Raytheon uvedl univerzální dálkové ovládání pro armádní drony

Raytheon uvedl univerzální dálkové ovládání pro armádní drony
, , aktualita
Společnost Raytheon je velkým výrobcem technologií pro armádu a jedním z posledních produktů je nové univerzální dálkové ovládání Common Ground Control System pro bezpilotní letadla i plavidla.
K oblíbeným
reklama
Americká armáda poslední dobou nasazuje čím dál větší množství bezpilotních letounů k plavidel a ponorek. Přestože mohou mít mnohdy i částečně autonomní řízení, je potřeba je také vzdáleně řídit. Jak ale narůstá počet různých typů armádních dronů, rostl také počet příslušných ovladačů. V případě letadlových lodí by pak bylo neúnosné mít např. šest různých kontrolních místností nebo míst k ovládání šesti různých typů dronů. Společnost Raytheon proto vyvinula speciální dálkové ovládání Common Ground Control System (CGCS), které má být jednotným rozhraním pro více různých typů bezpilotních prostředků.
 
MQ-8B Fire Scout
 
MQ-8B Fire Scout
 
Příkladem, který Raytheon uvádí, je např. to, že pilot trénovaný na vzdálené ovládání letu MQ-4C Triton může snadno přejít na pilotování MQ-8B Fire Scout nebo MQ-25 Stingray. Podobně to bude fungovat i u plavidel a ponorek. Raytheon dokonce tvrdí, že je to tak univerzální, že se moc neliší ovládání dronů ve vzduchu a ve vodě. Doprava a doleva zatáčí oboje, stejně je to se zrychlováním a zpomalováním. Systém navíc umožňuje instalaci pluginů a drony je možné ovládat klidně i pomocí tabletu. CGCS je připraven k nasazení do reálného života a některé jeho prvky se používají už nějakou dobu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek