www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rapid Mode s 1 GB/s nyní i pro Samsung SSD 840 Pro

Rapid Mode s 1 GB/s nyní i pro Samsung SSD 840 Pro
, , aktualita
Společnost Samsung se uvolila zpřístupnit Rapid Mode také majitelům SSD řady 840 Pro, přičemž doposud byla tato funkce přístupná pouze s modely 840 Evo, i když jde o levnější produkt. Krátkodobě tak lze získat přenosové rychlosti i přes 1 GB/s.
K oblíbeným
reklama
O režimu Rapid Mode jsme se zmiňovali už v článku o technologiích SSD. Jedná se o softwarovou funkci, která dokáže využít část RAM jako vyrovnávací paměť pro pevný disk, čili jde o obdobu RAMDisk a podobných aplikací. Nicméně pracuje v kooperaci s SSD, jehož výkon dokáže v některých případech značně navýšit, a to i přes 1 GB/s. Omezením je samozřejmě dostupná kapacita operační paměti.

Dle whitepaperů Rapid Mode funguje tak, že pomocí svého ovladače monitoruje veškerý provoz týkající se čtených a zapisovaných dat a využívá dostupné volné prostředky systému (CPU a RAM) k tomu, aby urychlil diskové operace. Týká se to tedy především čtení dat, přičemž princip je podobný jako u hybridních disků. Ty mají většinu dat uloženou v HDD části a pouze ta nejvíce využívaná jsou v SSD části. V případě Rapid Mode to funguje stejně, jen se využívá RAM a SSD. Krom toho má Rapid Mode posloužit pro optimalizaci zápisu, kdy vytváří dlouhé fronty požadavků na zápis dat, které pak zapíše rychleji, než kdyby vyřizoval jednotlivé požadavky s QD1 zvlášť.

Rapid Mode tak slibuje datovou propustnost až 1,1 GB/s, čemuž se výsledek v CrystalDiskMark skutečně blíží a ještě vyšší hodnotu čtení ukazuje AS SSD Benchmark.

Co tedy musíte udělat pro zprovoznění režimu Rapid Mode? Stačí si stáhnout nejnovější verzi softwaru Samsung Magician, který by po instalaci měl ukázat příslušnou volbu na svém bočním panelu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů