www.svethardware.cz
>
>
>

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku
, , aktualita
Rok 2014 byl ve znamení obrovského nárůstu ransomware, což jsou útoky, kdy hacker zašifruje data oběti a požaduje výkupné za jejich odemčení. Kvůli těmto útokům nebo hrozbám útoků už firmy mění bezpečnostní politiku a zálohování.
K oblíbeným
reklama
Rok 2014 byl rokem ransomware. To jsou vyděračské útoky, kdy se útočník dostane do počítač oběti, které zašifruje data. Posléze požaduje výkupné za zpřístupnění dat. V minulosti se toto stalo např. policii v Chicagu. Společnost Unitrends, která se zabývá zálohovacími technologiemi, provedla průzkum u 381 svých zákazníků a zjistila, že 29 % z nich zažilo ztrátu dat důsledku ransomware útoku. Většinou šlo jen o ztrátu dat několika posledních hodin, nicméně 7 % ztratilo i více než měsíc práce.
Počet ransomware útoků vzrostl více než dvojnásobně, o čemž nás už minulý měsíc informovala společnost Symantec, a to na 8,8 milionu. Celkově to tak nyní činí 4 % všech útoků. Podle jiné zprávy je to 5700 počítačů denně a obvyklé výkupné činí 60 až 200 dolarů, přičemž v průměru 2,9 % uživatelů zaplatí. V roce 2014 bylo takto napadeno přes 336 tisíc počítačů v USA, 26 tisíc v Kanadě, necelých 5 tisíc v Británii. Vysoké počty zablokovaných počítačů jsou v Rusku.

Většina firem hrozby postupně bere na vědomí a přizpůsobuje jim i bezpečnostní politiku. Protože lidský faktor je vždycky velkou hrozbou a prevence lidské chyby nebude nikdy stoprocentní, soustředí se společnosti také na prevenci pro případ útoku, tedy zlepšují zálohování, aby v případě útoku bylo snazší obnovit data a neplatilo se výkupné.

Zdroj: eweek.com
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek