženýrské centrum, kde se pracovníci zaměří na vývoj technologií pro AI a éru exascale. 
 
 
Koduri se tak vyfotil se svými spolupracovníky, kteří pracují na HPC verzi grafiky Xe. Nedávno prý překročil velký milník v jejím vývoji a Koduri mluví o tom, že to bude největší kus křemíkového čipu vytvořený v Indii (samozřejmě ale ne vyrobený) a možná i na světě. Vývojářský tým jej označuje jako "the baap of all", čili otce všech. 
 
O tom, jaký milník byl překročen, se Raja bohužel dále nezmiňuje a také se nedá určit, zda daný "největší čip" bude monolit nebo spíše je zde míněn celkový design, který se může skládat z více kusů. 
 
V každém případě je zřejmé, že Raja Koduri se snaží pozvednout náladu a důvěru ve vývoj nových GPU v Intelu, která bychom mohli z hlediska produktových novinek označit za to nejdůležitější, na čem Intel aktuálně pracuje. První Xe by měly dorazit někdy v příštím roce, ovšem HPC modely zvané Ponte Vecchio stavěné na 7nm procesu spíše až za dva roky, pokud to půjde dobře. 
 
Zdroj: Raja Koduri via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: Intel je opět jednička, ovšem trh s čipy v posledním roce klesal Gartner: Intel je opět jednička, ovšem trh s čipy v posledním roce klesal
Společnost Gartner se podělila o své statistiky týkající se světově největších společností vyrábějících polovodičové součástky či počítačové čipy, a to z hlediska tržeb. Na přední místo se dle očekávání tak dostal Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia se po 3 letech vrací do Turecka, ústavní soud zrušil ban Wikipedia se po 3 letech vrací do Turecka, ústavní soud zrušil ban
Po téměř třech letech zákazu se vrací oblíbená encyklopedie Wikipedia do Turecka. Ta zde kvůli nepohodlným článkům pro tamější vládu nebyla kvůli banu dostupná od dubna 2017 a až nyní se na ni postupně uvolňuje přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kamery Wyze přišly o jednu z hlavních funkcí, a to jen kvůli akvizici Kamery Wyze přišly o jednu z hlavních funkcí, a to jen kvůli akvizici
Na akvizici AI společnosti Xnor.ai ze strany Apple by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem nepřinesla majitelům bezpečnostních kamer Wyze jednu nepříjemnou novinku. Přestaly jim totiž detekovat lidi, což byla jedna z hlavních funkcí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020 Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020
Intel se už zapsal na letošní Game Developers Conference s tématem grafické architektury Xe, takže se můžeme těšit na nové podrobnosti, které by se logicky měly týkat především Xe jako herních grafik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek