Raytheon uvedl univerzální dálkové ovládání pro armádní drony

Raytheon uvedl univerzální dálkové ovládání pro armádní drony
, , aktualita
Společnost Raytheon je velkým výrobcem technologií pro armádu a jedním z posledních produktů je nové univerzální dálkové ovládání Common Ground Control System pro bezpilotní letadla i plavidla.
K oblíbeným
reklama
Americká armáda poslední dobou nasazuje čím dál větší množství bezpilotních letounů k plavidel a ponorek. Přestože mohou mít mnohdy i částečně autonomní řízení, je potřeba je také vzdáleně řídit. Jak ale narůstá počet různých typů armádních dronů, rostl také počet příslušných ovladačů. V případě letadlových lodí by pak bylo neúnosné mít např. šest různých kontrolních místností nebo míst k ovládání šesti různých typů dronů. Společnost Raytheon proto vyvinula speciální dálkové ovládání Common Ground Control System (CGCS), které má být jednotným rozhraním pro více různých typů bezpilotních prostředků.
 
MQ-8B Fire Scout
 
MQ-8B Fire Scout
 
Příkladem, který Raytheon uvádí, je např. to, že pilot trénovaný na vzdálené ovládání letu MQ-4C Triton může snadno přejít na pilotování MQ-8B Fire Scout nebo MQ-25 Stingray. Podobně to bude fungovat i u plavidel a ponorek. Raytheon dokonce tvrdí, že je to tak univerzální, že se moc neliší ovládání dronů ve vzduchu a ve vodě. Doprava a doleva zatáčí oboje, stejně je to se zrychlováním a zpomalováním. Systém navíc umožňuje instalaci pluginů a drony je možné ovládat klidně i pomocí tabletu. CGCS je připraven k nasazení do reálného života a některé jeho prvky se používají už nějakou dobu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře