www.svethardware.cz
>
>

Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela

Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
, , aktualita
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
K oblíbeným
reklama
Vyděračský software, tzv. ransomware, doposud působil zejména hospodářské škody. Poslední událost z Düsseldorfu z 10. září ale ukazuje, že ransomware se může podílet i na úmrtí. Hackeři chtěli vydírat Düsseldorf Heinrich Heine University, nicméně omylem místo toho napadli zdejší univerzitní nemocnici. Ta totiž byla součástí velké univerzitní sítě. Napadení systémů výrazně ovlivnilo schopnosti nemocnice poskytovat lékařské služby a nebyla schopna přijímat nové pacienty. Výsledkem bylo, že odmítla i ženu vyžadující urgentní lékařskou péči, a ta byla poslána do 30 km vzdálené nemocnice ve Wuppertalu.
 
Hacker
 
Zdravotní stav ženy byl ale natolik vážný, že zemřela. Německá policie nyní celý incident vyšetřuje a hackerům, kteří byli odhaleni, může hrozit i obvinění z vraždy (či spíše neúmyslného zabití). Samotná nemocnice byla uvedena zpět do provozu poté, co policie kontaktovala hackery s tím, že se minuli cílem a napadli kriticky důležitou síť nemocnice a ne univerzity. Ti následně pomohli uvést systémy do normálu. Nemocnice se později vyjádřila, že napadení bylo možné kvůli bezpečnostní chybě běžného a široce používaného komerčního softwaru. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek