www.svethardware.cz
>
>
>

RAM paměti umožňují jednoduše dostat data ze zakódovaných disků

RAM paměti umožňují jednoduše dostat data ze zakódovaných disků
, , aktualita
Výzkumníci z Princetonské univerzity našli jednoduchý způsob, jak mohou útočníci prolomit ochranu úložných zařízení šifrovaných pomocí BitLockeru, FileVaultu slopečnosti Apple, Linuxového dm-cryptu a dalších technik. Obecně se totiž myslí,...
K oblíbeným
reklama
Výzkumníci z Princetonské univerzity našli jednoduchý způsob, jak mohou útočníci prolomit ochranu úložných zařízení šifrovaných pomocí BitLockeru, FileVaultu slopečnosti Apple, Linuxového dm-cryptu a dalších technik. Obecně se totiž myslí, že data v operační paměti okamžitě po odpojení napájení zmizí, napětí v kondenzátorech DRAM čipů však poměrně dlouho zůstává. Při provozí teplotě až sekundu, po ochlazení na -50 °C bylo možné i po deseti minutách přečíst až 99,9 % dat, která v pamětech byla před odpojením proudu.


Operační paměti jsou klíčem ke klíčům

Problémem tedy je, že díky této metodě je možné data z paměti bez problémů dostat, stačí napsat jednoduchý program, vypnout počítač a znovu jej zapnout. Dešifrovací klíče se totiž celé ukládají do paměti, odkud je tak možné je přečíst, dokonce nemusí být ani celé, klíč lze sestavit z jeho fragmentů. K jejich získání pak nemusí být útočník ani fyzicky u počítače, stačí mu přístup přes síť. Lze tak provádět útoky na dálku, nejúčinnější však je paměti přenést do jiného počítače.

„Myslím, že uvidíme útočníky dělat věci, o kterých si dříve lidé mysleli, že jsou nemožné,“ řekl Jacob Appelbaum, jeden z výzkumníků v oboru počítačové bezpečnosti. Momentálně jsou prý spíše více ohroženi majitelé laptopů, jelikož ti často nechávají počítač v úsporném režimu, kdy jsou data včetně klíču v paměti neustále obnovována. Vědci sice již kontaktovali velké společnosti, stojící za šifrovacími technologiemi, jako Microsoft, Apple a také tvůrce technologií dm-crypt a TrueCrypt, nicméně ti toho nyní moc nezmůžou, mohou jedině uživatelům doporučit, aby své notebooky kompletně vypínali, pokud je nepoužívají. Pro nápravu této bezpečností mezery totiž bude nutné celé šifrovací technologie kompletně předělat.

Zdroj: TG Daily
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů