www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Razer Core s externí grafikou přichází, jaká bude cena?

Razer Core s externí grafikou přichází, jaká bude cena?
, , aktualita
Společnost AMD nedávno ohlásila technologii XConnect, kterou jako první využije Razer. Jedná se o připojení externí grafiky k notebooku nebo malému počítači pomocí Thunderbolt 3. Na jakou cenu nás tedy takové řešení přijde?
K oblíbeným
reklama
Dnes si můžeme koupit řadu notebooků nebo malých počítačů (NUC a podobné), jež jsou vybaveny dostatečně silným procesorem i pro desktopovou grafickou kartu. Jenomže tu již do tenkých notebooků a NUC nenacpeme, takže řešením je využít externí skříň připojenou nějakým rozhraním, což tu tedy už párkrát bylo. AMD XConnect je ale pokus o standardizaci tohoto řešení, přičemž Intel k tomu dodal své rozhraní Thunderbolt 3, které je fyzicky realizováno na oboustranném portu USB typu C (navíc by tuto technologii měl podporovat i nový NUC "Skull Canyon"). Grafická karta si ale bude muset vystačit se čtyřmi linkami rozhraní PCI Express 3.0.

Pokud tedy chcete využívat především notebook nebo NUC, a přitom nechcete přijít o možnost hraní moderních a náročných 3D her, je tu Razer Core jako první řešení pro AMD XConnect. Jde o hliníkovou skříň, kde najdeme prostor pro grafickou kartu, zdroj a také nabídku dalších konektorů. Na ně budeme moci napojit síť, přes USB různé periferie a na samotnou kartu pochopitelně také zobrazovací zařízení.

Světově první "Thunderbolt 3 external graphics enclosure" bude k dispozici od dubna a bohužel přijde na 499 USD. Už to je cena slušně výkonné grafické karty, kterou pochopitelně v základním balení nenajdeme a vedle toho je třeba počítat ještě s počítačem. V současné době Razer nabízí dva modely notebooků s podporou Core, a to Razer Blade Stealth Ultrabook a Razer Blade v aktuální verzi pro rok 2016. Nicméně jde o vůbec první řešení, a to od firmy, která není známá zrovna proto, že by nabízela levný hardware. Jiní výrobci (jako třeba MSI) by mohli nabídnout levnější řešení.

Do Razer Core můžeme vměstnat širokou řadu velkých grafických karet zabírajících dva sloty, a to včetně následujících:
 • AMD Radeon R9 Fury
 • AMD Radeon R9 Nano
 • AMD Radeon R9 300 Series
 • AMD Radeon R9 290X
 • AMD Radeon R9 290
 • AMD Radeon R9 280
 • NVIDIA GeForce GTX Titan X
 • NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
 • NVIDIA GeForce GTX 980
 • NVIDIA GeForce GTX 970
 • NVIDIA GeForce GTX 960
 • NVIDIA GeForce GTX 950
 • NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
 • NVIDIA GeForce GTX 750

AMD slibuje, že jeho XConnect Technology umožní bezproblémové přepínání mezi externí grafikou a integrovaným čipem či interní grafikou, a to bez ohledu na to, zda použijeme v Core kartu Radeon nebo GeForce. Ta je omezena rozměry 310 x 152 x 44 mm a maximální spotřeba musí být do 375 W. Samotný Core nabídne čtyři USB 3.0, gigabitový Ethernet a samozřejmě i USB typ C pro připojení k PC.

Rozměry Razer Core jsou 105 x 340 x 218 mm, hmotnost bez karty necelých 5 kg a vybaven je 500W zdrojem. Firma má připravenou ještě akci, díky níž si můžeme Core koupit o 100 dolarů levnějí, pokud si zároveň koupíme vhodný notebook a zaregistrujeme se.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů