www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Cynosa V2: membránová herní klávesnice s bohatým podsvícením

Razer Cynosa V2: membránová herní klávesnice s bohatým podsvícením
, , aktualita
Razer uvedl další herní klávesnici do své nabídky, ale tentokrát bez mechanických kláves. Za snesitelnou cenu nabídne hráčům dedikovaná tlačítka k ovládání multimédií nebo podsvícení Chroma konfigurovatelné pro jednotlivé klávesy.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden Razer představil herní klávesnici Huntsman Mini, která se vyznačuje kompaktním provedením. Tento týden přidal tento známý výrobce další model do své nabídky, a to tentokrát v běžné velikosti a s výrazně příznivější cenovkou. Razer Cynosa V2 přesto hráčům nabídne většinu funkcí, které očekávají od herní klávesnice, aniž by museli utrácet balík peněz. Navazuje na první generaci tohoto modelu, která byla na trhu relativně úspěšná. Novinka se řadí mezi klasické klávesnice v plné velikosti, takže nabídne numerický blok i všechny další potřebné klávesy, zájemci o prostorově úspornější model by se tedy měli poohlédnout jinde.
 
 
Výrobce navíc přidal multimediální tlačítka, která standardně slouží k pozastavení a přeskakování skladeb nebo změnu hlasitosti. Nakonfigurovat je ovšem můžete i k jiným funkcím, třeba úpravě jasu. Mechanickou klávesnici v této cenové kategorii Razer nenabídne, připravte se proto na běžnější membránové provedení, a to údajně s tichým a odpruženým stiskem. Klávesy vyrobené z plastu ABS lze individuálně konfigurovat pomocí softwaru Razer Synapse a využívat přitom makra. Vestavěnou paměť pro uložení nastavení byste ovšem hledali marně, proto se neobejdete bez zmiňovaného softwaru. Vzhledem k zaměření klávesnice nepřekvapí N-key roll over ani polling rate 1 000 Hz.
 
 
Cynosa V2 patří do ekosystému Chroma, proto nabízí možnost synchronizace RGB podsvícení s myší a dalšími kompatibilními produkty. Dokonce je k dispozici dynamické a responzivní podsvícení pro více než 150 her včetně Fortnite, Warframe nebo Apex Legends. Pokud máte dostatek času, můžete si nastavit jednu z až 16,8 milionu barev pro každou klávesu zvlášť. Podle výrobce je klávesnice dostatečně odolná a problémem by nemělo být ani menší polití tekutinou, ke kterému může při hraní dojít dojít poměrně snadno. K počítači se tento model připojuje pomocí kabelu, proto přijdou vhod drážky pro uschování kabelu se třemi možnostmi vyvedení, aby na stole nebyl zbytečný nepořádek. Zkrátka nepřijdou ani konzolisté, neboť klávesnice slibuje základní podporu pro Xbox One.
 
Razer Cynosa V2 se již pomalu dostává do obchodů po celém světě. Evropská cena byla stanovena na 70 eur, v přepočtu něco málo přes 1 800 Kč. První generace této klávesnice se aktuálně v českých obchodech prodává za cenu okolo 2 000 Kč, i když někteří prodejci umožňují pár stokorun ušetřit. V každém případě to značí, že cena nástupce na tuzemském trhu by mohla být podobná. Potom už je na rozhodnutí zákazníka, zda v dané cenové kategorii raději nedá přednost některé mechanické klávesnici.
 
 
Zdroj. Razer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře