reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Rapid Mode s 1 GB/s nyní i pro Samsung SSD 840 Pro

, , aktualita
Rapid Mode s 1 GB/s nyní i pro Samsung SSD 840 Pro
Společnost Samsung se uvolila zpřístupnit Rapid Mode také majitelům SSD řady 840 Pro, přičemž doposud byla tato funkce přístupná pouze s modely 840 Evo, i když jde o levnější produkt. Krátkodobě tak lze získat přenosové rychlosti i přes 1 GB/s.
Rapid Mode s 1 GB/s nyní i pro Samsung SSD 840 Pro
O režimu Rapid Mode jsme se zmiňovali už v článku o technologiích SSD. Jedná se o softwarovou funkci, která dokáže využít část RAM jako vyrovnávací paměť pro pevný disk, čili jde o obdobu RAMDisk a podobných aplikací. Nicméně pracuje v kooperaci s SSD, jehož výkon dokáže v některých případech značně navýšit, a to i přes 1 GB/s. Omezením je samozřejmě dostupná kapacita operační paměti.

Dle whitepaperů Rapid Mode funguje tak, že pomocí svého ovladače monitoruje veškerý provoz týkající se čtených a zapisovaných dat a využívá dostupné volné prostředky systému (CPU a RAM) k tomu, aby urychlil diskové operace. Týká se to tedy především čtení dat, přičemž princip je podobný jako u hybridních disků. Ty mají většinu dat uloženou v HDD části a pouze ta nejvíce využívaná jsou v SSD části. V případě Rapid Mode to funguje stejně, jen se využívá RAM a SSD. Krom toho má Rapid Mode posloužit pro optimalizaci zápisu, kdy vytváří dlouhé fronty požadavků na zápis dat, které pak zapíše rychleji, než kdyby vyřizoval jednotlivé požadavky s QD1 zvlášť.

Rapid Mode tak slibuje datovou propustnost až 1,1 GB/s, čemuž se výsledek v CrystalDiskMark skutečně blíží a ještě vyšší hodnotu čtení ukazuje AS SSD Benchmark.

Co tedy musíte udělat pro zprovoznění režimu Rapid Mode? Stačí si stáhnout nejnovější verzi softwaru Samsung Magician, který by po instalaci měl ukázat příslušnou volbu na svém bočním panelu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama