www.svethardware.cz
>
>
>

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku
, , aktualita
Rok 2014 byl ve znamení obrovského nárůstu ransomware, což jsou útoky, kdy hacker zašifruje data oběti a požaduje výkupné za jejich odemčení. Kvůli těmto útokům nebo hrozbám útoků už firmy mění bezpečnostní politiku a zálohování.
K oblíbeným
reklama
Rok 2014 byl rokem ransomware. To jsou vyděračské útoky, kdy se útočník dostane do počítač oběti, které zašifruje data. Posléze požaduje výkupné za zpřístupnění dat. V minulosti se toto stalo např. policii v Chicagu. Společnost Unitrends, která se zabývá zálohovacími technologiemi, provedla průzkum u 381 svých zákazníků a zjistila, že 29 % z nich zažilo ztrátu dat důsledku ransomware útoku. Většinou šlo jen o ztrátu dat několika posledních hodin, nicméně 7 % ztratilo i více než měsíc práce.
Počet ransomware útoků vzrostl více než dvojnásobně, o čemž nás už minulý měsíc informovala společnost Symantec, a to na 8,8 milionu. Celkově to tak nyní činí 4 % všech útoků. Podle jiné zprávy je to 5700 počítačů denně a obvyklé výkupné činí 60 až 200 dolarů, přičemž v průměru 2,9 % uživatelů zaplatí. V roce 2014 bylo takto napadeno přes 336 tisíc počítačů v USA, 26 tisíc v Kanadě, necelých 5 tisíc v Británii. Vysoké počty zablokovaných počítačů jsou v Rusku.

Většina firem hrozby postupně bere na vědomí a přizpůsobuje jim i bezpečnostní politiku. Protože lidský faktor je vždycky velkou hrozbou a prevence lidské chyby nebude nikdy stoprocentní, soustředí se společnosti také na prevenci pro případ útoku, tedy zlepšují zálohování, aby v případě útoku bylo snazší obnovit data a neplatilo se výkupné.

Zdroj: eweek.com
reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik