www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě
, , aktualita
Malé počítače Raspberry Pi jsou natolik populární, že svými prodeji překonaly i legendární Commodore 64. Díky tomu se staly třetí nejprodávanější univerzální počítačovou platformou na světě. S prvními dvěma pozicemi to ale nebude jednoduché.reklama
Prodeje počítačů Raspberry Pi překonaly odhady výrobce a s počtem 12,5 milionu kusů prodaných za 5 let se tak tato platforma stala třetí nejprodávanější platformou univerzálních počítačů na světě. Překonala tak doposud třetí Commodore 64. Přesná čísla sice nejsou známá, předpokládá se však, že analýza sériových čísel těchto počítačů dává nejpřesnější odhad.


Raspberry Pi 3


Je ale jasné, že na první dvě pozice se Raspberry Pi patrně nikdy nedotáhne, neboť stále mají mnohem vyšší prodeje. Na druhém místě je Mac, u něhož jsou k dispozici různá čísla pohybující se někde kolem podezřele nízkých 120 až mnohem uvěřitelnějších 200 milionů prodaných kusů (v roce 2015 se např. dostaly nad 20 milionů za rok). U PC bychom byli pravděpodobně někde kolem čísla 4,5 miliardy (za poslední rok to bylo přes 260 milionů kusů).


Commodore 64

Commodore 64 (zdroj: Wikipedia.org, public domain)


Nejlépe prodávaným Raspberry Pi se stal třetí model Pi 3, který je na trhu sotva rok, ale už stačil zabrat takřka třetinu veškerých prodejů. Zajímavostí je také např. to, že Raspberry Pi Zero W zaznamenalo za první čtyři dny přes 100 tisíc prodejů, poté se jich ale už moc neprodalo a zůstává na jednom procentu. Původní model Pi A pak dosahuje zhruba 2 procenta.


Prodeje Raspberry Pi


Zdroj: raspberrypi.org

Raspberry Pi 3 Model B
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi 3 Model B Starter Kit
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi Zero
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či
Toyota vyvinula už třetí generaci humanoidního robota T-HR3. Nová verze přes Master Maneuvering System poslouchá povely člověka a velmi dobře je kopíruje. I díky systému Torque Servo Module umí stát např. na jedné noze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a nemá ráda aplikace, které podporují šifrování datových přenosů. Ty se pak totiž obtížně šmírují. Po WhatsAppu tak nyní končí další komunikační platforma Skype.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak
Electronic Arts zatím ve hře Star Wars Battlefront II deaktivovali systém mikrotransakcí, který byl zvláště minulý týden hlasitě kritizován a dalo by se říci, že hráčům už došla trpělivost. Dle jistého analytika však byla tato kritika nezasloužená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný
Už dvakrát jsme se podívali na to, co astronomové zjistili o objektu 1I/2017 U1 ‘Oumuamua, prvním známém tělese, které prokazatelně nepochází ze Sluneční soustavy. Nyní už tu konečně máme podrobnější informace. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
Včera, aktualita, Jan Vítek