www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer se pouští do výroby počítačových skříní, jaké jsou jeho novinky?

Razer se pouští do výroby počítačových skříní, jaké jsou jeho novinky?
, , aktualita
Společnost Razer známe jako výrobce herních periferií a notebooků a jako takový ani nemá moc daleko k výrobě počítačových skříní. Nyní si připravil úvodní dvojici, a to skříně ATX a ITX série Tomahawk.
K oblíbeným
reklama
Razer Tomahawk se budou řadit mezi dražší skříně. Model ATX dostal cenovku 200 dolarů a Mini-ITX pak 180 dolarů. Nevypadá to přitom, že by Razer dokázal vystoupit z řady jiných výrobců skříní něčím opravdu originálním. Snad až na to, že tu jsou obě bočnice prosklené a jejich pant je umístěn na zadní hraně skříně. 
 
 
Skříně jsou také pochopitelně vybaveny RGB podsvícením a velice bychom se divili, kdyby tomu bylo jinak. Můžeme si také vzpomenout na skříň Tomahawk Elite, kterou Razer ukázal již na CES 2019, ale pouze jako koncept. Na trh nakonec přichází až tyto dvě skříně, jež ve skutečnosti mohla pro Razer navrhnout společnost NZXT, se kterou dříve spolupracoval, ale to je otázka. V každém případě budou oba nové modely vyslány na trh 5. listopadu. 
 
 
Oba nové modely jsou vyrobeny z 0,8mm oceli SPCC, když pomineme plast a sklo. Sdílejí konfiguraci předních I/o, a to dva USB 3.2 plus jeden typu C, dva audio konektory, Reset a Power. RGB podsvícení pochopitelně zajistí Razer Chroma s nabídkou synchronizace s dalšími produkty. Přední logo Razeru ale může zářit pouze zeleně. 
 
Tomahawk A1 ATX váží 13,5 kg a má rozměry 50 x 24 x 48 cm, sedm slotů pro karty, tři 3,5" pozice a dvě 2,5". Pro GPU má připraveno dost místa (384 mm), zdroj může být hluboký až 210 mm a nahoru lze vecpat až 360mm radiátor. 
 
Tomahawk M1 Mini-ITX zvládne sice jen malý formát desky s rozměry 170 x 170 mm a vedle něj je omezen na zdroje SFX a SFX-L, ale GPU může být dlouhé až 320 mm a pak je tu místo pro tři 2,5" zařízení a 240mm radiátor. Hmotnost činí 5,8 kg a rozměry 32 x 20 x 37 mm.
 
Zdroj: Razer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek