www.svethardware.cz
>
>

Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela

Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
, , aktualita
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
K oblíbeným
reklama
Vyděračský software, tzv. ransomware, doposud působil zejména hospodářské škody. Poslední událost z Düsseldorfu z 10. září ale ukazuje, že ransomware se může podílet i na úmrtí. Hackeři chtěli vydírat Düsseldorf Heinrich Heine University, nicméně omylem místo toho napadli zdejší univerzitní nemocnici. Ta totiž byla součástí velké univerzitní sítě. Napadení systémů výrazně ovlivnilo schopnosti nemocnice poskytovat lékařské služby a nebyla schopna přijímat nové pacienty. Výsledkem bylo, že odmítla i ženu vyžadující urgentní lékařskou péči, a ta byla poslána do 30 km vzdálené nemocnice ve Wuppertalu.
 
Hacker
 
Zdravotní stav ženy byl ale natolik vážný, že zemřela. Německá policie nyní celý incident vyšetřuje a hackerům, kteří byli odhaleni, může hrozit i obvinění z vraždy (či spíše neúmyslného zabití). Samotná nemocnice byla uvedena zpět do provozu poté, co policie kontaktovala hackery s tím, že se minuli cílem a napadli kriticky důležitou síť nemocnice a ne univerzity. Ti následně pomohli uvést systémy do normálu. Nemocnice se později vyjádřila, že napadení bylo možné kvůli bezpečnostní chybě běžného a široce používaného komerčního softwaru. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek