9.1.2017, Kateřina Hoferková, aktualita

I když už se na úplném začátku tohoto roku plánovalo, že další Falcon 9 společnosti SpaceX poletí už 8. ledna, ke startu zatím nedošlo. Soukromá společnost obnovení letů svých raket posunuje na 14. ledna.

reklama
Naštěstí se nikomu nic nestalo | od: Eskymak  10.1.20170:34
"v září 2016 došlo k incidentu, při kterém Falcon 9 explodoval. Naštěstí se nikomu nic nestalo, protože probíhaly jen předběžné přípravy ke startu. ­"

Jeden by si myslel, že když exploduje nepilotovaná raketa během předstartovní přípravy, kdy se okolo mohou pohybovat lidi, považuje se to spíš za štěstí než samozřejmost...

Pokud někdy příště zase Falcon exploduje, určitě budou všichni rádi, když k explozi dojde během letu, tedy někde nad mořem, než přímo na rampě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Naštěstí se nikomu nic nestalo | od: ketivab  10.1.201721:26
Šlo o předstartovní přípravu v podobě statického zážehu ­(několik dní před startem se na chvíli se zažehnou motory rakety, která je upevněna ke startovací rampě, aby se otestovaly potřebné systémy­). V takovou chvíli se v blízkosti rampy nikdo vyskytovat nesmí.
Na druhou stranu, fakt, že raketa explodovala na zemi přineslo výhody při vyšetřování ­- vyšetřovatelé mohli např. najít kusy rakety a lépe je prozkoumat a také měli k dispozici data z mnoha kamer atd.
Velkou nevýhodou je ale zničená startovací rampa ­(SLC 40­). Ještě, že SpaceX dokončovala přestavbu druhé. Oprava původní chvíli potrvá ­(nevím, jak dlouho, možná už dokonce opravená je, ale přiští starty určitě budou z přestavěné rampy ­- SLC 39A­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
 
Nový komentář k článku

Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Pro diskuzi na jiné téma navštivte naše FÓRUM.